Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatulajdonosok! Miért nem...

Kutyatulajdonosok! Miért nem lehet összeszedni a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés
Egyeseknek derogál lehajolni érte és egy nejlonnal felszedni?Olyan undorító, a nagy kupacok otthagyva a járdák mellett, a füves területeken a házak között. Hogy lehet vki ilyen igénytelen paraszt?Más meg belelép. Nekünk kicsi kutyánk van de felszedjük utána. Lakótelepen lakunk és az itteni gazdik (többnyire) felszedik, de a házak között van egy füves terület és még a város másik feléről is idehordják a nagy kutyákat, a szart meg szépen itthagyják. Mit lehetne tenni?

2013. febr. 26. 14:16
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan mondom, ez nekem sem fér a fejembe, de itt nem is fogjuk megtudni, mert akik itt válaszolgatnak, azoknak a többsége kulturált, felelős állattartó, a többi nem fog egy ilyen kérdésben okoskodni.


A múltkor volt egy olyan, hogy a srác nem szedte fel, mikor szóltam neki (nagyon ari vagyok ilyenkor, nyújtom a zacskót is rögtön, mintha épp csak nem lenne nála) közölte, hogy szedje össze az Orbánviktor. Köpni-nyelni nem tudtam, pedig visszakérdeztem volna, hogy netán ő szart ide vagy mi?


Én mostanában rendszeresen szedem mások után is, mert ha már lehajolok felveszem a mellette levőt is, meg ha mondjuk sötétben nem találom, tuti találok helyette egy másikat hát felszedem azt. De nekem is elegem van abból, hogy folyamatosan szarba lépek szarszedés közben.

De abból mégjobban, hogy az emberek meg ugyanúgy elítélnek engem is, aki nem szedi össze az minden kutyást megszégyenít, nem csak magát. És hiába bizonygatom, hogy én mindig felszedem, ha egyszer tele van szarva a környék ugyanúgy pampognak nekem is az emberek...

2013. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Megvan ennek a másik oldala is azért. Nekem nagy testű kutyám van és össze is szedem mindig, de egyszer megtörtént, amikor még kis kölyök volt, hogy ment egész nap a hasa valamitől, ahogy tudtam szedtem össze azt is de a nagy sétánk végére már csak pózolt de nem jött semmi és egy csaj arra várt, hogy össze fogom-e szedni, kicsit arrébb állt és nem láthatta, hogy a termék a kis ujjam körmének a fele nagyságú volt és tényleg nem túlzok. Azt már nem szedtem össze és a csaj elkezdett visítani, hogy szedjem össze. Egyébként egy füves gazos részen volt. Nyugodtan mondtam neki, hogy meg is nézheti ezen nincs mit összeszedni erre még jobban bekattant és tényleg üvöltve visított, hogy akkor is szedjem össze :D Ezt a kis szösszenetet csak érdekességképpen irtam :)
2013. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a helyzet, hogy ha fűbe kell menni (mert pl a parkolóhoz is így jutni oda), akkor sasszemmel lessük minden lépésünket.

Bevallom nem tudom mikor képződnek, már annyira rá vagyok állva, hogy leszóljak úgy istenesen egy delikvenst, de sosem érni tetten, pedig hát két gyerek, egy kutya, elég sokat vagyunk odakint.

Sajna lassan hozzászoktam, ha fű akkor kutyaszar. Na de amikor a járdán virít, na akkor tudnék anyázni.

2013. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Én se sokszor csípek el ilyet, eddig egy olyan eset volt amikor szóltam. Annyit csinált, hogy lejött a ház elé, ő megállt a kapuban, a kutyát pedig tök egyedül átküldte az úttest túloldalán lévő füves területre szarni, majd visszahívta. Én szóltam neki, hogy esetleg fel kéne szedni. Erre közölte, hogy törődjek a saját dolgommal, és bement a házba.


Ugyanakkor volt olyan, hogy egy görnyedt nagyon öreg néni sétáltatta az elhízott öreg tacskóját. Ő sem szedte fel a kakát, de ezért nem szóltam, hiszen a néni látványosan nem tudott volna lehajolni érte. Szóval az ilyen beteg öreg néniket meg tudom érteni, ő nekik már nem olyan könnyű ez mint nekünk.

2013. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

én úgy gondolom hogy ez a téma több sebből vérzik. például nem értem azt amikor (és nem először és nem egy) valaki azt írja hogy a sötétben nem találni így otthagyják. először is ha valaki reggel arra jár lehet pont ezért hagyja ott az övét is mert hát arra a termékre nincsen ráírva hogy "bocsi, éjszaka hagytak itt majd hamarosan jönnek értem". azonfelül azt sem értem mit nem lehet találni vagy egyáltalán miért? én a kutyát pórázon wc-ztetemn ami azt jelenti hogy nagyjából simán látom hol a cucc, azonkívűl az utcai lámpák tökéletesen megteszik erre. nem engedem el hogy ki tudja milyen sötét részre rohanjon el, ahol valóban esetleg még megközelíteni is lehetetlen a többitől. Borzalmasan sajnálatos az is hogy tenyérnyi füves részre egy rakás ember hordja a kutyát és egyetlen lépést nem lehet már tenni, ez nagyon gáz.


nálunk az a helyzet hogy 3an vagyunk kutyások errefele és olyan totálisan félreeső helyük van a kutyának ahova én kizártnak találom hogy bárki akár sétálni is menne. nem füves park, nem is járda, egy felásott romos tudomisén milyen rész. itt van hogy nem szedjük fel, többségében valóban el is tűnik, főleg mikor esik. ha viszont nem esik akkor egy lapáttal felkapkodom aztán kész is. szóval lényegében errefele nem nagyon van felszedegetve, igaz nem is a város közepén egy tenyérnyi parkba visszük a kutyákat. kapásból még két másik "elhagyatott" hely áll rendelkezésre hogy kutyabudivá avathassuk. olyan nem történik meg hogy a kutya máshova pakoljon, ugyanis célirányosan a helyre lett szoktatva mint ahogy a többieké is. szerintem amit meg egyépként látni azok kóbor kutyáktól származhatnak. szóval nekem mint kaki nem felszedő ez a véleményem. igaz az a szitu ami itt le van vázolva már szerintem is undi, én nem vállaltam volna olyan helyre kutyát akár felszedem akár nem mert hiába ha mások miatt meg teli az egész park. én szégyellném is olyan helyre vinni ahol értelemszerűen közlekednek emberek, esetleg családosok szeretnének játszani is a parkban.

2013. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám póráz nélkül sétál. Így amikor messziről látom, hogy most fog kakilni, mér elindulok felé, hogy lássam hol van pontosan. Van olyan hogy nem érek oda, mert csak rak egy kis bogyót, és ezt elég gyorsan elintézi. Vagy volt olyan, hogy pont a főnököm hívott telefonon, muszáj volt felvennem, így nem tudtam pontosan hova tesz. És nem mindig a lámpa alatt kakál....

Szóval előfordulnak ilyen helyzetek, de nem gyakran, kb 1-2 hetente egyszer.

2013. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vállalható ilyen környezeten is kutya. Ha te felszednéd, nem kéne szégyenkezni.

Én ugyan egy lakótelepen lakom, de öt perc sétára ott a feneketlen tó, 10 percre a gellért hegy. Szóval nem egy tenyérnyi kis park. Az az érdekes, hogy a tónál meg a hegyen soha egyetlen egy kutyaszart nem látni. Tényleg nem. Viszont a lakótelepen rengeteget. Gondolom akikben van annyi, hogy a kutyájukat egy ici-picit messzebbre vigyék, hogy igazán jót tudjanak sétálni, azokban van annyi is hogy összeszedjék a terméket. Gondolom a tipikusan igénytelen kutyatartók nem szedik össze, akik még ahhoz is lusták, hogy rendes sétára vigyék a kutyájukat.

2013. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem tudom, nekem egyszerűbb az, hogy pórázon nem kakálunk, nem pisilünk. A pórázas sétánál többnyira haladunk valahova, betonon, emberek által járt helyeken. Ilyenkor elvárom a láb mellett közlekedést, amikor meg van időnk, akkor elengedem. Vissza tudom hívni, járdáról nem lép le engedély nélkül akkor sem, ha én lelépek. Nekem könnyebb így. De tényleg fel szoktam szedni egy másikat, ha nem találom. Mindig van másik, darabra meg ugyanott vagyunk.
2013. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
én nem azért nem vállalok ilyen környezetben kutyát mert jelen esetben nem szedem fel, hanem azért mert hiába szedném fel, jól láthatóan semmit nem érnék vele csak a sz@rban tapicskolnék én is ugyanúgy. ahhoz sokat nemigen tudok fűzni hogy azok a gazdik nem szedik e fel akik nem is sétálnak a kutyáikkal, ugyanis mi sétálunk vele, sőt napjában többször is, amikor az e.ü. sétája van az pontosan annyiból áll hogy először pórázon a szokásos helyen kipakolni a kipakolni valót, majd mehet a séta. d.u. kocsival szoktunk elmenni 3-4 órás sétára. szóval bőségesen foglalkozva van a kutyával. attól mert én célirányosan egy helyre szoktatom nem hiszem hogy ez azt jelenti ennyi is volt a séta, én csak hagyom hogy a kutya ki wc-zze magát alaposan, hogy ne a városrészen valami kellemetlenebb helyen ahol esetleg még kuka sincs produkálja a dolgát. nekem semmi gondom nincsen azzal hogy felszedjem kölyökkorában én cserélgettem a pelusait, én takarítgattam utánna és nem halltam bele, de jelen esetben ez most nem szükséges ugyhogy nem is lek vele. mint azt meg már írtam egy olyan környezetben pedig azért nem vállalnék, mert jól látható hogy sokan hiába szedik fel ugyanúgy bokáig tapicskolnak a sz@rban!
2013. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

ma 16:27


ebben nem értem hol a logika, tehát véleményed szerint a kutyának a pórázas séta azt jelenti hogy brunyálhat? egyetlen helyre van szoktatva itt. ezenfelül akár pórázon van akár nem oda is piszkít és nem máshova. a pórázas szitut pedig azért írtam mert ha valami oknál fogva fel kellene vennem így könnyen behatárolható lenne hogy merre keressem. szerintem az sokkal kellemetlenebb hogy el van engedve a kutya majd azzal védekezünk hogy hát de nem láttam, hát de eldugta meg ilyenek.

2013. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!