Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullt szeretnék venni....

Pitbullt szeretnék venni. Ajánljátok vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
A kis pitbull 2 hónapos(lány), teljesen fajtiszta, oltva és féregtelenítve is van. Jó idegrendszerű kutyus, jó szülőktől. Itthon van egy 6 éves puli keverék fiú kutyánk, meglennének együtt? Régebben a puli egy palotapincsivel volt együtt, vele nagyon jól elvolt, de ő fiú volt. A palotapincsi, ugye termeténél fogva kicsi, ugyanígy megférne egy kis pitbull-al is?

2013. febr. 6. 19:12
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért szeretnék pitbullt, mert úgy érzem nagyon jó társak lennénk együtt. A barátomnak is pitbullja van, már kicsit öreg, nem kapott semmi extra nevelést (kutyaiskola stb.) és nagyon jó kutya, bármit megtenne a gazdájáért, és imádja, ha simogatják a hasát. A pitbullban nekem a jellegzetes szürke-fehér szín tetszik, ezért nem szimpatizálok annyira a amerikai staffordshire terrier-el. Nagy a kert, szaladgálhat kedvére. Amíg pedig kicsi, addig úgyis nevelem a szobatisztaságra.
2013. febr. 6. 23:58
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

egyetlen szerencsés természetű pitre (vagy annak vélt kutyára, hisz van egyáltalán pedje?) ne alapozz hosszú távra!


a motivációid alapján csak még biztosabb lettem abban, hogy nem a pit bull a te fajtád. hidd el nekem, ha nem használod ki az energiáját, akkor annak csúnya vége lesz... de kezdjük az elején.

a nagy kert önmagában egy kutyának semmi. esetleg annyit jelent, hogy nagyobb területen tud rombolni. ha nem viszed ki, nem mozgatod, nem foglalkozol vele naponta órákat, akkor ő el fogja foglalni magát. ha gondolod mutathatok róla képeket, hogy mire képes egy unatkozó pit bull... hihetetlen, embertelen. több méter mély lyukakat ásnak, egész fákat rágnak ki, 2-3m-es kerítésen ki tudnak mászni, vagy feltépik a drótot, kirágják az ajtót, megeszik az autó kilógó alkatrészeit (visszapillantó, rendszám), hogy a virágokról és egyéb díszítő elemekről ne is beszéljünk. nyilván neked is lehet isteni mázlid, hogy a leghalvérűbb kölyköt emeled ki az alomból, de ha tényleg pit bull (és nem csak egy expresszről-apródról beszerzett több generációs keverék, mint a pitnek hitt kutyák nagy százaléka) akkor jó eséllyel megszenvedsz vele. meg úgy egyáltalán, bármilyen kutyád van otthon, azzal igenis el kell járni sétálni! nem évente kétszer, hanem naponta!

a pit bull terrier munkakutya, pontosabban sportkutya. azok közül az egyik legaktívabb, legagyasabb, legmakacsabb. ha szeretnél valamilyen konkrét sportot űzni (pl. súlyhúzás) akkor nagyszerű választás, hisz jól edzhető, acélos akaratú és izomzatú kutya, de ha ezek a tulajdonságok hidegen hagynak, sőt, nyugis kutyára vágysz, akkor hiába tetszik a külleme, azt tanácsolom, mondj le róla.

azt mondod a kék-fehér szín miatt tetszik a fajta. a stafford színekről nem sokat tudok (annyit, hogy a red nose biztosan nem elfogadott), de a piteknél - az igaziaknál - a kék szín ritka, sokaktól olvastam már (külföldi és magyar fórumokon), hogy kék színű pit nem szerepelt a történelemben, csak az új divat része, és keverékek. ebben a témában nem kívánok állást foglalni, de tény, hogy Mo-n is főleg a legalja szaporítóknál vannak ilyen színű kutyák.


summázva tehát továbbra is azt mondom nézz egy szimpatikus amstaff kennelt, vagy fordulj a fajtamentés felé. ha most megveszel egy ilyen szaporított kutyát, azzal a kutyagyártást támogatod, ráadásul pénzt adsz egy keverék kutyáért - ilyet a menhelyen ingyen kapsz - és aki lehet, hogy örökletes betegségeket hordoz.

2013. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
A pit bull jellegzetesen és legfőképpen sárga vagy fekete színű. Az utóbbi időben lett nagyon divatos a "szürke" avagy a kék szín. A kék színt a fekete gének mutációja okozza. De ha megnyugtat amstaffban is van kék :) De már régen rossz ha szín alapján választasz kutyát. Nekem sárga volt az elképzelésem magam mellé, erre kiválasztottam egy seal-fehér kutyát, mert jellemre viszont az illett hozzám a tenyésztő, és szerintem is. Ne szín alapján dönts, mert lehet, hogy kikapsz egy olyan kutyát aki évekig nyűg lesz számodra!
2013. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se szín alapján dönts. Én a színe miatt az alom leggyengébb láncszemét választottam és egy hajszálon mult az élete, de nagy szerencsémre egy szép, egészséges, okos kutya lett belőle.

Na, de itt a kérdés az volt, hogy megférnének-e?! A válaszom igen, nekünk a pit mellett 3keverék kutyán van, bár mind a 4kutya azonos nemű..

2013. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Kék szín? Olyanról még nem hallottam, tudnátok képet küldeni? Én szürke-fehéret mondtam..Mindennap tudnék foglalkozni vele eleget. A red noise féle staff szerintem nagyon csúnya, nem tetszik. Én a pitbull mellet biztonságban érezném magamat.
2013. febr. 7. 14:19
 16/46 anonim ***** válasza:

Red nose stafford nincs! Rend nose, blue nose pitbull van. A kék az az általad emlegetett szürke szín!

Ez kék pitbull: [link]


Ez kék amstaff:

[link] #um=1&hl=hu&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=blue+amstaff&oq=blue+amstaff&gs_l=img.3..0j0i24l4.33691.34698.0.35034.7.3.0.4.4.0.74.200.3.3.0...0.0...1c.1.2.img.isXySZjegOM&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.Yms&fp=da1349105b5a69e1&biw=1366&bih=677

2013. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Akkor a blue noise lesz az, amiről beszélünk. Miért vagytok ennyire a pitbull ellen? Nagyon kedves kutya tud lenni, ha jól neveled, és a gyerekeket is szereti. Fiú és lány pitbull között van különbség? Úgy értem, hogy a fiú kicsit agresszívabb, mint a lány?
2013. febr. 7. 16:03
 18/46 anonim ***** válasza:
69%
A kan általában másik kutyákkal agresszívabb, emberrel szemben nem lehet agresszív. Amúgy pedig azért vagyunk a pitbull ellen, mivel M.o.-n nincs normális kennel, mert nem támogatott fajta az FCI-nél, ezért a nálunk kapható példányok 90%-a szaporított ideggyenge példány, amit ha nem tudsz kezelni, már pedig nem fogod tudni, akkor akár téged is megtámadhat. Amstaffok is pont olyan szépek, van belőlük kék-fehér, és normális tenyésztők is vannak az országban. Sokkal stabilabb idegzetűek, mint az itthon fellelhető sufni pitbullok.
2013. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy nincsenek normális tenyésztők? Biztos vagyok benne, hogy vannak! A barátom pitbullja is van valahonnan (szerinted nem normális tenyésztőktől) és nincs vele semmi baj.
2013. febr. 7. 16:10
 20/46 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs pitbull kennel, és punk tum! Azért nincs mert nincs, tudom nem érted, de kennelben csak törzskönyves kutyát árulnak. A pitbullok pedig nálunk nem törzskönyvezhetőek. De ha a barátod 1000 euróért vette külföldről elhiszem, hogy pitbullja van, ha nincs törzskönyve akkor pedig nem pitbull, akármit is mondanak rá!
2013. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!