Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után "állandósul"...

Mennyi idő után "állandósul" a kutya-gazda kapcsolat? Jó úton járunk?

Figyelt kérdés

Négy éves kutyusom 1,5 hónapja van velem. Előtte egy szaporító pincéjében lakott sok másik kutyával, ezt követően 1 évig a fajtamentőknél 15 másik kutyával. Fontos tudni róla, hogy korábban semmit nem tudott, egyedül a "nem szabad" parancsot tudta.


Eddig a következő eredményeket értük el: Behívásra 90%-ban visszajön, a maradék 10%-ban már többször kell szólni és felemelni a hangom hogy jöjjön. Láb mellett sétál, de még viszonylag gyakran kitér. Állja megáll, az úttesten, szépen egyenesen halad át. Alapparancsokat tudja (marad, helyedre, ül, gyere)kivéve a fekszik, az nem akar menni.


A vezér szerepemmel még egyértelműen vannak gondok. Ez látszik a behívásból és abból, hogy ha kaját talál az utcán felszedi és elszalad vele. Betartom az ezzel kapcsolatos szabályokat (etetés, ajtón ki-be menetel, játék kezdeményezés...), de ezért nem mindig. Néha egyszerűbb pl előre küldeni őt, amikor mondjuk sok csomag van nálam.

Legyőztük a fóbiáit. Félt a buszozástól, a lépcsőktől, a nagy testű kutyáktól, és séta közben sokszor lefagyott. EZ már mind elmúlt.


Szerintetek jó tempóban haladunk, vagy kell még tennem valamit pluszban, mert lassú a tempó? Nagyon nagy baj, hogy még nem teljesen enyém a vezető szerep? Nagyjából mennyi idő után állandósul a kutya-gazda kapcsolat, tehát mikor lehet azt mondani, hogy ez már a "végleges" állapot?


Tegnap már tettem fel egy vezér szereppel kapcsolatosa kérdést, de most szeretném kikérni a véleményeteket, hogy vajon jó úton járok e.



2013. febr. 4. 11:30
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nagyon óckodom a póráztól. Pont most tanult meg szépen láb mellett sétálni, a behívás is egyre jobban megy. Most értünk vissza 1,5 órás sétából és egész séta alatt egy kivétellel mindig jött. Akkor egyszer épp egy másik kutya seggéből kellett kihúzni az orrát. :D Az úttesttel is olyan ügyes már, már meg sem közelíti nélkülem.

Szóval akkora visszalépésnem érezném ha most emiatt az egy dolog miatt megint mindenhol pórázozni kéne. :(

Inkább megpróbálom azt, hogy előre "csapdát" állítok neki, és így tudom hol kell lecsapnom rá.

Nagyon nagyon szeretném elkerülni ezt a póráz dolgot.

2013. febr. 4. 20:30
 22/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nincs mit!

Azt látom, hogy valóban el szeretnéd kerülni a dolgot :D

2013. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
De szerintem érthető is. :) Annyira büszke vagyok rá, hog milyen szépen lehet már sétálni vele. H most megint elkezdünk pórázozni, attól tatok kezdhetnénk elölről az egészet, ezt nem merem megkockáztatni.
2013. febr. 4. 21:36
 24/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreértetted Szilvit, ez nem sima póráz kéne legyen, hanem egy hosszú madzag, ami csak lóg rajta. Nem kéne ezt fogni, csak lógjon a kutyán. Mivel nem tudod letiltani még enélkül, így tényleg egyre lejjebb kerülsz a képzeletbeli ranglistán. És hidd el nekem, minden egyes hibádért háromszor annyit kell teperni, hogy ki tudd javítani, mint ha eleve el sem követted volna. Add fel egy picit a vágyaidat, mert még irracionálisak, ne vakítsanak el, mert nehezíti a megfelelő kapcsolat kialakulását. Nem szégyen a hosszú póráz, ha nekem sem fog menni, rá fogom tenni a harmadik kutyámra is:)
2013. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, sztem is félreértetted, amit írtam :) bocsi!

Kispalikee-re hallgass!!!

2013. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!