Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák csak 100% korlátozással?

Kutyák csak 100% korlátozással?

Figyelt kérdés
Aláírom, vannak komolyan problémás, agresszív-domináns kutyák. De a kutyák nagy része nem ilyen. Teljesen normális kapcsolatot lehet kialakítani velük mindenféle szuper korlátozó dolog nélkül is. Egy normális kutyát meg lehet tanítani a behívásra, normális sétára, alap parancsokra mindenféle kötődési tréning meg "nem pisilhet séta közben" meg mindenféle kiképzőtábori szabály nélkül. Egyesek mégis úgy nevelik a kutyát, hogy a kutyának egy darab szabad döntése sem lehet. Miért jó ez nekik? Ha el lehet érni normális viselkedést ilyen durván korlátozó szabályok nélkül is egy kutyánál, miért érzik jobban magukat attól, hogy minden másodpercben azt bizonygatják a kutyának, hogy a gazdi a főnök? Komolyan néha az jön le a válaszokból, hogy ha nem így neveled a kutyádat, akkor tuti, hogy idegbeteg lesz és a fejedre nő. Pedig ez a kutyák többségére nem igaz.
2013. márc. 1. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert az ő kutyájuknál több szabály és szigor kell ahhoz, h engedelmes legyen minden helyzetben.

Mindenki úgy neveli a kutyáját, ahogy akarja. Amíg nem meríti ki az állatkínzás fogalmát (már pedig ilyenről itt szó sincs), mit zavar téged, ha az ő kutyája úgy is boldog és kiegyensúlyozott?

2013. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:
Mert nem értem, hogy miért szerez örömet valakinek, hogy szigorúbb egy kutyával, mint amennyire szükséges. Van egy beagle a környékünkön. Semmit se csinálhat. Nem szaglászhat, nem pusilhet, nem fordulhat hátra, csak laza pórázon láb mellett sétál a gazdája mellett. Időnként félénken pislog jobbra-balra, de a fejét se meri elfordítani. Ez szerintem beteges.
2013. márc. 1. 09:27
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom, ha elengedi, mehet kedvére szaglászni, nem?

+ bizonyára a gazdája is tudja, h mennyire kell szigorúnak lennie vele, azért egy beagle nem éppen egy könnyű eset (sok esetben).

2013. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
78%

Az nem durva korlátozó szabály, hogy nem hugyozhat szanaszét az utcán. Szabad döntése is lehet, ugyan úgy, mint neked. Ki vannak jelölve a kompetencia határok és azon beül ő dönt. Akárcsak te. Te se csinálhatsz azt amit akarsz. Persze, ha nem társadalomban élnénk, hanem lenne a világon 1 ember és 1 kutya, akkor sokkal lazábbak lennének ezek a határok, de valószínűleg akkor is lenne. Ha nem az ember állítaná fel, akkor megtenné a kutya az emberrel szemben. Mint ahogy a legtöbb kutya meg is teszi, még akkor is, ha Te ezt nem ismered fel vagy esetleg a saját életedben elfogadhatónak tartod. Örülj neki, hogy Te még nem találkoztál olyan kutyával akivel következetesen be kellett tartatni a határokat! Habár az, hogy szerinted egy adott kutya teljesen rendben van enélkül is, nem jelenti azt, hogy az illető kutyát más is ugyanígy értékelné. Lehet, hogy én kapásból mondanék két-három olyan dolgot, ami nálam már nem férne be a békés egymás mellett élés keretei közé.

Kötődési tréninget pedig személyre szabottan szoktak ajánlani az oktatók, amennyiben szükséges.

2013. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
Na ez a másik. Csomóan úgy akarnak kutyát, hogy "de ne legyen szőr a lakásban, ne ugasson a kutya, ne pisiljen le a kertben se semmit, stb" szerintem az ember is alkalmazkodik a kutyához, ha kutyát tart, ez egy kölcsönös "barátság", az ember azért állít fel kirlátokat, hogy ne kerüljön se ő maga se a kutyája veszélyes helyzetbe, nem? De ha nincs semmiféle veszély, akkor mi a fenének kell korlátozni?
2013. márc. 1. 09:42
 6/72 anonim ***** válasza:
72%

Próbálj meg pl. egy rottit szabályok, határok, korlátok nélkül nevelni! :D


Azért hülyeség amit írsz, hogy a kutyák többségére nem igaz az, hogy a fejedre nő, mert igenis így van! Az egy másik dolog, hogy egy tacskónál, vagy x fajtájú szobakutyánál ez nem látszik annyira... Mert ugye azok nem harapnak akkorát... De egy rotti, egy kaukázusi, közép-ázsiai, stb. már igen!

2013. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy szabályok nélkül. De a behívhatóság vagy a laza pórázos séta, meg aközött, hogy semmit se csinálhat a kutya, azért van különbség. Amúgy nálunk a menhelyen van több roti is, minden nap más sétáltatja, eteti, és sose volt kiképezve, mégis tök normális kutya, nem húz, és nem is akar megenni senkit.
2013. márc. 1. 09:59
 8/72 anonim ***** válasza:
84%
De "veszély", veszélyes helyzet bármikor adódhat! Gondolj bele abba, hogy mondjuk valaki sétáltatja a rottiját, mondjuk pont egy kant, valaki meg jön velük szembe a kis idegbeteg padlócirkálójával, aki úgy ugatja a rottit, mintha meg akarná ölni... Egy kan rotti, ha jól van szocializálva nem fogja bántani azt a kutyát, csupán ledominálja, lenyomja... Persze ezt csak akkor teheti meg, ha oda tud jutni a kutya hozzá, vagy ő a kutyához... A rottit sétáltató éppen hosszú pórázon vezeti a kutyát, mert éppen nincs "veszélyhelyzet"... aztán hirtelen lett és már nem tudja megfogni... Sarkított a példa persze, de azért gondolj bele hasonló szituba... Ha haladás van, akkor az történjen szabályosan láb mellett, a gazdára figyelve... Aztán megfelelő helyen el lehet, el kell engedni a kutyát, hogy tudjon szaladgálni, szimatolni, stb. Én így látom. Tény, hogy vannak, akik túlzásba viszik a dolgot és robotot csinálnak a kutyájukból, nulla döntési jogkörrel. Ez sem jó, mert a kutya nem lesz boldog... De szabályok, határok kellenek!
2013. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
6%

6os és 8as vagyok.


Azokat a "rotikat" el kellene altatni, ugyanis rohadtul nem felelnek meg a fajtának! Alap esetben egy igazi rotti nem fogadja azt el, hogy minden nap más ember sétáltassa, dirigáljon neki. Sajnos rengeteg fajtát elcsesznek azzal, hogy kiölik (akár neveléssel, akár szaporítással) belőlük a védőösztönt, azt ami rottweilerré teszi őket! De más fajtákról is beszélhetnénk... na de ebbe inkább ne menjünk bele.

2013. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem jól magam. Van egy huskym, aki nulla kötődéssel került hozzám, és lassan egy év után még mindig nem az igazi a helyzet. És ez részben nekem köszönhető: utálok keménykedni, én jól érezni szeretem magam, játszani, tanítani, szabályokat felállítani utálok. És mi az eredménye? Az hogy még mindig nem tudok benne megbízni, az hogy remegő gyomorral kell őt folyton figyelnem, hogy visszajön-e, hogy kijártunk 2 tanfolyamot, de még mindig nem behívható. És pont azért mert lazán vettem a szabályokat. Próbáltam ott lefaragni belőlük, ahol tudtam: tréningnél nem volt koplalónap, ahogy vége lett, egyből visszaálltunk az itthoni etetésre, nem volt átmenet, egyből 'édes kiskutyám' volt. Így semmit nem ért a dolog, pár hét után újrakezdte a régi dolgait. Szóval nálunk ezért lesz spártai szigor, ha végre el tudom magam határozni. Már elkezdődött: 2 hete a kutya szobabútorként fukcionál, a napi kapcsolat az, hogy 3x hozzászólás vagy ránézés nélkül kiviszem az udvarba pisilni, kakilni, és este a kajáját elédobom.
2013. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!