Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék rajta segíteni?

Hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm a nem éppen felelős állattartók közé tartozik... Szeptember környékén kapott a párjától egy kiskutyát. Szobatisztaságra nem tudta nevelni, így amikor megunta, hogy konkrétan összesz@rja az egész házat a kutya, egyszerűen csak kirakta a mellékhelységbe, ami teli van mindenféle lommal, szeméttel, így a kutyának kb. 60*60as mozgástere van. Nem beszélve arról, hogy irtó büdös és sötét hely. Régebben olyanokat csinált a lány, hogy lelépett néha csak egy hétvégére, néha egy egész hétre a barátjához és ott hagyta a kutyát fél liter vízzel kb és 1kg kutyatáppal... Most viszont elkezdtem érte komolyabban aggódni, mert ma tudtam meg, hogy 1 hete lelépett a munkahelyéről szó nélkül és hozzáköltözött a barátjához(és barátja teljes családjához), a kutyát viszont ott hagyta, néha csak a csaj anyja megy el megetetni megitatni, amikor az ideje engedi. Nem hagy nyugodni ez a helyzet, az a szerencsétlen kiskutya ott él a saját ürülékében a sötétben:( A szeme is gyakran be van gyulladva, gondolom azért mert nem valami higiénikus környezetben él :( Mit csináljak? Haza nem hozhatom, de el sem tudok menni oda sűrűn, mert elég messzire járok fel tanulni, ritkán vagyok itthon.
2013. febr. 11. 12:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nincs kezelve neki, de már elég régóta beteg a szeme. A "gazdi" azt mondta borogatta neki kamillás teával, de egyértelmű, hogy csak kamu volt. Nem tudom megkérdezni tőle, hogy lemond-e róla önként, mert úgy felszívódott, hogy nem lehet elérni sehogy, még a saját anyjának sem veszi fel a telefont és a munkahelyéről is lelépett szó nélkül.
2013. febr. 11. 17:16
 12/22 A kérdező kommentje:
megírtam emailben a helyi menhelynek, hogy mi a helyzet, nem tudom mit fognak válaszolni. :(
2013. febr. 11. 17:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sürgősen el kell hozni a kutyust, hiszen magára hagyta, és még beteg is.

Amúgy egy szemgyulladásra a kamilla tea önmagában édes kevés...

Ha nem válaszolnak holnap estig a menhelyről, hívd fel az állatvédőrséget!

2013. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
írtam az országos állatvédőrségnek is!
2013. febr. 11. 23:21
 15/22 anonim ***** válasza:
Majd meséld el mi történt légyszi.
2013. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
jól van :)
2013. febr. 12. 11:15
 17/22 A kérdező kommentje:
Sem a menhely, sem az állatvédők nem válaszolnak többszöri megkeresésemre sem :( lehet hogy telefonálni fogok, azt hátha felveszik...
2013. febr. 16. 16:11
 18/22 anonim ***** válasza:
Telefonálj, ne add fel!
2013. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

oh még amikor ezt a kérdést kiírtam.. :( A kiskutya elpusztult.. :(

Nos telefonálgattam én ész nélkül jobbra balra, a menhelyek megteltek, azt mondták egyelőre nem tudnak több kutyát befogadni, pláne amikor elmondtam, hogy szabályosan "el kéne lopnom a kiskutyát" hát.. nem helyeselték. Az állatvédőket csak nagy nehezen sikerült elérnem, ők is lepattintottak, hogy ez NEM ELÉG indok arra, hogy a kutyát elkobozhassuk.

2013. márc. 7. 16:57
 20/22 anonim ***** válasza:
Tudja ugye a mostohatestvéred hogy ez a szegény kutya miatta pusztult el? Mit szólt egyáltalán hozzá? Remélem nem szenvedett sokat szegény pára. Köszi hogy próbáltál segíteni...
2013. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!