Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki szeret egész nap...

Itt mindenki szeret egész nap a kutyájával lenni?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon mindenki kiakad ha valaki nem tartja bent a kutyáját, mert hogy "a kutya társasági lény, meg a család része" stb. Legutóbb már olyat olvastam, hogy a kutyának napi 12 óra együttlétre van szüksége és csak azért nem többre mert néha az ember dolgozik is vagy alszik... Ezt most komolyan normális? Én imádom a kutyáim, komolyan mondom az elsők között állnak a fontossági sorrendben de én képtelen vagyok 24/7 együtt lenni velük. Nekem szükségem van egyedüllétre. Emberekkel is. Szóval én bizony van, hogy éjszaka kirakom a kutyáim a kennelbe, hogy legalább aludni tudjak egyedül, vagy amikor egész nap emberek között vagyok akkor hazaérve berakom őket a kennelbe, hogy végre lazíthassak egy kicsit egyedül (miután elláttam őket), örülök ha wc-re egyedül mehetek, és nem hurcolom őket mindenhova magammal. Nagyszerű dolog egy (több) kutyával sülve-főve együtt lenni, de azért 10-15 év kutyázás után az embernek ez már nem olyan újdonság (ami nem azt jelenti, hogy nem fontos!). Most akkor én olyan rossz gazda vagyok? Más embereknek nincs szüksége magányra?

2013. febr. 27. 20:57
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok tükrözős fajta. de a kijelentéssel egyet értek, ha a vezér egyedül akar lenni, akkor egyedül lesz és kész. de ezzel nincs is gondom, ha be akarom őket küldeni a szobájukba, akkor beküldöm és kész. ott maradnak. ha elmegyek otthonról, akkor sincs sírás, ha a kocsiban hagyom őket, akkor sem, és ha nem otthon hagyom őket egyedül, hanem akárhol máshol, akkor sincs. de ha lehetőségük van rá, akkor ott tartózkodnak, ahol én is, lehetőleg testközelben. mi így csináljuk, de lehet, hogy a kutyáim más gazda mellett is kullancsok lennének.
2013. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%
jó ha kutyakiképző mellett nőttél fel mert akkor meg tudnám mutatni neked hogy nem egy olyan válaszom van amit vagy valami csoda folytán észre se vesznek, vagy le is pontozzák ami nem azt jelenti hogy ne értenék a kutyákhoz, sőt nem tehetek arról ha valamiért egyérteműen pikkelnek rám. egy hete kb. egy másik válaszolót védtem meg mert szegény tök mindegy mit válaszolt állandóan csak lepontozták a tetejében pedig még be is szólogattak neki hogy 40%osan aztán nagyon érthet mindenhez. de ha már a kötekedésnél tartunk, nem értem hogy giniras is miért lett lepontozva mikor nagyon is jól tudhatnád te aki kutyakiképző melett nőttél fel hogy igaza van. az ha nem tudsz egy lépést sem nyugodtan tenni a kutyáidtól (te magad írtad) az nagyon nem vall sok jóra, ahogyan az meg még csak ront a helyzeten hogy te kiképző melett nőttél fel. :S ezt veheted kötekedésnek aminek akarod, ha akarsz pontozz le a föld alá, ugyis ez megy ha valaki nem szimpi vagy nem azt válaszolja amit hallani szeretnénk... de ez akkor is a száraz tény.
2013. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák is mások, nekem két ilyen kullancs jutott, meg a kau. ő nincs bent, mert stréber, és muszáj látnia az utcafrontot (plusz meghal a központi fűtéstől), viszont kint az udvaron ő is követ. időnként valóban nehéz a kerti munka három (nagytestű) árnyékkal, de én ennyi év után is csak nevetek rajta :) ilyesmin nem bosszankodok.

ha meg nekik jut eszükbe, hogy távolságot akarnak tartani, vagy visszavonulnának, akkor megtehetik szabadon.


amikor valóban indokolt a távolságtartás az az aktív munka, ha az ember vizsgára készül, vagy versenyre, akkor hasznos lehet a kutya izolálása, hogy rendesen fel tudjon készülni testben/lélekben a komolyabb igénybevételre a felkészülés során és a megmérettetés előtt.

2013. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Nem segített szándékosan, én csak úgy szimplán belenőttem a dologba. Mikor kicsi voltam nem értettem mások miért ájulnak el attól, hogy parancsra leül a kutya, mert otthon nálunk minden kutya sokkal nagyobb kunsztokat csinált alapból. Különben is tök mindegy mert már rég egyedül lakunk.

Mi lenne azon a nem normális, hogy éjszakánként nem alszanak bent vagy napközben pár órára kiteszem őket a kertbe? Szerintem ez teljesen természetes. Te milyen jogon itéled meg, hogy nem természetes? Ha mindenki boldog és senkivel semmi probléma (amit az itt írók nagy része nem mondhat el a kutyájáról, hisz általában valami probléma miatt jönnek ide) akkor nem mindegy, hogy jutottak el oda? A vizsgák, versenyek, kutyaoktatók és etológusok akikkel volt szerencsém életem során találkozni, remélhetőleg elég objektívek.

2013. febr. 27. 22:54
 35/41 A kérdező kommentje:
'z ha nem tudsz egy lépést sem nyugodtan tenni a kutyáidtó' Szerintem tanulj meg olvasni, mert én pont az ellenkezőjét írtam...
2013. febr. 27. 22:55
 36/41 anonim ***** válasza:
79%

"örülök ha wc-re egyedül mehetek" ezt te hogyan másképp értelmeznéd?

amúgy meg pontosan hogy te vagy a kötekedős, azt a választ ami fülednek jól csengett felpontoztad, a többiek meg maradjanak jó csöndben mert te mekkora nagy kutyás múlttal rendelkezel és senki ne akarja már megmagyarázni hogy mi a helyzet. ha valóban ennyi mindent tudsz a kutyákról akkor nagyon is tudnád hogy az semmit nem jelent hogy egy kutya neked leül attól méég nem te leszel a vezető, ahogyan azt is hogy régen egy kalap kakit sem tudtak a kutyáról úgy mint ma. nem fognak belehalni, és nem is leszel ettől rossz gazda, bár hogy őszinte legyek azt sem értem hogy melyik etológus vagy kiképző mondja azt hogy az udvaron szabadon létnél jobb a kennel ahol nyilván korlátozva van a kutya... vagy egyáltalán hogy a kutya akkor boldog ha te bezárod őket a kennelbe. de biztosan megint én vagyok a h.lye mert a 68%ommal én tuti semmit nem tudhatok.

2013. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Ha elolvasnád a kommentjeim akkor tudnád, hogy értelmezd! Úgy hogy attól mert van egy fal közöttem meg a kutya között még nem vagyok egyedül! Sajnos nem egy palotában élek. Itt ásít valaki a ház egyik végében és a másikban hallani. Az ültetés pedig csak egy irónikus példa volt. Azért pedig nem fogok elnézést kérni hogy nem engedem el felügyelet nélkül a kutyáim az udvaron miután kétszer betörtek, követ dobáltak rájuk és megpróbálták fejbeb*szni esernyővel, egyéb veszélyekről vagy a folyamatban lévő csatornázásról nem is beszélve! De mostmár komolyan szánalmas a kötözködésed, keress egy másik kérdést magadnak...
2013. febr. 27. 23:13
 38/41 anonim ***** válasza:

Na, akkor, hogy tisztába tegyük a dolgokat:

Azzal, hogy azt írtad, ki kell zárnod őket, hogy ne "együtt menjetek wc-re", ebből máris sokat leszűrték, hogy nem Te vagy a falkavezér, hiszen ha az lennél, akkor simán arréb tudnád küldeni őket, akár a bejárati ajtóhoz a lábtörlőre, így te nyugodtan lehetnél egyedül a szobában. Azzal, hogy megírtad, kutyakiképző mellett nőttél fel, olajat öntöttél a tűzre, hogy "na szép, ennek ellenére sem tudod arrébb küldeni a kutyádat, nem te vagy a falkavezér".

Tehát, szerintem normális, hogy néha egyedül szeretnél lenni. A kérdés csak az, hogyha arrébb küldöd kutyáidat szép szóval, akkor engedelmeskednek-e neked, vagy sem. Ha igen, akkor minek kizárni, csak azért, hogy egyedül lehess? Ha nem, akkor meg talán nem a legjobb módszereket tanultad el (minden sértés nélkül), hiszen nem engedelmeskednek feltétel nélkül neked.


Az én kutyám állandóan jön utánam, tényleg csak egy ajtó választ el tőle wc-zés közben, de még csak 2 hónapja van nálunk, nekem első kutya, neki első gazdi :) és bő 1 éves. Szóval én tudom, hogy ez se neki, se nekem nem jó, mi még dolgozunk rajta. Remélem egyszer majd egy "helyedre", egy "marad" vagy valami ilyesmi elég lesz ahhoz, hogy magamban lehessek a kutya nélkül.

2013. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Utolsó válaszoló tökéletesen megfogalmazta az én gondolataimat is :)


Kutyám a lakásban csak fekszik a helyén, esetleg egyszer elmegy inni :) A kertben hűvösben pattan, amint kimegyek, hátha lesz valami történés, de a melegben, sőt, már most is csak napozik :D

Néha elgondolkodok, hogy jobb lenne, ha itthon is pörgősebb lenne és kutya módra követne...legalább néha :)

Én simán tudok egyedül lenni úgy, hogy a kutya a szomszéd szobában, sőt, abban a szobában van, ahol én :) Ha fekszik hang nélkül, akkor kit zavar...bár néha előfordul, hogy idegességemben zavar az is, ahogy néz...és akkor kivágom a kertbe :O

2013. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Azért zárom ki a kennelbe őket, mert a kertben lenni egyedül mint mondtam nem biztonságos. Az bejárati ajtót pedig télen a hideg, nyáron pedig a meleg és a szúnyogok, legyek miatt nem hagyhatom nyitva. Azt hittem ez egyértelmű. Ha pedig csak az ágyába vagy xy helyre küldöm akkor mint mondtam, ugyanúgy jelen vannak csak nem mozognak. Jó annak Szilvi, akit ez nem zavar amikor kicsit egyedül akar lenni, de nálam az egyedül, azt azt jelenti, hogy egyedül és tényleg nincs ott más személy. És ez az emberekre is kiterjed. A macskámra is. Különben pedig nem is szeretem úgy kezelni a kutyát mint egy gépet aki nem mozoghat szabadon. Nem akarom, hogy órákig egyhelyben szobrozzanak, pedig szigorú vagyok és megcsinálják, de nekem ez nem kell. Ha viszont szabadon mozog, akkor tényleg nem tudok hol egyedül lenni, hiszen KICSI a házunk. Inkább kirakom őket a kennelbe, ahol szeretnek lenni és ahol mozoghatnak amíg újból velük nem foglalkozok.
2013. máj. 11. 18:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!