Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki szeret egész nap...

Itt mindenki szeret egész nap a kutyájával lenni?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon mindenki kiakad ha valaki nem tartja bent a kutyáját, mert hogy "a kutya társasági lény, meg a család része" stb. Legutóbb már olyat olvastam, hogy a kutyának napi 12 óra együttlétre van szüksége és csak azért nem többre mert néha az ember dolgozik is vagy alszik... Ezt most komolyan normális? Én imádom a kutyáim, komolyan mondom az elsők között állnak a fontossági sorrendben de én képtelen vagyok 24/7 együtt lenni velük. Nekem szükségem van egyedüllétre. Emberekkel is. Szóval én bizony van, hogy éjszaka kirakom a kutyáim a kennelbe, hogy legalább aludni tudjak egyedül, vagy amikor egész nap emberek között vagyok akkor hazaérve berakom őket a kennelbe, hogy végre lazíthassak egy kicsit egyedül (miután elláttam őket), örülök ha wc-re egyedül mehetek, és nem hurcolom őket mindenhova magammal. Nagyszerű dolog egy (több) kutyával sülve-főve együtt lenni, de azért 10-15 év kutyázás után az embernek ez már nem olyan újdonság (ami nem azt jelenti, hogy nem fontos!). Most akkor én olyan rossz gazda vagyok? Más embereknek nincs szüksége magányra?

2013. febr. 27. 20:57
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy lehet értelmezni, mindenesetre semmiképp sem úgy hogy neveletlenek. Nem a viselkedésüktől vágyom eltávolodásra hanem a jelenlétüktől. Amúgy nekem is hiányoznak ha nem vagyok velük és nincs olyan ébren töltött perc amikor ne lennének a gondolataim között.
2013. febr. 27. 21:19
 12/41 A kérdező kommentje:
21:17 igazad van viszont a véletlen folytán ugyanolyan fajtájú kutyáink vannak, szóval pontosan tudom miről beszél Giniras.
2013. febr. 27. 21:21
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Anyám segíts meg... Most komolyan irodalom órát kéne tartanom? Azzal, hogy leírtam, milyenek az én kutyáim, egyszerre két dolgot mondtam az ő kutyáiról:

Ha olyanok, mint az enyémeim, akkor úgy viselkednek, ergó a gazdi kvázi "egyedül van", ha épp nincs valami közös akció.

Ha pedig nem olyanok, hanem folyton a lába alatt vannak, akkor a továbbiakban folytattam azzal, hogy ez szerintem nem normális (s nyilván idegesítő, de akkor sem normális).


Én nem azért járok ide, hogy másokat bosszantsak, fikázzak, kritizáljak. Ha én valakinek válaszolok, azt szinte kizárólag segítő szándékkal teszem. Ha a kérdező nem tud egyedül lenni a kutyáitól kennelbe zárás nélkül, azt én problémának látom, s segítő szándékkal felhívom rá a figyelmét, hogy ez így nem normális - vagy a kutyák frusztráltak, vagy a falkasorrend nem megfelelő. Ennyi. Innentől azt kezd vele, amit akar, ha akarja, leírhatja, hogy félreértettem, nem ez a helyzet. S akkor én ezt örömmel fogadom.

2013. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én sem úgy gondoltam, hogy neveletlenek. De mondjuk előfordulhat, hogy frusztráltak, vagy túlságosan rádtapadnak a mudik. De ha nem ez a helyzet, akkor nincs semmi gond.


A kérdésre konkrétan válaszolva: Én nem igénylek olyan szintű egyedüllétet, mint Te (s nem is hallottam még ilyenről, s ezért mondtam, hogy furcsa, de ha neked erre szükséged van, akkor... számomra furcsa, de hát ez van :D). Ha a kutyák szépen elvannak, akkor az nekem már elég. De nem is vágyom arra, hogy mindenhová együtt mehessünk. Mondjuk az egyetemre néha tök jó lenne bevinni őket. xD

2013. febr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Te nagyon fennakadtál a kennelbe záráson! Az csak egy részletkérdés könyörgöm... Rakhatnám őket a kertbe is ha azt gondolnám, hogy biztonságos ( és még mielőtt ezt is kicsavarnád, NEM, nem a kutyáim neveletlen és nem én vagyok felelőtlen).

Úgy látszik mégis csak kéne egy irodalom óra ide, ugyanis te szerintem azt nem érted, hogy nekem mit jelent az egyedüllét. Az, hogy a kutya nem 4 méterre van tőlem, hanem 5 és van köztünk egy ajtó, még nem jelenti azt hogy egyedül érzem magam. Ezen kívül a kutya nem egy gép, amit kikapcsolok. Ha kirakom ő is jól érzi magát (igen, mert kint is szeretnek lenni) kötetlenül meg én is egyedül lehetek.

2013. febr. 27. 21:31
 16/41 anonim ***** válasza:
69%

pedig én Giniras véleményével értek egyet. mi is lakásban vagyunk a kutyával. tudok magammal foglalkozni, akár egy hosszú fürdőt venni, lazítani, főzni, takarítani, felmosni akármi, a kutya az ég világon semmit nem zavar, alszik/fekszik a helyén.

"örülök ha wc-re egyedül mehetek"

azért ez milyen már, ne haragudjatok de én is akárhonnan nézem ez nem normális, ugy értem az hogy a kutya lépten nyomon mindenhova követi a gazdáját. pontosan mégis milyen egyedüllét az ahol a kutya puszta jelenléte zavarja a gazdát. én tudok aludni is , ha akarom sminkelem magam, ha akarom lakkozom a körmeimet, ha akarom filmet nézek, zenét hallgatok, ha akarom a fekpadon edzek mindent, és semmi eksztra nem történik mint a szobában a helyén ott egy kutya aki alszik vagy fekszik vagy a rágócsontjával bíbelődik.


ettől eltekintve ha a kutyáid láthatóan jól érzik magukat és valóban nem neveletlenek miért lennél rossz gazdi. persze attól mert a fenti esetet nem értem attól sem vagy az bár ott valami tényleg nem klappol a kutya-gazda kapcsolatban szerintem sem.

2013. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
asszem sejtem mire gondolsz... vedlési időszakban néha én is elgondolkozom rajta, hogy inkább kitiltanék a házból minden állatot :) de nálam tényleg csak a szőrborzalom miatt. gondolom neked úgy általánosságban kell a magány. nem gáz ez, de látod, a GYIK-es statisztika szerint te vagy a kisebbség. ha nem kutyás fórumon kérdeznéd, akkor biztos, hogy a többséghez tartoznál.
2013. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák is mások. vannak, akik elvannak a saját fekhelyükön egész nap, és vannak olyanok, mint az enyéim, akik szó szerint bele vannak nőve a gazdáik seggébe. nem tudnék otthon bújócskázni, mert úgy kellene elbújnom, hogy rögtön két nagyobbacska kutyaállat is elférjen mellettem :D ha wc-re megyek akkor mint a vécés nénik, ülnek az ajtó előtt, ha főzök, a konyhában fekszenek keresztbe, most a gépnél ülve a székem mellett/alatt fekszenek, lehetőleg úgy, hogy legyen testkontaktus. ha fölkelek, pattannak ők is (hátha tudnak valamiben segíteni, hisz azért élnek, hogy hősök lehessenek :)) de nem sírnak utánam, ha itthon hagyom őket, nem erőszakoskodnak, hogy simogassam őket, nem ugranak föl, nyugodtan az asztalon hagyhatom az ételt, ha kajálok nem kunyerálnak, aktívan foglalkoztatom őket, szóval nincs falkasorrend, vagy bármilyen más viselkedési probléma, egyszerűen csak ilyenek. csak engem ez nem zavar, viszont el tudom képzelni, hogy mást esetleg igen.
2013. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
De hát épp azért kérdezem itt mert kutyázok. Nem szimpla kutyatulajdonos vagyok. Mégis egyedül kell lennem néha.
2013. febr. 27. 21:47
 20/41 A kérdező kommentje:
Engem sem zavar de néha kell egy kis szünet. Meg aztán lehet, hogy a sokadik év és a sokadik kutya után te is akarsz majd néha kicsit magadba lenni.
2013. febr. 27. 21:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!