Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya havi...

Mennyibe kerül egy kutya havi fenntartása ( nagytestű pl egy Német juhász )?

Figyelt kérdés
úgy hogy mindent megadok neki , ja és még mennyibe kerül a felszerelés, póráz stb... és szerintetek csináljak kutya házat vagy vegyek ? én csinálni akarok ,hol találok olyan oldalt ahol leírják a kutya ház építést, milyen anyag kell hozzá stb...
2013. febr. 5. 16:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

50 kg-os kuvaszom egy hónapban megeszik egy 13,6 kg-os zsáknyi Taste of the wild kutyatápot, ami 12 780 Ft. Minen hónapban csepegtetek rá Advantix spot on-t bolha és kullancs ellen, ami 4000 Ft. Ez mondhatni az alap, eddig 16 780. A kutyasuli havonta 8000 Ft, jutalomfalatnak fél kilós párizsi rudat szoktam venni 400 Ft-ért, ebből elfogy havonta kb. 3, az 1200 Ft, eseti jelleggel szokott kapni sertés lapocka csontot rágcsálni, vagy préselt bőr rágcsákat havonta kb. 1000 Ft értékben. 26 980 Ft.


Egy kölyök oltási programja 20 000 ft körüli összegre jön ki. Egy 1,5 m-es bőr póráz 1200 Ft, bőr nyakörv kb 600-800 ft. Etetőtál, vizestál, csak a fémet ajánlom, darabja kb. 1500 Ft.

Beírod a keresőbe, hogy kutyaház készítés.

Egy jó kutyaház német juhász méretben szerintem olyan 30.000-40.000 Ft-ból kijön. (jó: minden oldalról szigetelt)


Az állatorvosi költségek igen meredekek tudnak lenni, nekem mindig van félretéve pénz, ha beütne valami baleset, vagy betegség.

2013. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ! kutyasuliba nem fogom vinni van oktató/tenyésztő ( tőle lesz a kutyus is ) ismerősöm néha kérek tőle tanácsot, de engem nagyon bántana ha csak másra hagyatkoznék a nevelésnél , magam szeretném kitanítani, ha megakadok akkor kérek segítséget
2013. febr. 5. 17:29
 13/13 anonim ***** válasza:
40%
A kutyasuliban is a gazda képzi a saját kutyáját. Megtévesztő az elnevezés, inkább gazdaiskolában kéne hívni, a kiképző ugyanis csak megmondja hogyan, a megvalósítás a gazda feladata.
2013. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!