Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért van oda mindenki az...

Mért van oda mindenki az Acana meg Orijen tápért?

Figyelt kérdés
Az én kutyáim pl meg se hajlandóak enni... és nem azért mert nem szoktak hozzá, régen azt ették bár nem nagy élvezettel, aztán ráálltak hogy főzök nekik, azt imádták. Most gondoltam néha kell azért más is a házikoszt, ezért megint vettem Orijen tápot, de otthagyták...
2009. szept. 10. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván ha főzöl nekik és ahhoz szoktak,semmilyen tápot nem fognak szívesen enni.

A legtöbb táp,a szuperprémiumok is,csak kevés hús+sok színezett gabona.

Az Acana és az Orijen nem tartalmaz gabonát.

Pár napig ne adj nekik mást,maj megeszik szívesen.Ne aggódj,éhen nem fognak pusztulni,inkább megeszik.

2009. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem a házi kosztra vannak szokva, előtte Orijent ettek de nem szívesen ették akkor sem.
2009. szept. 10. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A kutyáim falják. Ugyanúgy ahogy minden normális kaját ami nem szemét. Mert tudják mikor van vacsoraidő, máskor nincs előttük kaja. Ha nem eszik meg, elveszem és napközben nincs nassolás. Ezek a tápok olyan dolgokat tartalmaznak amik jók a kutyának. Nem marhavért, szemetet meg szóját, gabonát. Gondolom a te kutyáidnak van lehetőségük válogatni... Az enyémeknek nincs, és ez nem állatkínzás.
2009. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát lehet. de vissza akarom szoktatni őket mindenképpen mert tudom hogy jó. De ha nem eszik meg akkor nem lehet...
2009. szept. 10. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért van itt mindenki oda az Acana és Orejin tápért, mert az árához képest elég nagy mennyiséget kapsz. De ezt te is tudod, hisz ezzel etted őket.Ha annyira fontos neked, hogy jó ízüen megegyék amit eléjük raksz, akkor én a helyedben szereznék minél több fajta szuper prémium tápból mintát és a kutyák elé tenném,hogy válasszanak. Rögtön megtudnád melyiket ennék meg szívesen.
2009. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És tudnátok ajánlani ilyeneket? Gondolom nem pedigree meg ilyesmik xDXDXD
2009. szept. 10. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Royal Canin, Bewidog, Happy Dog, Naturland, Purina, stb.


De én is csak azt tudnám tanácsolni, mint az előttem szólók, hogy ha egy kutya éhes, akkor megeszik akármilyen tápot.

Az enyém is megeszik mindent (én ACANA-t etetek).

Ha nem eszi meg, akkor így járt, ő marad éhen, nekem attól nem lesz rossz, csak neki.

Mondjuk én ezt már 4 hónapos korában lezongoráztam vele hogy nincs válogatás... Kapott egy kis maradékot, aztán másnap nem kellett neki a táp. Elvettem előle, este megint elétettem, akkor se ette meg. Másnap este megint elétettem, akkor húzta a száját, de elkezdte enni... Mondom ilyet nem játszunk, vagy eszik rendesen vagy nem, nem hagytam hogy turkálja, elvettem. Másnap este elétettem, akkor már habzsolta be egyből. Azóta nem finnyáskodik, és boldogan eszi a tápot, persze örül néha egy-egy kis adag maradéknak is, de azt csak nagyon ritkán kap, mert a táp az jobb az egészségének.

2009. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


egy válogatós kutya még nem minősíti a tápot!

Ha csak annyit mondjuk hogy 70% hús, az mindent elmond.


Az evési zavarok (mint a válogatás is) nevelési probléma, nem tápfüggő!


Általában (és ezt most nem rád mondom, csak tájékoztatásképpen) ha nem szervi gond, akkor dominancia probléma áll a háttérben hiszen nem a gazdi hanem a kutya dönt az étel felett, ami azt feltételezi hogy a rangsor fordított...

2009. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na most nem adtam nekik mást, csak azt. És már megeszik de látszik hogy undorodnak tőle :O
2009. szept. 11. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A szaglással ellentétben a kutya ízérzékelése nagyon gyenge. Az emberreknek hatszor annyi ízlelőbimbója van, mint a kutyáknak. Ha magukra hagyják őket, és egyedül kell megszerezniük a táplálékot, a kutyák majdnem mindent megesznek."


Persze hogy a főtt kaját eszi meg, annak nyilván sokkal erőteljesebb az illata. És ha ahhoz szokott hozzá, hát hülye lenne a száraztápot enni. De én mindenképp megpróbálnám visszaszoktatni, már csak a rágóizmok miatt is...

2009. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!