Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ott voltatok kutyátok...

Ti ott voltatok kutyátok altatásánál? Mit csináljak? Ott legyek vagy inkább ne nézzem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 08:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Műtéti altatás, vagy elaltatás?


Mondjuk mindegy, én mindkettőnél ott lennék.

Mikor ivartalanították a kutyánk, ott voltam vele míg el nem kábult.

2013. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Végleges, elnézést rosszul írtam, elaltatás.

Amikor műtötték én is ott voltam, az is megviselt...

De most a szüleim fogják eltemetni a kertben, nem tudom, hogy meddig nézzem/nézhetem/tudom majd nézni....

Szegényem nagyon beteg, nem lehet rajta segíteni, nagyon szenved...Tudom, hogy jobb lesz neki de iszonyúan fog hiányozni....

2013. febr. 15. 08:23
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell érezned, mit bírsz elviselni.

A kutyát elaltatják, utána kapja a másik, végleges hatású injekciót.

Nem fog szenvedni akkor sem, ha nem leszel mellette.

Ha úgy érzed, túl nagy kínzás lenne végignézned, akkor ne menj.

Máskülönben szerintem jó ötlet, hiszen így úgy érezheted, mindent megtettél érte, végig ott voltál egy nagyszerű barát mellett, nem hagytad cserben.


A régebbi kutyánkat is el akartuk altatni, gyógyíthatatlan májbetegsége volt.

Én úgy terveztem, ott leszek mellette végig.

Végül az élet megoldotta, mert az altatás előtti napon magától elment.


Sok erőt kívánok!

2013. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, te hogy állsz az ilyesmihez, mennyire bírod, de én biztosan ott lennék vele. Biztosan sokat jelent neki is, hogy a gazdi ott van vele még az utolsó pillanataiban is, és nekem is számítana.
2013. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem legyél ott mellette, egy kutyának mindig rossz, ha nem látja a gazdit. Ő nem tudja, hogy mi fog történni, csak azt érzékeli, hogy egyedül van. Az pedig nem lenne jó.

Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok ahhoz, hogy átvészeld ezt az időszakot.

2013. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát nehéz kérdés, de szerintem ott kellene lenned! Persze csak akkor, ha nyugalomban tud elmenni, nem pedig az aggódásodat, bánatodat érzi. Jójó, természetes, hogy nem lehet olyankor nyugodt az ember, meg ilyenek, de azért arra oda kell figyelni szerintem, hogy ne vegye át az idegességedet, stb., tehát, hogy nyugodtan aludhasson el! Nagyon sajnálom! :(
2013. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én vele lennék. Nem kell félni, csak szépen elalszik a kutyus, szerintem a gazdi is megkönnyebbül kicsit, ha látja.
2013. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a gazdának nincs helye a műtőben. Az is nagy trauma lehet egyeseknél, amikor látják a kutyát kótyagosan ébredezni, furán viselkedni.

Sőt én azt is furcsálom, hogy vannak rendelők, ahol ébredés után AZONNAL viheted a kutyád.

Ilyenkor azért nem árt 1-2 órát várni hogy a kutya teljesen éber legyen, illetve meg is kell figyelni minden reakciót.


Amikor én ivartalanítottam a kutyám akkor 11-re vittem, 12-kor műtét és 4 !!!-orakor hozhattam haza!


Szerintem ez korrekt eljárás minden esetben!

2013. febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
..bocs nem ÉN ivartalanítottam, hanem ivartalanítattam:)
2013. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az lényegtelen, hogy te mit érzel, hanem hogy a kutya mit érez. Ha nagyon kötődik hozzád, nagyon szeret, akkor legyél ott vele mindenképp. Hiszen ebben a történetben nem te vagy a fontos, hanem Ő.
2013. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!