Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, de mégis milyet?

Kutyát, de mégis milyet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szokványos a kérdés de mégis adnátok pár tippet. Eddig két kutyusom volt. Egy Újfullandi, ő 11 évig volt a barátom. Utána egy évre vettem egy szaporítótól egy berni pásztort (most már tudom, hogy marhaság volt. Akkor úgy voltam vele, hogy barátot szeretnék). Csőstűl jött vele a baj. Kezelhetetlen volt, ijedős viszont más kutyákkal agresszív. Párom kutyakiképzéssel foglalkozik, hamar leszűrte hogy idegrendszerileg teljesen gyenge. Határozott voltam vele, de ha nem voltam vele, kifordult a kutya magából. Az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor neki akart menni a nagyszüleimnek minden ok nélkül farokcsóválva.... akkor adtam oda unokabátyámnak. Ez már több mint 1 éve történt. Borzasztóan sajnáltam, egészen betege lettem. Most kezdem magam úgy érezni, hogy szeretnék kutyát. Semmi esetre sem berni pásztort, újfunlandit. Könnyen tanítható, közepes testű kutyust szeretnék. Szeretek sétálni, futni járok. Munkámból kifolyólag sok szabadidővel rendelkezek. Egyedüli kitétel az, hogy van egy imádott görényem...azt szeretném ha nem terrorizálná. És még kinti-benti kutyus lenne. Elkényeztetett ölebet nem akarok.

2013. febr. 24. 21:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
munkavonalú német juhász. nekem más fajtám van, az is könnyen volt tanítható, de erről a fajtáról azt mondják valahol nagyobb az intelligenciája. bár véleményem szerint sok múlik a kutyus mentalitásán is. tehát ha kifogsz ebből is egy domináns hajlamú ideggyengét akkor nyilván nem ez lesz róla a vélemnyed. a görényedet nem fogja bántani ha egész kicsi korától ugy neveled a kutyát. következetes szabályként kell lefektetned már az első pillanattól kezdve hogy a görényt szagolni, nézni lehet de nem játszunk vele.
2013. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nem feltétlen ragaszkodok kiskutyához, fiatal felnőtt kutya is "számításba" jöhet. A német juhász tetszik, bár annál is bennem van a félsz, hiszen egy időben boldog-boldogtalan szaporította őket....NEm félek rá áldozni, nem is a közeljövőben szeretnék kutyát. (Így lehet ritka fajta is, lenne időm összespórolni a rávalót)
2013. febr. 24. 22:06
 3/23 anonim ***** válasza:

labrador esetleg?

vagy bearded collie, border collie -- de nekik többre van szükségük, mint a futás. szellemileg is le kell őket fárasztani...

csak futni szeretnél vele? vagy esetleg agility, frizbizni?

2013. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Itt a környékünkön csak örző-védő kiképzés van. Az nem vonz túlzottan. Ne haragudj de nem írtam, hogy nem szeretnék bunda-macit :D Aranyosak, de nem nekem valók. Sokat járunk a természetben, utána csak kín szenvedés a sok giz-gazt kiszedni a bundából...
2013. febr. 24. 22:10
 5/23 A kérdező kommentje:
Szellemileg le lenne fárasztva, párom segítene a kiképzésben. Azzal nincs baj. De sportlehetőségre nem túl sok lehetőség van sajnos.
2013. febr. 24. 22:11
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

A snauzereket ajánlom!

De tenyésztötöl nem érdemes.

Legalábbis nem mindtöl.

Vannak akik testvéreket szaporítanak, tehát a kutya agya,lába,szíve sérülhet.

Szerintem a tieddel is ez volt a baj mert a berni pásztor okos és barátságos.

Remélem segítettem!

2013. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

bocs rosszul írtam!

*schnauzer

2013. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azok nem nagy testűek? :$ Tudom, hogy buta kérdés.
2013. febr. 24. 22:31
 9/23 A kérdező kommentje:
Mudiról és drótos magyar vizsláról tudnátok mondani nekem? Tetszik még a dobermann is.
2013. febr. 24. 22:40
 10/23 anonim ***** válasza:
A schnauzerből van 3 féle méret törpe,közép és óriás :)
2013. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!