Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem engedni a kutyámat...

El merjem engedni a kutyámat sétálás közben?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném elengedni, mikor lakott területen kívül sétálunk, de egyszerűen rettegek attól, hogy ha elengedem, elszalad és nem tudom megfogni...pedig a kutyám nem szökős, nincs vele semmi baj, csak én féltem nagyon és nincs merszem kipróbálni...

2013. febr. 9. 13:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jaja, ha szaladsz a kutya után, azt játéknak fogja venni. Azt hiszi, hogy kergetőztök. Inkább akkor már te indulj el az ellenkező irányba, "hagyd ott". Ez be szokott válni, de már írták. :)
2013. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tegnap beszélgettem egy fél éves bullterrier kan gazdijával. Szomorúan mesélte, hogy a kiskutyát két hónapos korától szabadon sétáltatták...nagyjából 4-5 hónapos koráig jól behívható volt, klikker-kaja, dicséret, stb...azóta nehezen tudja behívni a gazdi, ha elfut, a kutya leszarja. Simán kiszalad a 100 méterre lévő útra és megy át másik kutyához. Ilyen esetben kénytelen a kutya után szaladni szerencsétlen, hogy ne üssék el...

Még nem volt kölyökkutyám, de tuti vhogy megoldanám, hogy ne kelljen utána futni, mert ezzel nagyot lehet bukni vezetőként a kutya szemében! Mikiegér hang, taps, fütty, sipis játék, stb-stb...végszükség esetén hosszú póráz.

Ja, és MINDIG FIGYELNI MINDENT...kölyöknél esélytelen a behívás, ha már vhova elindult...meg kell előzni, hogy elinduljon!!

2013. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szilvi: valószínűleg a kölyökben nem alakult ki a félelem attól, hogy a gazdát elveszíti és/vagy egy igen makacs egyedről van szó. Kíváncsi lennék vajon elbújtak-e a gazdik a kutya elől esetenként, illetve hogyan hívták őt, mikor nem jött, megálltak-e vagy mentek tovább stb. Sok ponton el lehet ezt baltázni sajnos.
2013. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, szerintem is elbaltázták, bár oviba járnak...

Amikor én gügyögve, tapsolva, magas hangon hívtam hátrálva, akkor egyből rohant hozzám a kutyus a gazdinak hátat fordítva :)

2013. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ugyenzt van nálunk is. Apával ma elmentem sétálni a kiskutyájával meg a sajátaimmal. Hívja a kutyát normál hangon, folyamatosan ismételve a nevét, közben megy felé. Én hívom magas hangon, csalogatva, közben hátrálok el tőle, egyből jön a kutya. Apa azt mondja, velem már többet sétált:D Persze nem erről van szó, hanem hogy nagyon fontos, hogy hogyan hívjuk a kutyát, a technikák. Ilyenkor kell megalapozni, hogy a gazdi mindennél és mindenkinél érdekesebb. Az ovi meg sajnos nem számít. Nálunk is van egy most már másfél éves kutyus, nagyon durván frusztrált, egész óra alatt a szemei kitágulva, remeg. Kérdeztem, hogy mentett kutya, mert még a saját mentettem sem viselkedett így sosem. Nem, még oviba is jártak, a kutya kölyökkora óta a gazdával van:O Egyszerűen vannak olyan emberek, akiknek a tanácsok egyik fülükön be, a másikon ki. Na meg azt is megérzi a kiskutya, hogy a gazdi most retteg, hogy el fog tűnni a kutya, és mondjuk betartja a technikákat, de közben totál feszült.
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
42%

Ilyen esetben akkor zárt, illetve bekerített helyen kéne a kutyussal gyakorolni. Más különben tényleg veszélyes az életére nézve.

Oké, hogy néha vissza lehet hívni, de értitek.... tízből kétszer vagy háromszor? :S Ha nem megbízható, hogy visszajön, a gazdiban is jogosan van meg a félelem, amit a kutya meg érez... és akkor indul a lavina.

2013. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!