Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy álltok a kutya chippel?

Ti hogy álltok a kutya chippel?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén én nem fogok kiadni arra pénzt h most chipet tegyenek a kutyámba,...nem bánt senkit nem szökik el nem veszett...1 éves koráig minden oltást megkapott...igaz most már 4 éves...sétálni ritkán járunk...akkor hogy fogják leellenőrizni h az én kutyámba van-e chip???mert h a mi udvarunkba be nem teszik a lábukat az biztos mert kihajintom őket...ha ilyen lenne???


Vagy mi ennek a menete valaki tudja????


2013. febr. 7. 13:48
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

binbike 11...


Szánalom vagy te szerencsétlen...minek tartok kutyát lehet az én kutyámnak jobb sorsa van mint neked....am a mozgatás sétáltatás nem fér bele sajnos az időmbe mert hétfőtől vasárnapig dolgozok minden nap déltől éjfélig...2 évig rendszeresen járt vadászni a kutyám elég jó sorsa volt mert azt csinálta ami a vérében van...mivel egy rövidszőrű vizsla...a kutyám nem veszett és senkit nem bánt...még meg sem morog...kivéve a "fekete" embereket...akkor megfogadom a nagyja válaszokat és mihelyst tudom chip lesz téve a kutyába...de az probléma h nem jan 31-ig lett beletéve???

2013. febr. 7. 14:16
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Január 1-el volt kötelező, nem 31-el.

De ha most elviszed az orvoshoz vele és chipelteted, nem fogja jelenteni, nem lesz semmi gond.

2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Ha viszed felszólítás nélkül akkor nincs semmi gáz, nem fognak megbüntetni, vagy jelenteni mivel chippelési szándékkal érkeztél.
2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Ez után a kutya után nem kell adót fizetni hál istennek mert őshonos magyar fajta!!! ez megnyugtat...Eddig viszont úgy volt h csakis azok a kutyák kaptak chip-et akik törzskönyvesek voltak...mind a 2 bullmasztiffom ilyen volt....ez a kutya ha kiszökne meglátna egy embert max össze ugrálná meg össze nyaldosná....de ha én ott vagyok vele mellőlem el nem mozdul..tudja mit h kell...


Még annyi h ha beleteszik a chipet a kutyába akkor a veszettség elleni oltás plusz mennyi még??? jah és az eltelt idők oltásaival mi lesz??régen miéert nem volt ilyen??soha nem volt semmi probléma kivéve az olyan kutyákkal akik elég harapósak voltak...(lásd hírekben)

2013. febr. 7. 14:23
 15/40 A kérdező kommentje:
Nálunk gyomán jan 31 volt a határidő!
2013. febr. 7. 14:25
 16/40 bimbike11 ***** válasza:
100%
TE engem ne fikázz, nem ismersz, te pedig most írtad ki a nemtörődömséged mindenki elé, én csak elmondtam a véleményem, ahogy mindenki teszi itt, mellesleg állati jó sora lehet, ha annyit dolgozol, biztosan rengeteg időt foglalkozhatsz vele... a "jó sorhoz" hozzátartozik a rendszeres oltatása is, mert ha már egyszer elkapja a veszettséget a kutyád, nem tudsz mit tenni!!!
2013. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
De h kapná el mikor kutya nincsen a közelében??? sőt klis sem mozdul mostanában az utcára...eddig 2x szökött el a 4 év alatt...csakis azért mert szerelmes volt...:) de már nem tud sehol kimenni ugyanis szóltam a szomszédoknak h csinálják meg a kerítésüket és voltak olyan rendesek h nekem kellett megcsinálni mert ők basztak rá...
2013. febr. 7. 14:28
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Az eltelt idők oltásaival semmi már. Ha most beadatod neki nem lesz gond. Nálunk Budán 5 000 Ft. körül van a veszettség elleni, de valahol vidéken csak 2 000 Ft. Javaslom, hogy először telefonálj oda az állatorvosnak, és kérdezd meg tőle, hogy fel tudj rá készülni.

Amúgy nem csak a tk-s kutyáknak kellett chip eddig sem, hanem már évek óta úgy van hogy ha gazdát vált a kutya, kell a chip. Pl menhely is csak chip-el adhatott örökbe kutyát.

Amúgy ha a vizslád nem tk-s, nem tudod igazolni, hogy valóban vizsla, így lehet hogy adót is kivethetnek rá, de ezt nem tudom biztosan. Szerintem azért vannak olyan jó fejek a dokik, hogy vizslának rögzítsék. Az enyém is uszkárnak van rögzítve, pedig nem tk-s. Ő mentett kutyus.

Az ebadót egyébként ivartalanítással lehet biztosan elkerülni.

2013. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák nem másik kutyáktól kapják el a veszettséget hanem vadállatoktól pl róka, a rókának meg nem mondod meg h ne menjen be az udvarotokra!
2013. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
47%
Az ebadót őshonos magyar fajták után nem kell fizetni, a vizsla pedig nem az. Kuvasz, komondor, mudi, pumi. Ha nem tk-es, menhelyi, vagy ivartalanított akkor lesz rá ebadó!
2013. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!