Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amerikai Bulldog az...

Egy Amerikai Bulldog az erősebb, vagy egy Amerikai Staffordshire Terrier?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, nincs semmi hátsószándékom! Senki ne értsen félre.


Üdv.: Péter



2013. febr. 12. 13:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet azért tudni.Én pl láttam hogy egy sima 10-éves németjuhász szétszedett egy olyan staffot amilyet még életemben nem láttam......A tömör vasat szó szerint ketté harapta.....És a németjuhász eléggé megverte pedig már öreg is volt.....és pont azért mert még így is a nj volt a gyorsabb.Szóval nem az erőn múlik.Egy staff jóval gyorsabb egy ambullnál + hihetetlenül erős kutya de ezt scak azt tudja aki találkozott már ilyen kutyával.Nem hiszem h más kutya tudna egész nap egy fára fel akasztott gumin lógni,......
2013. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

elég sok kutya tud lógni... stafbull, pit, bullterier stbstb és nekem a 10hós 46kilós ambulom is már megtartja magát 10-20 mpig persze bírná tovább is csak még baba nem akarjuk túl nyomni.


Amúgy az a baj hogy ezt még mindig nem lehet összehasonlítani..


Egy standard ambull, egy kötettebb zömök amsaffnál még akár fürgébb is lehet. Ezért tök fölöslegesek ezek a viták..

az ilyen verekedések nagyon szerencse alapuak is.. ki kit hol tud megfogni pl.. mert lehet akármilyen fürge egy staff ha az ambull már eltörte a hátsó lábát első fogásra :/

2013. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
csakhogy a sztafi torokra megy egyböl,én már láttam ilyen verekedést,ugy át harapja a torkát mint a szart...Nekem ilyen kutyám van és tudom mire képesek.
2013. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
A stafbull a pit meg a bullterrier is ebbe a kategoriába tartozik hisz rokonok....Az ambull lehet hogy megtartja magát 1-percig vagy 10-ig is talán, de nem tudja reggel 7-től este 11-ig ezt meg csinálni....míg a staff meg tudja....(tapasztalat). De igazad van kár ezen vitázni mert sok ambull lever sok staffit meg sok staffi lever sok ambullt.Én láttam már hogy egy németjuhász kinyírt egy brutál staffot pedig már öreg is volt meg láttam hogy egy staff levert egy cane corsot......pedig a kutya majdnem a duplája volt....De egy gyors nyak elkapásból átvette az irányítást és onnan már a corso nem tudott semmit sem csinálni.Még szerencse hogy szét tudtok választani őket pláne hogy nem is a mieink voltak.Szóval mind két kutya erős de egyedenként változik ez.
2013. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:

Istenem mekkora barmok vagytok!Eleve más kategória a kettő...

Az amstaff egy kutyaviadalra kitenyésztett kutya,míg a másikat vaddisznó,medve és elkóborolt kutyák vadászására használták.

2013. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
A kutya vadászat és a viadal azért nincs olyan messze egymástól :)
2013. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
Az lehet de akkoris egy olyan kutyának amelyiket viadalra tenyésztettek ki fürgének kell lennie.Az ambullt csak később használták kóbor kutya vadászatra amikor már meglátták hogy milyen böszme egy kutya...
2013. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Istenem mekkora barmok vagytok!Eleve más kategória a kettő...

Az amstaff egy kutyaviadalra kitenyésztett kutya,míg a másikat vaddisznó,medve és elkóborolt kutyák vadászására használták."


Apukám te vagy a barom....tudhatnád hogy a staffot nem viadalra tenyésztették ki hanem kiállítási célra.....a pitet tenyésztették ki arra......És sokban különböznek egymástol a staff és a pit "harci" szemszögből

2013. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Mindket fajta nagyon eroteljes,de nagysagban,izomban,nyilvan az ambull van folenyben.Az ambull bivalyeros kutya,nemhiaba,arra tenyesztettek,hogy bikakat fogjon le,meg vaddisznokra vadasszanak vele...Egy nagyszeru kutya,es nagyon sokoldalu,megfelel orzo-vedo teruleten,munkakutyakent,es nem utolsosorban kivalo csaladi kutya,aki erzelmes,szeretnivalo,es rettenthetetlen!Nyilvan neha makacs,onfeju, ezert eros akaratu gazda kell neki,kulonben tenyleg elofordulhat csuklotores,mert ugy nekilodul,ha meglat vmit..Nekem is ambullom van,7 honapos,de mar most rohadt eros,nagyon kemenyen kell fogni,es foleg tudnia kell hol a helye,kulonben nehez kezelni.Ocsemnek staffija van,o egy nagyon szelid kutya,mindenki johet mehet a kapun ki-be,szoval nem jo hazorzonek,de mas kutyat ruhell..Jah volt egy valaszolo,aki azt irta,hogy a staffi torokra megy,es ha az ambull torkat elkapja,akk annyi.Hat szerintem lehet hogy el tudja kapni a torkat,csak a helyzet az,hogy az ambullnak akkora nyaka van,tele izomzattal,hogy lehet az ambull eszre se venne...Egy ambullnak is van olyan fogasa,harapasa,mint egy staffnak,vagy egy pitnek.Csak nezd meg,mekkora szajuk van,izmos allkapoccsal,es meg is,legtobbszor nem tamadolag kozelednek mas kutyakhoz,sot,az enyem pl kifejezetten baratsagos...es az is marad..
2013. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Hiába vitázni mindenkinek más véleménye van.....A staff erősebb és ezt úgy mondom hogy mind két fajtának volt/vagyok tartója.A staff igaz nem túl jó házőrző de az is lehet belőle tapasztalat.....Az igaz hogy az ambull izmos,szilárd kutya de a staff is ezekkel van ellátva.....azért ezt se feledjük el......
2013. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!