Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy álltok a kutya chippel?

Ti hogy álltok a kutya chippel?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén én nem fogok kiadni arra pénzt h most chipet tegyenek a kutyámba,...nem bánt senkit nem szökik el nem veszett...1 éves koráig minden oltást megkapott...igaz most már 4 éves...sétálni ritkán járunk...akkor hogy fogják leellenőrizni h az én kutyámba van-e chip???mert h a mi udvarunkba be nem teszik a lábukat az biztos mert kihajintom őket...ha ilyen lenne???


Vagy mi ennek a menete valaki tudja????


2013. febr. 7. 13:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor ezt tisztázzuk:


Mindegy, hogy milyen fajta, és hol tartod. Orvoshoz attól még vinni kell rendszeresen oltatni. Ott pedig az orvos ellenőrizni fogja, hogy van-e benne csip. Ha nincs, akkor meg leszel büntetve.

Az egy dolog, hogy régen volt vadászni stb, de ha most nincs rá annyi időd, pont ezért szökhetne ki-> megszokott egy nagyobb iramot, amiből most kénytelen visszavenni, de az energiaszintje megmaradt... valahogy le kell vezetnie!


Ha már kutyát tart az ember, szerintem nem ezen a 3500ft-on kell spórolni, pláne, hogy büntetnek is ha nem csináltatja meg az ember.

Ha egyszer- ne adj Isten- elveszne, akkor könnyebben meg lehet találni, szóval van ennek előnye...

2013. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
csak a válaszaidat olvastam el de már abból lejött hogy mintapéldánya vagy az ostoba állattartóknak akik miatt tart ott a magyar kutyás helyzet, ahol.
2013. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
47%

Ja meg olvastam, hogy 3 órát mozogtál a kutyával.


Én is szeretnék Collie-t is de hatalmas a mozgásigények az a legokosabb kutyafajta. Egy kis albiban lakunk, nekem elég most a törpe snacim is. Neki is annyira sok mozgás kell, hogy hihetetlen. Kicsi létére mozog annyit, mint mondjuk egy németjuhász.


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem szabad olyan fajta kutyát vállalni, aminek az igényeit nem tudja a gazda kielégíteni... :/

2013. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
63%
Én is Collie-t szerettem volna, de kis lakásban lakom, városban és dolgozom is, így végül törpe uszkárom lett, mert a Collie igényeit nem tudtam volna kielégíteni. De még ez a kis szaros uszkárom is napi 3 órát van sétáltatva. :) Amúgy már ne bánom hogy nincs Collie-m, maradok az usziknál. :)
2013. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
aha csak a válaszaimat olvastad és te ezt válaszoltad akkor jó nagy ostoba vagy...a mai kutyákkal való dolgok azért tartanak ott ahol mert sok ember úgy tartja 1-2 év után h tök fölösleges neki és elaltatni sajnálja ezért sokan az utcára dobják...gyűlölöm az ilyet.. és lehet h egy kis buta szőke lányka vagyok de akkor is szeretem a kutyámat és soha nem adnám senkinek! :) és sztem semmi baj a kutya tartásommal mert a kutyám úgy boldog ahogy van!!!
2013. febr. 7. 15:16
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy feltettél kérdéseket, kaptál válaszokat. Akkor most mi a probléma? Ha beszóltak és szerinted jogtalan, akkor nem kell rá reagálni, ennyi.


Mi adtunk tanácsokat, ha nem csipelteted, az a te dogod és ha gond lesz, a te gondod lesz. Ennyi.

2013. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiszökött már a kutyád,máskor is megteheti és elvileg találkozhat veszett állattal.Ez lehet akár macska is,az meg nem fog tőled előre írásbeli engedélyt kérni,hogy bemenjen az udvarodba.Nagyon felelőtlen vagy,a családodat is veszélynek teszed ki.

A hatóságnak joga van bemenni az udvarodba akkor is,ha neked nem tetszik,ez nem kívánságműsor.Ilyen alapon egy hozzád hasonló lusta,felelőtlen kutyatulajdonos sem oltatná a kutyáját,mert úgysem jöhetnek ki ellenőrizni.

Az oké,hogy rengeteget dolgozol.Azt csak bemeséled magadnak,hogy egy nagy mozgásigényű munka fajtájú kutya jól érzi magát az udvarra zárva mozgatás nélkül.

2013. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Elég,ha egy jóindulatú szomszéd bejelenti,hogy van kutyád,és neked annyi.
2013. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy szőke vagy e, azt már sejtem hogy buta de hogy szereted a kutyádat.. Nagyon nagy baj hogy már a válaszaiból is lejön hogy semmit nem értesz a kutyákhoz. Azok se jobbak akik kidobják a kutyájukat. De hogy szerelmes és azért szökik?! Ugyan kérlek. Szerelmes a francokat, hajtja a szaporodási ösztön és ki tudja milyen szukát csinált fel és hogy mi lett a kölykökkel. A törzskönyvezetlen, magyarul fajta jellegű keverékeddel fedeztetsz. Mert nem elég a vizsla Magyarországon. Régen 3 órát foglalkoztál vele de ma már.. És hagyod hogy szenvedjen a levezetetlen energiái miatt. De azért szereted ugye? Oltások smafu ugye?! Mert te aztán annyira tudod befolyásolni hogy mikor téved felétek egy veszett macska. Mert nem csak a róka terjeszti ám. Ha annyira szereted ugye nem akarod hogy akármilyen okból kifolyólag eltűnik a kutya? Chip az nincs benne, magyarul lenyomozhatatlan mert ugye oltásai sincsenek. Élj csak a kis világodban de nem normális ahogy gondolkodsz az biztos.
2013. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Például akkor, mikor az éves kötelező oltást megkapja. Azt ugyanis nem adhatja majd be az orvos, csak akkor, ha chipes a kutya. Ha a kötelezőt nem kapja meg, akkor meg nem 3500 forintot fogsz fizetni, hanem alsó hangon 40-50 ezret.
2013. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!