Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, de mégis milyet?

Kutyát, de mégis milyet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy szokványos a kérdés de mégis adnátok pár tippet. Eddig két kutyusom volt. Egy Újfullandi, ő 11 évig volt a barátom. Utána egy évre vettem egy szaporítótól egy berni pásztort (most már tudom, hogy marhaság volt. Akkor úgy voltam vele, hogy barátot szeretnék). Csőstűl jött vele a baj. Kezelhetetlen volt, ijedős viszont más kutyákkal agresszív. Párom kutyakiképzéssel foglalkozik, hamar leszűrte hogy idegrendszerileg teljesen gyenge. Határozott voltam vele, de ha nem voltam vele, kifordult a kutya magából. Az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor neki akart menni a nagyszüleimnek minden ok nélkül farokcsóválva.... akkor adtam oda unokabátyámnak. Ez már több mint 1 éve történt. Borzasztóan sajnáltam, egészen betege lettem. Most kezdem magam úgy érezni, hogy szeretnék kutyát. Semmi esetre sem berni pásztort, újfunlandit. Könnyen tanítható, közepes testű kutyust szeretnék. Szeretek sétálni, futni járok. Munkámból kifolyólag sok szabadidővel rendelkezek. Egyedüli kitétel az, hogy van egy imádott görényem...azt szeretném ha nem terrorizálná. És még kinti-benti kutyus lenne. Elkényeztetett ölebet nem akarok.

2013. febr. 24. 21:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A vizsla gyönyörű és okos kutya de görény mellé inkább ne :/ Csak vadászkutyából van
2013. febr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem olvastam végig a kommenteket, lehet, hogy valaki már írta (munkahelyen vagyok, behatároltak a fórumozási lehetyőségeim :D ).

Ha ennyire konrét elképzeléseid vannak a kutya személyiségéről, hogy milyet szeretnél, illetve nem is kell, hogy kölyök legyen, akkor érdemes talán menhelyről hozni.

Ott ismerik a kutyák személyiségét, tudják, melyik milyen emberhez, életvitelhez illik, szerintem ebben van a legkevesebb lutri. Meg ugye segíthetsz két kutyuson: akit elhozol, és aki a helyére kerül :)

De ezt csak úgy mellesleg mondom, szerintem neked tényleg ez lenne a legjobb, hiszen így biztosan azt kaphatod, amit szeretnél.


Aztán majd ird meg, ki lett a szerencsés :)

2013. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én is sokat gondolkoztam a menhelyen, fajtamentőkön. Ott azt mondták, hogy kizárólag lakásban tartással adnak kutyát :S Én nem pártolom túlzottan, hogy egy nagyobb testű kutyát beerőszakoljunk egy öleb szerepbe.
2013. febr. 25. 10:42
 14/23 anonim ***** válasza:

tibeti terriert, vagy schnauzert ajánlom én is.


Persze a tibeti hosszú szőrű, de tarthatod egész rövid szőrben is, ahogy tetszik, és még az uszkár is jó lehet közép méretben, szeretnek futni és őt is lehet normális szőrben tartani, nem csak dívásban :)

2013. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nézd, a kutya ott érzi jól magát, ahol a gazdája van. A kertben sem fog rohangálni, mint egy hülye, ugyan úgy csak fekszik kint és pihen, mint egy szoba kutya. Épp csak az a különbség, hogy egy lakásban tartott eb sokkal szociálisabb lesz, sokkal jobban kötődik a gazdájához, nyugodtabb, jobban értelmezi a jelzéseit, ennél fogva könnyebben kezelhető is. És jellemzően pár évvel tovább is élnek, mert a szélsőséges időjárások megterhelőek egy idős kutya szervezetének, míg ha lakásban van, ez nem okoz gondot. De ha neked ezek nem fontosak... Ahogy a menhelyeken dolgozók, úgy én is azt mondom, a legtöbb fajtának igénye a lakásban tartás, a gazda közelsége! Mégis csak falka állatok, akkora szociális igénnyel, mint egy 3-4 éves kisgyerek! Ha ezt nem akarod elfogadni, nem tudok ajánlani semmilyen fajtát.
2013. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A "menhelyes" vagyok.

Fura... ez az alap hozzáállásuk az összes kutyához, vagy volt olyan, akit kifejezetten szerettél volna, és rá ezt mondták. Mert akkor lehet, hogy esetleg valamilyen okból Őt muszáj lenne bennt tartani. Milyen fatjta mentőknél voltál amúgy?

Mert az nekem is fura, hogy a nagytestű kutyákat csak lakásban tartással adják örökbe.

2013. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek mondták még anno amikor egy cane corsot akart örökbe fogadni.
2013. febr. 25. 20:17
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Mivel kezdtem a pásztorkutyák után nézelődni, ne kövezz meg ha nem akarom lakásban tartani. Mivel imádom a magyar fajtákat, ezért most a komondorban vagy a kuvaszban gondolkodok. Remélem megérted miért nem akarok lakáskutyát. Egyik sem való oda.

2013. febr. 28. 16:51
 19/23 anonim ***** válasza:
Jajj. Nem azért írjuk mindenhova azt, hogy a kutyák TÖBBSÉGE igényli azt, hogy a gazda mellett legyenek a nap legnagyobb részében, a lakásban. A nagytestű pásztorkutyák a kivételekhez tartoznak, nekik szükségük van a nagy térre. Bár szó mi szó, ők is úgy alakultak ki, hogy egész nap a gazdi mellett voltak, míg védték és őrizték a nyájat. És fél éves koráig úgy is mindig a lakásban a helye, melletted.
2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
magyar-vagy németvizsla
2013. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!