Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogyan tanítsam meg neki...

Ezt hogyan tanítsam meg neki és mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés
szabadon szeretném engedni kiskutyusom, de ahhoz hogy ne szökjön el, ne menjen messzire tőlem az kéne h kötődjön hozzám. de ő inkább örül ha szabadon van. azt akarom elérni nála ha szabadon van, és elindulok hazafelé akk jöjjön utánam, meg h ne menjen túl messze tőlem ( másik kutyával játszás közben sem ). ezt h lehet megtanítani neki? még kölyök, és elég kajla.
2013. febr. 11. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Csináljatok végig egy kötődési tréninget, nekünk nagyon bevált!

Ha beírod itt a keresőbe, akkor már elég sokan leírtuk hogy mi az. Csak már nincs kedvem még egyszer leírni. :)


A tréning közben a kaja segítségével nagyon jól tudod gyakoroltatni vele a behívást és a láb mellett sétálást is.


Ez 5 hét, nálunk tényleg csodát tett. Mondjuk ő felnőtt kutya, a kölykök még sokkal szeleburdibbak.

2013. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, egy fontosat elfelejtettem. Játszatok sokat séta közben, dobálj neki labdát vagy ilyesmi. Ez is nagyon sokat fog segíteni, hiszen az fog lejönni belőle a kutyának, hogy micsoda izgalmak történnek vele, ha a közeledben van. :) Az már csak ráadás, hogy így sokkal jobban kimozgatható a kutya, mint sima sétával. :)
2013. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kötődési tréninget csak 7-8 hónapos kor fölött érdemes csinálni!

2013. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
miért?? én 3 napja csinálom és egész jól reagál rá. tök normális lett, nem harapdál inkább nyalogat, többször odaül a lábam mellé amit eddig sosem szokott. ha így reagál rá a kutya akk miért várjak 7-8 hónapos koráig?
2013. febr. 11. 10:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kötődési tréninget, kölyöknél. Könyörgöm, ne írj már baromságot, első.

Ha hívod, mindig kedves hangon csalogasd, távolodj felőle, ha kell, fuss el, de sose menj felé. Ha nagyon el van merülve a játékban más kutyákkal fölösleges hívni, ilyenkor valószínűleg nem fog odamenni. Várj egy kicsit, hogy lehiggadjon, akkor hívd. Játssz vele sokat mindenféle eszköz nélkül (ilyen a birkózás, futkosás), remekül erősíti a gazda-kutya kapcsolatot. Séta alatt bújj el előle gyakran, hogy megijedjen, hogy hol lehetsz.

2013. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kölyöknek elsősorban az egészsége fontos, és ez nem a legegészségesebb ötlet, hogy egy kölyöknek, akinek még 3x, 4x kéne kapnia a kaját nyugis körülmények között, kint adjuk. Na meg ilyenkor még olyan gyönyörűen kötődik a kiskutya, ha nem vagy egy egetverő balf.sz, hogy totál fölösleges egy ilyen tréning.
2013. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kispalkee, a 3. is én voltam. Korrigáltam magam, csak ebben a kérdésben is elkerülte a figyelmemet, hogy kölyökről van szó.
2013. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mármint láttam, csak hirtelen nem fogtam fel. :) De tudom hogy kölyöknél nem lehet.
2013. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a bunkó válaszért, mikor azt írtam, még nem volt a 3. válaszod ott. Csak már nem tudom, hova fajul a dolog, mindenkinek kötődési tréninget javasolnak, a következő már az lesz, hogy a kutya az anyaméhben is csak feladatra kap kaját. Ha meg az ember nem változik hosszútávon, úgyis csak ideig-óráig lesz a tréningnek eredménye.
2013. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj.

Hozzám egy felnőtt mentett kutya került, nekünk szükségünk volt erre. Én is egyből ezt szoktam válaszolni, ma már egy másik kérdésnél is elkövettem azt a hibát hogy figyelmen kívül hagytam hogy kölyök. Én valamiért mindig a felnőtt kutyákra asszociálok, ha ilyen sétáltatási gondokra kérdeznek rá, hiszen kölyök kutyánál tök természetes amiket problémaként leírnak a kérdezők.

2013. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!