Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy ez nem...

Miért mondják, hogy ez nem megfelelő a kutyámnak?

Figyelt kérdés

csúnyán fogalmazva mások szerint én vagyok a sz@r ember, mert a kutyámnak nem adok prémium tápot...


én úgy vagyok vele, hogy akkor tudom 100%ra, hogy mit eszik a kutyám, hogy ha én adok neki minden alapanyagot ezért házi koszttal etetek.

(házi koszt alatt nem a mi maradékunkat értem, hanem külön vásárolok neki)


napi adagja (kb.): 20dkg farhát, pulyka nyak vegyesen, 30dkg tiszta hús ami baromfi vagy vad hús szokott lenni esetleg vegyesen, valamint kevés kaukázusi kefír, egy pici sajt, 1 répa és 1 alma lereszelve (vagy más zöldség, gyümölcs) plusz evőkanál olívaolaj és heti 1-2 alkalommal 1db tojást is ütök a kajájára.


37kg-s kan labradorról van szó.


Én úgymond laikus szemmel úgy látom, hogy erős, egészséges kutyám van aki mindig vidám, szép a szőre és a foga, tele van energiával:)


Ja a legfontosabb, hogy még pluszba kap naponta 1 kanál zöld kagyló port (lupo san)



Akik azt mondják, hogy ez nem jó etetés arra hivatkoznak, hogy én nem tudom pontosan azt adni a kutyámnak amire szüksége van a prémium tápokba meg az van..


ja és a húst nyersen adom neki :)


2013. febr. 8. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Ez nagyon is jó! Közel áll már a BARF-hoz, ami sokkal egészségesebb, mint a táppal etetés. Annyit hozzátennék, hogy ha tudsz, több zöldséget, gyümölcsöt adj, illetve több csontot, az elegendő Ca bevitel miatt.


A vadhúst érdemesebb megfőzni, nehogy aujeszky-vel fertőzött legyen.

2013. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi prémium táppal etetünk, de szerintem teljesen jó,ahogyan a kutyádat eteted. Megkap minden tápanyagot és rádaásul nagyon finom formában. Egyébként nekünk is retrieverünk van. :)
2013. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked megfelel a kutyád állapota, minek törődsz mások véleményével?

Soha senki nem fogja tudni bebizonyítani, hogy akár a szuperprémium táptól, vagy a nyers hús etetéstől milyen ideig élnek egészségesen a kutyák. Mindkét etetésnél előfordulhat betegség, hozott szervi bajok, és egyebek.Mindkét etetésnél vannak matuzsálemi kort megért egyedek és az átlagos korban elhullottak.

Mindig jönnek újabb extra összetételű tápok, ami után az addig favorizáltak már nem megfelelőek.

Amíg nem kezdett fejlődni iparággá a tápgyártás, addig is ettek a kutyák. Zömében húst.

Olyan ez, mint a bébiétel. Vagy pancsol az ember, vagy választja a kényelmes üveges ételt.

2013. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták, hogy a vad húst 8-10 napig fagyasztóba van akkor utána nyugodtan adhatom neki ha kiengedett mert úgyis megöl minden baktériumot ami a kutyára káros lenne, valamint nem fő ki belőle a sok hasznos dolog
2013. febr. 8. 23:29
 5/15 Maxitabi ***** válasza:
100%

Magyarországon vagyunk,azért.. A kutya és macskatartás színvonala a béka popsikája alatt van.

A "zemberek" többsége elhiszi, amit a reklámokban mondanak neki és így kényelmesebb is nekik.

Nagyon jól csinálod, etess továbbra is így, és legyints a meggyőzhetetlenekre!!

2013. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 csenge587 ***** válasza:
50%

Sokáig én is farháttal etettem:))

Most tápozok, de nem esek át a ló túlsó oldalára...

Normál megfizethető táppal etetek.


Szerintem semmi gond nincs az etetési móddal, viszont arra figyelj, hogy nyers tojást ne adj az ebzetnek, mert rendkívül rossz hatással van az egészségére!

A FŐTT tojás a nyers tojás minden jótékony hatását hordozza, tehát mindig főzd meg neki:)

2013. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem lesz semmi baja a nyers tojástól sem. Személy szerint én utálom a tápokat, és szentül meg vagyok róla győződve, hogy a sok allergiás megbetegedéstől az emésztési problémákig ezek a felelősek. ha mások szerint Te igy nem tudod adni a kutyának azt amire szüksége van, ők honnan tudják, hogy a tápokban minden benne van amit ráirnak.

A nyers hús a legjobb a kutyának.

2013. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyers tojást csak étkezés előtt 2 vagy étkezés után 3órával adjál. Mert avidin van benne ami nem engedi felszívódni biotint (b7 vitamin).
2013. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Én Brit premiumal etetek, de csak mert lusta dög vagyok. Nekem nagyon tetszik ahogy te etetsz. :)

Én majd azt fogom megpróbálni, hogy tápból csak fele adagot kap, és veszek mellé valami húst, amivel nem kel sokat pepecselni, felvágni meg ilyesmi. Csirkenyak, szív, zúza, ilyesmikre gondoltam. Kistestű kutya, szóval egy farhátat nagyon pici darabokra kéne neki szednem. :)

2013. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Csak annyit és hogy vigyázz mert a húsnak és a tápnak más a lebomlási ideje a kutya pocakjában és nem tesz jót neki ha egyszerre kapja a húst és a tápot. Add neki egyik nap a húst másik nap a tápot! Ha tudtad akkor ez semmis és nem kötekedés kép írtam :)
2013. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!