Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki szeret egész nap...

Itt mindenki szeret egész nap a kutyájával lenni?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon mindenki kiakad ha valaki nem tartja bent a kutyáját, mert hogy "a kutya társasági lény, meg a család része" stb. Legutóbb már olyat olvastam, hogy a kutyának napi 12 óra együttlétre van szüksége és csak azért nem többre mert néha az ember dolgozik is vagy alszik... Ezt most komolyan normális? Én imádom a kutyáim, komolyan mondom az elsők között állnak a fontossági sorrendben de én képtelen vagyok 24/7 együtt lenni velük. Nekem szükségem van egyedüllétre. Emberekkel is. Szóval én bizony van, hogy éjszaka kirakom a kutyáim a kennelbe, hogy legalább aludni tudjak egyedül, vagy amikor egész nap emberek között vagyok akkor hazaérve berakom őket a kennelbe, hogy végre lazíthassak egy kicsit egyedül (miután elláttam őket), örülök ha wc-re egyedül mehetek, és nem hurcolom őket mindenhova magammal. Nagyszerű dolog egy (több) kutyával sülve-főve együtt lenni, de azért 10-15 év kutyázás után az embernek ez már nem olyan újdonság (ami nem azt jelenti, hogy nem fontos!). Most akkor én olyan rossz gazda vagyok? Más embereknek nincs szüksége magányra?

2013. febr. 27. 20:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
20 év, több, mint tíz kutya. még nem unom :) lehet, majd 40 év múlva, ki tudja.
2013. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Az lehet én viszont csak 21 vagyok, és ahhoz számítva a 15 év több mint a fél életem. Korán kezdtem és minden segítség nélkül.
2013. febr. 27. 21:54
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Én non stop együtt vagyok a kutyámmal, mindenhova viszem, barátokhoz, vendégségbe, csendesebb szórakozóhelyekre, még dolgozni is jár velem. Kb csak akkor nincs velem, amikor hétvégén elmegyek bevásárolni, vagy mondjuk moziba megyek.

Nem zavar az egyedüllétben, mert nem zaklat ha nem akarom. Ha látja hogy éppen nem vagyok vevő rá, akkor lefekszik a foteljába és alszik és békén is hagy amíg én nem szólok hozzá.

2013. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Szerintem az a kutyának sem jó ha folyton együtt vannak, de ez már csak magánvélemény. Viszont már írtam hogy a kutyáimmal nincs semmi baj! Nem zavarnak! Te egyedül tudnál lenni ha pl 3-4 ember feküdne folyton melletted vagy a szobádban 24/7 éveken keresztül? Na nekem ez ugyanolyan érzés. Én inkább a minőségi együttlére szavazok mint a mennyiségre.
2013. febr. 27. 22:10
 25/41 anonim ***** válasza:
30%

nagazi!

én nem tudom mennyire hiszel a tükör módszerben és korom gáborban, de pont ő mondd egy olyat hogy a vezér van hogy dolgokat egyedül csinál úgy mondja "menj innét ez az én dolgom. " van is egy olyan videó ahol a gazdi nem tud felpórszívózni sem. szóval ha ezt veszem alapul kétlem hogy akkor valóban 100%os lenne a falkasorrend.


a másik változat hogy te magad szoktattad a kutyát már kölyökként arra hogy nem baj ha mindenhova követ, ami őszintén szólva az éveidet tekintve elég kellemetlen malőrnek számít.

2013. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező, tehát ilyen alapon akkor hét év után a párodat is megunod, mert minden egyes nap ott volt melletted és egyedül akarsz lenni?
2013. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
22%
ugyanakkor meg ne haragudj kérdező de azért az számomra kissé hihetetlen hogy te 6 éves korod óta intenzíven kutyázzál, de mindenesetre biztosan te tudod, ilyen erővel akkor én meg ezekszerint mondhatom hogy 27 éves tapasztalatom van, mert világ életünkben voltak kutyáink.
2013. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de egy kutyakiképző melett nőttem fel. Szóval igen, kiskorom óta intenzíven kutyázom. A kutyatartás meg a kutyázás között van különbség. Nem kéne úgy okoskodni, hogy nem tudsz semmit. Nem az a kérdés, hogy mióta kutyázom. A párjával pedig normális esetben nincs egész nap együtt az ember. De mondjuk felesleges is ezen zavartatnom magam, a százalékodból és a válaszaidból egyértelműen kitűnik, hogy csak kötözködni jársz ide.
2013. febr. 27. 22:21
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem ember. Én a kutyáim jelenlétében (tehát: egy légtérben vagyok velük) is megélem a tökéletes egyedüllétet, mert nem emberek. De mindegy is, mert erről a dologról teljesen ellentétes véleményünk van, amihez természetesen mindkettőnknek joga van. :) Attól, mert vannak ilyen igényeid, még nem vagy rossz gazda. Ha átolvasod, amit írtál, s objektíven szemléled, láthatod, hogy a leírásodból nem egy egészséges kutya-gazda kapcsolat rí ki. De ha megszemléled a többi választ mindenféle sértettség nélkül, akkor azt is láthatod, hogy én pl nem feltételeztem, hogy a kutyáid neveletlenek. A jól neveltség kérdése ugyanolyan tisztázatlan fogalom, mint amennyire ezek szerint a magány is az.
2013. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Az előbb azt írtad, hogy korán kezdted és minden segítség nélkül. Akkor az a kutyakiképző, aki mellett felnőttél, nem segített?


Nem kötözködésből, de ha már te ecsetelted ezt, akkor felkeltette az érdeklődésemet. :)

2013. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!