Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullt szeretnék venni....

Pitbullt szeretnék venni. Ajánljátok vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
A kis pitbull 2 hónapos(lány), teljesen fajtiszta, oltva és féregtelenítve is van. Jó idegrendszerű kutyus, jó szülőktől. Itthon van egy 6 éves puli keverék fiú kutyánk, meglennének együtt? Régebben a puli egy palotapincsivel volt együtt, vele nagyon jól elvolt, de ő fiú volt. A palotapincsi, ugye termeténél fogva kicsi, ugyanígy megférne egy kis pitbull-al is?

2013. febr. 6. 19:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem túlságosan lóg a bőre. De ha találsz másmilyent nyugodtan privátba küldhetsz üzenetet és képet a szülőkről, megmondom h jó a kutya v sem :)
2013. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

én speciel nem vagyok a pit bull ellen, imádom őket.

csupán azt mondtam - és tartom ezt a véleményem - hogy nem neked való!


ez olyan, mintha elmennél egy autókereskedésbe és megvennél egy lada nivát csak azért, mert tetszik a színe... de nem jársz vele soha terepen. egy idő után rájönnél, hogy hiba volt, mert csak eszi a benzint és nem tudod kihasználni, és megválnál tőle. a különbség viszont kutya és autó között igen nagy: a kutya él, érez.

a pit bull terrier egy speciális fajta - most írom le harmadszor - nagyon energikus, és KELL neki a mozgatás. ha nem használod ki a benne rejlő lehetőségeket, akkor nem lesz kellemes az együttélésetek. és ha eleve nincs is szükséged az ő "extráira" akkor miért vennél pont pitet? a staffordshire terrier küllemre megtévesztésig hasonló, ám sokkal könnyebb természetű. nekem ez annyira evidens, nem értem, neked mi ezzel a gondod?


ezt a kiskutyát pedig ne vedd meg. 20-ért kizárt, hogy egészséges, fajtatiszta kölyköt kapj! a betegségek alatt pedig ne egy náthára gondolj, amit azonnal meglát az állatorvos, ezek a bajok a kutya felnőtt koráig nem is diagnosztizálhatók! hacsak nem egy 8-9 hónapos növendéket veszel, tök fölöslegesen rángatod el az eladót az állatorvoshoz. ez a kölyök csak egy a rengeteg pitnek csúfolt keverék közül, akiket valami jó beetető szöveggel árulnak a piacon. ennyi erővel a fajtamentéstől is hozhatnál egy kutyát, az sem lenne fajtatiszta, de legalább nem egy ilyen szaporítót támogatnál.


és mondom még egyszer: egyetlen ismerősöd egyetlen kutyájára ne alapozz ilyen megállapításokat, hogy nyugis lesz és szófogadó. a pitek, sőt még az amstaffok is pörgős, agilis, keményfejű kutyák. nagyon sokat ki lehet hozni belőlük, de ehhez érteni kell hozzájuk...

2013. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
28-as...szerinted mitől lesz fajtatiszta egy kutya? Mi rá a bizonyíték?
2013. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Attól, hogy 20e nem biztos, hogy egyből beteg és rossz kutya lesz belőle. A puli ingyen volt (ismerőstől) és még most is boldogan él:)

A kutya valószínűleg azért nem olyan izmos, mint a tied volt, mert ő lány :)

2013. febr. 7. 23:11
 35/46 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha jól megnézed a képet, ez a kislány tigriscsíkos, nem kék. Csak ki lettek kicsit fakítva a kép színei. Szerintem.
2013. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Megnézem majd élőben akkor megmodom, hogy kék vagy csíkos.
2013. febr. 8. 00:28
 37/46 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a pitek ellen, sőt, de csakis akkor ha igazolható, hogy valóban pit, tehet rendelkezik a fajtatisztaságát jelző papírokkal. Mielőtt kedvesen beszólna az illető nem vagyok irigy, meg szonb, deén tudni szerettem volna, hogy felnőtt korban milyen lesz a kutyám ezért kennelből vettem amstaffot törzskönyvvel... Ez a kutya, csíkos ( de lehet, hogy kék, mert abból is van tigris csíkos viszont elég ritka [link] ) és ráadásul pitnek túl robusztus. A pitek kecsesebbek vékonyabbak, még kölyök korban is. [link]


Amerikában ilyenek a pitbullok, és gyönyörűek szerintem, de ehhez képest a nálunk kapható felhozatal siralmas. [link] Nem ellene vagyok, de gondold, meg jól, hogy egy szaporítónak adsz pénzt, és támogatod vele a kutyák kizsákmányolását, és tönkretételét, vagy normális helyről veszel kölyköt esetleg külföldről, nem 20 ezerért.

2013. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy beteg az igaz. de megér neked ennyi spórolás ekkora rizikót...? egy évtizedre + 4-5 év veszel kutyát! fölösleges a vételáron spórolni.

főleg egy keverék kutyáért. mert amit kinéztél magadnak, az nem fajtatiszta.

2013. febr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
no, most nézem a kiszemelt kiskutya nem szürke-fehér, hanem egyszerű csíkos... ez az egyik leggyakoribb szín az amstaffok között, szóval még csak nem is kéne nagyon keresgélni, hogy ilyen színű, de sokkal szebb és biztosan fajtatiszta, illetve egészséges kölyköt tudjál venni.
2013. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Figyelj, én vagyok aki 'veled van' de akkor se ezt a kiskutyát! az enyém is lány és 5x olyan izmos volt ennyi idősen
2013. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!