Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztettem a falkavezérséget...

Elvesztettem a falkavezérséget. Hogy szerezzem vissza?

Figyelt kérdés
5 éves kutyám van és úgy érzem, hogy azt hiszi, Ő a falkavezér. Hogyan tudnám visszaszerezni a tekintélyemet. Utánaolvastam már, és a legnagyobb problémám azzal van, hgy a szidás után nem tudunk kioldani. Közös játékra nem rudom rávenni. Mit tegyek?

2013. febr. 13. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem tartsd egy kicsit ridegebben, ne foglalkozz vele folyton, ne babusgasd, ne simogasd egy nap 985ezerszer, ne is nagyon szólj hozzá azon túl amit feltétlen kell: gyere, ül, ilyesmik. E

zt mondjuk úgy két hétig, aztán majd meglátod, hogy kell e még folytatni, vagy kezdi kapisgálni a lényeget.


A falkavezérség maximális betartása, mint pl. nem arra megy a séta amerre húz a kutya, vagy hogy melyikőtök eszik előbb.


A szidás mikor és miért történik? Csak mert néha jobb ha szidás nélkül egyszerűen fapofával vesszük tudomásul a kutya rossz húzását.

2013. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elég régóta csinálja, hogy ha kajaidő van, akkor dübögteti a lábával a garázs ajtaját. Ezért szidtam meg, viszont utána nem jött játszani. Tényleg próbáltam kioldani, de sem a kergetőzés nem jött be, hangadások, hempergés, semmi. Ilyenkor pedig fél.

Mit tegyek?

2013. febr. 13. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyi időt, hány órát töltesz vele egy nap? Mennyit foglalkozol vele? Menyit sétáltatod, dolgozol vele? Milyen fajta?
2013. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Napi 1 óra intenzív foglalkozás, a többi a szükséges séta.

A fajtája pedig beagle.

2013. febr. 14. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon kevésnek tűnik. Vagyis legfeljebb napi 2-3-4 órát töltesz vele a 24 órából? Azt mondom, hogy nem is a sorrenddel vannak gondok, hanem a kötődéssel. Nem vagy eleget a kutyával, nem töltesz elég időt el vele, így értelem szerűen nem tud hozzád kötődni.
2013. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom. Nem kifogásokat keresek, vagy mentegetőzést, mert távol álljon tőlem, de a társammal flottul ugyanannyit foglalkozunk a saját kutyusunkkal, és a kötődéssel nincs probléma. Az én babámmal reggel SULI előtt foglalkozom, és miután hazajöttem. Értelemszerűen hétvégén próbálok minél többet vele lenni.

Ezt most nem "visszapofázós" üzenetnek akartam írni, és köszönöm a válaszodat.

2013. febr. 15. 19:07
 7/12 sippara ***** válasza:
Reggel fél órás rövid séta, délután másfél-két óra séta (=kutyákkal bandázás, póráz nélküli rohangászás, labda, bot), este egy-másfél óra séta, esetleg éjjel/később este be lehet iktatni egy rövidebb sétát, bár ha kertben van, az utolsó séta tök felesleges. Ezeken kívül napi 1-2 óra játék, tanítás, foglalkozás, és minden rendben is lesz.
2013. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de a bökkenő az, hogy nem merem elengedni. Mármint póráz nélkül. Beagle, ami egy elszökős fajta, nem kiskorától kezdtük el a nevelését és nem tudom, hogy ha kivinném visszajönne-e. Ez aggaszt igazából a legjobban, bár szintén van olyan ismerősöm, aki nem engedi el a kutyusát rohangászni. Max kutyafuttató.
2013. febr. 16. 21:16
 9/12 sippara ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "elszökős fajta". 2500 forintért lehet kapni alphazooban tíz méteres pórázt, azzal lehet gyakorolni, aztán később el is tudod majd engedni. Sok helyen találsz leírást a behívás tanításáról :)
2013. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A sétáknál se hall se lát, húz és irányítani próbál. Szerinted akkor próbáljam meg a 10 méteressel?
2013. febr. 17. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!