Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy álltok a kutya chippel?

Ti hogy álltok a kutya chippel?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén én nem fogok kiadni arra pénzt h most chipet tegyenek a kutyámba,...nem bánt senkit nem szökik el nem veszett...1 éves koráig minden oltást megkapott...igaz most már 4 éves...sétálni ritkán járunk...akkor hogy fogják leellenőrizni h az én kutyámba van-e chip???mert h a mi udvarunkba be nem teszik a lábukat az biztos mert kihajintom őket...ha ilyen lenne???


Vagy mi ennek a menete valaki tudja????


2013. febr. 7. 13:48
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

másfél éve nem volt róka a környéken...és mi a város közepén lakunk erre nem is lesz a vadászok mindig felszólítják a lakosságot h ha olyan van h róka van a közelben...ez fajtiszta vizsla anyja apja törzskönyves...de a kicsikre nem lett lekérve a törzskönyv mert a 7 kiskutyára elég zsebbenyúlós lett volna..mivel egy törzskönyv 15e...az viszont tudom és igaz h a menhelyes kutyák azok chipel vannak ellátva már rég óta!


Bármilyen vizsgálatot végezhetnek rajta ami ki mutatja h fajtiszta-e az adó érdekében...tudom h az...hoztak már hozzám szuka kutyát mert fedező kant kerestek...eddig 2x...:) De kíváncsi vagyok viszont arra h 10 emberből hány ember oltatja/chipelteti be a kutyáját?? van aki ink kidobja az utcára...az a szánalom Bimbike 11 nem én...én semmi pénzért nem adom a kutyámat pedig már a vadászok is érdeklődtek iránta...na mind1 nem veszekedni akartam csak érdeklődni!

2013. febr. 7. 14:39
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Január 1-től még azt sem írhatja rá az állatorvos az oltásira törzskönyv nélkül, hogy milyen fajta. Ha nincs törzskönyv, simán keveréknek írja rá. Adómentesség csak törzskönyves magyar fajtára jár.

Tetszik, nem tetszik, hoztak mindenféle törvényt, amit be kell tartani. Ki lehet bújni alóla, de vállalni kell a lebukáskor adódó büntiket. Szerintem egy évente egy oltás és az egyszeri chippelés kevesebb, mint bármilyen kirótt büntetés.

2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Szóval olyan jó dolga van a kutyádnak, hogy évek óta nem vitted sétálni, időd nincs rá, orvoshoz nem viszed el. Azért kíváncsi lennék, hogy nálad miben merül ki a "kutyatartás" bár tippem lenne..
2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy törzskönyv évek óta 5500 ft, tudom, most kértem le 10et. Láttad valaha a szülei könyvét, vagy csak mondták, hogy volt neki? Nekem volt olyan kutyám akire mindenki azt mondta, hogy berni pásztor, pedig roti keverék volt. Az, hogy járnak hozzád szaporítattni az nem érdem, sőt, ezzel bizonyítod, hogy nem érdekel a kutyád, mert bármilyen jött-ment, akár beteg kutyával is összeengeded amit a kutyád is elkaphat, pl herpesz...
2013. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál már ne is haragudj, de több szempontból is téves. A lényeg, hogy a kutyád után kell fizetned ebadót. (mivel NINCS tk. nem számít, hogy a szüleinek van-e neki nincs)
2013. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
És amikor "szerelmes volt" akkor is ment összeragadni környékbeli szukákkal. Erre Te büszke vagy?
2013. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Azért benne vagyok a kutya témában már 1 jó ideje..és nem minden jött-ment jöhet..erről ennyit..vki akkora hülyeséget írt h a vizsla nem őshonos magyar fajta..tehát ezen hanyatvágtam magam!a másik meg kicsit félreértettek mert nem azt írtam h évek óta nem volt sétálni nagyokos hanem az utóbbi időben nincsen rá sajnos időm...amikor beköszön a jó idő irány a folyó és 1-2 óra úszás neki + még vagy 5km futás.....a téli időszak az amikor nem nagyon van időm arra h annyit foglalkozzak vele...ne higyje már azt mindenki h hanyagolva van a kutya...igaz úgy vehető ki sok írásból de nem...ha sár van akkor nem engedem ki a kennelből mert akkor még a ház tető is sáros lesz...ha fagy van nem tudom ki vinni úszni meg kell elégednie az udvarral ami 1200 nm csak el futkározik rajta...:)
2013. febr. 7. 14:57
 28/40 A kérdező kommentje:
nem ment összeragadni okos...mert kiszökött és kb 5perc múlva hazahoztam mert a másik utcán volt....és a szuka kutya kerítésen belül..akár h is nézem úgy elég nehéz bármit is csinálni 5 perc alatt még egy kutyának is!!! :D
2013. febr. 7. 14:59
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy őshonos-e vagy sem, ha nincs törzskönyve akkor fizethetsz érte adót! Ellenőrizted a hozzád vitt szukák szűréseit, és orvosi papírjait? Az a kutya pedig aki egyedül nekiáll futkosni egy udvarban nagyon-nagyon tele lehet fölös energiával...
2013. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
ha hiszed ha nem de ez így igaz amit most írok....a város egyik végéből a másikba kb 4km...oda vissza 8...biciklivel mentem át és úgy húzott h végig fékeztem a biciklivel...sajnos azóta nem ér semmit a fék a biciklin úgy megerősödött...:) kb 1 óra úszkálás a folyóban...mikor hazaértünk ivott és hozta a labdát...kivételes alkalom volt h este 7kor még leálltam vele játszani (mivel már 3 órája mozogtunk) és még 1 órát gond nélkül játszott...el sem fáradt...szerinted???ennek a kutyának napi 30km lenne a megfelelő...hol vigyem el 30km-re???
2013. febr. 7. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!