Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék rajta segíteni?

Hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm a nem éppen felelős állattartók közé tartozik... Szeptember környékén kapott a párjától egy kiskutyát. Szobatisztaságra nem tudta nevelni, így amikor megunta, hogy konkrétan összesz@rja az egész házat a kutya, egyszerűen csak kirakta a mellékhelységbe, ami teli van mindenféle lommal, szeméttel, így a kutyának kb. 60*60as mozgástere van. Nem beszélve arról, hogy irtó büdös és sötét hely. Régebben olyanokat csinált a lány, hogy lelépett néha csak egy hétvégére, néha egy egész hétre a barátjához és ott hagyta a kutyát fél liter vízzel kb és 1kg kutyatáppal... Most viszont elkezdtem érte komolyabban aggódni, mert ma tudtam meg, hogy 1 hete lelépett a munkahelyéről szó nélkül és hozzáköltözött a barátjához(és barátja teljes családjához), a kutyát viszont ott hagyta, néha csak a csaj anyja megy el megetetni megitatni, amikor az ideje engedi. Nem hagy nyugodni ez a helyzet, az a szerencsétlen kiskutya ott él a saját ürülékében a sötétben:( A szeme is gyakran be van gyulladva, gondolom azért mert nem valami higiénikus környezetben él :( Mit csináljak? Haza nem hozhatom, de el sem tudok menni oda sűrűn, mert elég messzire járok fel tanulni, ritkán vagyok itthon.
2013. febr. 11. 12:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Közeli menhelynek, állatvédő szervezetnek, állatvédőrségnek mindenképp szólj! Ha fajta jellegű, akkor az adott fajtamentőket is értesítheted. Én még a jegyzőnél is tennék feljelentést a helyedben.
2013. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
*melléképület* bocsi
2013. febr. 11. 12:36
 3/22 A kérdező kommentje:
hát nem nagyon szeretném, ha kiderülne, hogy én kavartam be és miattam viszik el a kutyát, esetleg miattam büntetik meg a lányt, mivel tulajdnonképpen a mostohatestvérem. És ha valahogy beugrok a kerítésen és elviszem a kutyust a menhelyre? ez mennyire jó ötlet?
2013. febr. 11. 12:39
 4/22 A kérdező kommentje:
Vagy tehetek névtelen bejelentést? Egy keverék, kistestű kutyáról van szó.
2013. febr. 11. 12:40
 5/22 anonim ***** válasza:

Pedig mindenféleképpen segíts a kutyán, mert nem tehet arról, hogy egy felelőtlen majom a gazdája.


www.allatvedorseg.hu


Amit leírtál a féltestvéredről az pedig hűen példázza,amikor az ilyen családokban mindenki szenved az ilyen alakoktól és segítséget kérni nem mernek, aztán pedig megtörténik a tragédia!

Az ilyen felelőltlen idiótáktól telik ki az is, hogy szül egy gyereket és otthagyja annak aki éppen ráér!


Te legalább feltetted magadnak a kérdést, de lépj tovább, segíts a kutyának!

2013. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha szervezetnek teszel jelentést, ők úgy sem fogják szétkürtölni, hogy te szóltál. Jegyzőnél pedig úgy tudom, lehet névtelen bejelentést tenni.
2013. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Megértem hogy nem akarsz családi drámát.

Kérdezd meg az állatvédőrséget, hogy lehet e névtelen bejelentést tenni. Ha nem, akkor lopd ki, de nem biztos hogy beveszi tőled egy menhely, ezért előre szervezd le, hogy legyen ahol fogadják.

Vagy a lánnyal nem lehet ezt egyenesen megbeszélni? Hiszen látványosan nincs neki szüksége arra a szerencsétlen jószágra, lehet hogy simán önként lemondana róla.

2013. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni... Feljelentheted állatkínázásért az Állatvédőrségnél, szólhatsz valamelyik állatvédő szervezetnek, a jegyzőnek is, de általában semmit nem szoktak az ilyen szörnyűségekkel kezdeni... Az én rokonaim között is van sajnos ilyen, de nem nagyon lehet mit tenni... :(
2013. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Keress neki jó, felelősségteljes gazdát és vidd el oda a kutyát, anélkül, hogy az ismerősöd megtudná... kb. ennyit tehetsz (a helyi jegyző nem nagyon szokott az ilyenekkel foglalkozni, még ha ki is megy a bejelentésedtől számított 1-2 hónap múlva, akkor sem fog tudni tenni semmit, hacsak nem csontsovány a kutya, vagy ilyesmi).
2013. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

És legalább a szemgyulladása kezelve van szerencsétlennek?

Ez nagyon nem játék! Az én kutyusom is mentett kutyus, és egy elhanyagolt szemgyulladás miatt vakult meg az egyik szemére. Hozd el onnan minél hamarabb valahogy. :(

2013. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!