Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatulajdonosok! Miért nem...

Kutyatulajdonosok! Miért nem lehet összeszedni a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés
Egyeseknek derogál lehajolni érte és egy nejlonnal felszedni?Olyan undorító, a nagy kupacok otthagyva a járdák mellett, a füves területeken a házak között. Hogy lehet vki ilyen igénytelen paraszt?Más meg belelép. Nekünk kicsi kutyánk van de felszedjük utána. Lakótelepen lakunk és az itteni gazdik (többnyire) felszedik, de a házak között van egy füves terület és még a város másik feléről is idehordják a nagy kutyákat, a szart meg szépen itthagyják. Mit lehetne tenni?

2013. febr. 26. 14:16
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
26%

Nem, az én véleményem szerint az én kutyám úgy van szoktatva, hogy a pórázas séta azt jelenti, hogy nem brunyálhat. És nem keresek kifogásokat, ugyanis ha el van engedve a kutyám, akkor is figyelek rá, és észreveszem ha kakil, ha meg mégsem találom, akkor felszedek egy másikat. Sőt az a tapasztalatom, hogy a hozzám kerülő mentett kutyák többsége sem szeret pórázon kakilni, még ha előtte láncon élt hónapokig, akkor sem. Amin elengedem, rögtön megy intézni a dolgát.

Az meg, hogy te hova vállalsz kutyát, az a te dolgod, sajnos én nem engedhetem meg magamnak, hogy a kertvárosba költözzek és olyan szakmám van, amivel budapesten kívül nem találnék munkát. Most akkor ne legyen kutyám, meg ne ideiglenesezzek? Nem egészen értem ezt az érvelést.

2013. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
szerencsére az enyém tud, igaz biztosan sokat dob a dolgon hogy amikor elkezdtük leszoktatni akkor pórázon volt, meg is volt dicsérve, szóval nem érez semmilyen kellemetlenséget hogy esetleg a közelünkben végzi. ettől függetlenül a pórázas séta itt is ugyanazt jelenti ami neked. szépen jön mellettem stb. csak itt konkrétan egy bizonyos helyre van szoktatva. egy szóval nem írtam hogy te miért vállaltál kutyát, én csak a saját véleményemet írtam le. illetve konkrétan azokat céloztam meg akik szintén nem veszik fel, mondván nem láttam stb. akkor inkább úgy fogalmazok a félreértések elkerülése végett hogy azok akik csak sz@ratni viszik a kutyát, ráadásul olyan helyre ahol közlekednek, jól látható stb. azoknak egyáltalán nem kellene vállalniuk kutyát vagy olyan helyen ahol kifejezetten ilyesmi célra vannak helyek. én pl. ebben az esetben nem szégyellem magam de nincs is miért mert senkinek nem okozok kellemetlenséget.
2013. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

én mindig összeszedem a "nagy dögöm" után a kakit (kivéve, ha a susnyásba sz@rik, oda csak nem megyek már be).

arról viszont sajnos nem tehetek, hogy 10-ből csak 2-en szedjük össze, és a másik 8 nem, ugyan úgy gusztustalan lesz minden. pedig nem hiszem, hogy aki ott hagyja, az is szeret belelépni...

azokat kéne jól megbüntetni, aki otthagyja a sz@rt, és nem azt, aki póráz nélkül sétáltatja a jól nevelt kutyáját!

2013. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Gondoltam,hogy valószínűleg olyanok írnak majd akik tényleg összeszedik...de hátha olyan is olvassa akihez a kérdésem szól...az a gond,hogy az otthagyott kaki megszárad, aztán a szél szétfújja a port ami belélegezve súlyos betegségeket okozhat.

Szerintem kiragasztok majd egy levelet amiben megkérem a gazdikat, főleg a nem környékbelieket,hogy szíveskedjenek a szart magukkal vinni. Vagy megkérdezzük a közterület felügyelőt hogy mi a teendő.

2013. márc. 3. 15:27
 35/38 anonim ***** válasza:
55%
A sajátom miatt van zacsi a zsebembe. Pár alkalommal utána vittem a kupac gazdájának. Az egyik azonnal kért még egy zacsit, volt aki men értette, agresszív válasz nem volt
2016. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Mindig ledöbbent, h mennyi agresszív, kötekedő gyökér él Magyarországon. Miért kell mindenből háborút csinálni? Mindenki figyeljen saját magára és szedje fel, annyival kevesebb kutyagumi lesz a füvön. De ebbe a nagyvárosi életmódba ne számítsunk már arra, várjuk már el azt, h majd patyolat tiszta lesz a föld. Az egész város tele van cigi csikkekkel, szemetekkel, ennél mérföldekkel jobb a szar a füvön, mert annak ott lenne a helye, egy természetes élőkörnyezetben. Ha valaki frizbizni akar menjen ki a Kopaszigátra, Nyúldombra, Bikás parkba, azért vannak fent tartva ilyen szabadidős parkok. Nem tudom miért kell önjelölt rendőrt játszani, ettől nem lesz kevesebb szar... Úgy is mindig lesznek akik nem szedik fel, akár csak azért, mert egy nagy közösségből páran esetleg nem látják este, vagy épp nincs náluk zacskó, pedig felszednék. Egy-két ilyen egy embertől/3 év, h nem látja, az már felszorozva az összes kutyással kijön arra, h mindig lesz pár kaki a füvön. Értsük már meg, h ez sose fog megszünni. Miért kell rajta veszekedni? Ezért gyűlölöm ezt az országot. Nekem van kutyám és felszedem, de nem szólok be másnak, ha ő nem, ő dolga, nem fogok rendőrt játszani. Ez a baj, h itthon mindenki felveszi ezt a tanárbácsis oktató stílust, csak sose értettem, h mire fel, én is oktathatnék másokat 15 szempontból, de nem teszem. Viszont nekem már nem egyszer beszóltak, néztek, pedig vagy az volt, h csak átmentem a túloldalra zacskóért, de ő már előre szól, h nem szedem-e fel, vagy olyan körömméretű kis kakik voltak (néha szokott ilyet a kutyám, valamiért 2x-3x is nekikezd olykor a szarásnak, és a legutolsó alkalmakkor csak ilyen jön ki) amit úgy gondoltam nem szedek fel, de akkor is megkaptam a beszólást, nézelődést. Ráadásul egyébként is kistestű kutyám van. Miért nem tudnak az emberek saját magukkal foglalkozni?
2017. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
#36 Szerintem meg az a jó, ha se csikk, se egyéb eldobált szemét, se szar nincs az utcán és megköszönöm azon embertársaimnak, akik ezt a sok büdös gyökeret nevelni próbálják, velem ellentétben, én sajnos túlságosan konfliktuskerülő vagyok ehhez. Viszont életemben nem dobáltam még el semmi szemetet. Szart sajnos a néhány ezer sétánkból kettőben nem szedtem fel, mert nem volt nálam zacskó és kérni se tudtam senkitől. Az egyikért később visszamentem, a másiknál ez nem volt megoldható, eléggé bosszantott a dolog.
2017. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért lenne fontos, mert a mi kutyánk, ha észreveszi odaakar futni és belehembergőzni. Ilyesmire már volt példa. Ezért tartjuk pórázon és a nyomok alapján más kutya is tett ilyet. Én nem hiszem, hiy minden gazdi egy szaros kutyát szeretne hazavinni.
2021. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!