Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák csak 100% korlátozással?

Kutyák csak 100% korlátozással?

Figyelt kérdés
Aláírom, vannak komolyan problémás, agresszív-domináns kutyák. De a kutyák nagy része nem ilyen. Teljesen normális kapcsolatot lehet kialakítani velük mindenféle szuper korlátozó dolog nélkül is. Egy normális kutyát meg lehet tanítani a behívásra, normális sétára, alap parancsokra mindenféle kötődési tréning meg "nem pisilhet séta közben" meg mindenféle kiképzőtábori szabály nélkül. Egyesek mégis úgy nevelik a kutyát, hogy a kutyának egy darab szabad döntése sem lehet. Miért jó ez nekik? Ha el lehet érni normális viselkedést ilyen durván korlátozó szabályok nélkül is egy kutyánál, miért érzik jobban magukat attól, hogy minden másodpercben azt bizonygatják a kutyának, hogy a gazdi a főnök? Komolyan néha az jön le a válaszokból, hogy ha nem így neveled a kutyádat, akkor tuti, hogy idegbeteg lesz és a fejedre nő. Pedig ez a kutyák többségére nem igaz.
2013. márc. 1. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
89%

maximálisan egyet értek az utolsóval. attól mert sokan észre se veszik, vagy nekik belefér, igenis a kutya a fejükre nő. jó példa a barátnőm kisnövésű kutyája. húz mint az állat, esténként be nem áll a szája rá sem tud szólni, elengedni nem meri mert világgá szalad, mindent jelöl a lakásban stb stb. ő jól érzi magát így a kutyájával. ennek ellenére sokak rémálma lenne egy ilyen kutya. az enyém nem kistestű sőt egy igen erős fajta ugyhogy már alapból szükséges a kemény kéz. ráadásul domináns is és akár hiszed akár nem volt hogy magam is elgondolkodtam hogy lazítok egy kicsit mert hát szegény meg minden, a röhej viszont az hogy ő engem mégsem sajnált amikor elkezdett húzni sétakor, hirtelen szelektív hallás áldozata lettem. egyszerűen képtelenség őt még megsajnálni is mert ha lazítok azonnal egy nagy gyenge nulla leszek a szemében aki még arra sem képes hogy őt irányítsa. jól írták, örülj hogy a tieddel nincsen gond, mert nem egy leányálom akkora résen lenni és folyamatosan tartani a vezetői pozíciót, szigort.


egyépként az általad példaként felhozott beagle-ről úgy tudom hogy szintén nem egy leányálom fajta és szükséges a szabály. ne tévesszen meg az ha pórázon sétálnak és a kutya "szomorúnak" látszik mert egyáltalán nincsen ilyesmiről szó. egy kutyának igenis kellenek a szabályok ezt millió helyen el fogják neked mondani akármilyen kutyasuliban, cesar millan, jan fennel, viktoria stillwel, korom gábor és még sokan mások, mind ugyanazt fogják mondani : A KUTYÁNAK KELLENEK A SZIGORÚ ÉS KÖVETKEZETES SZABÁLYOK!

2013. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy ha nézed mondjuk Csányi Vilmos, Ian Dunbar kutyás fotóit, mindkettejüknek a kanapén alszik a kutyájuk, pl Ian Dunbar épp ma tett fel a face-re képet, ahogy a három kutyája egymás hegyén-hátán alszik a nappali kanapéján. Pedig igencsak ért a kutyákhoz.

Én hetente kb 5 kutyát sétáltatok a menhelyen, majdnem mindig másokat. A kutyák többsége egyáltalán nem balhés, örül az embernek. A saját két kutyámnal kutyasuliba járunk, sima, alap gyakorlatok, agility. A kutyáim az ágyamban alszanak, az agility pályán mégis 10 szabadon engedett kutya között teljesen jól elvannak és figyelnek rám és csináljuk a gyakorlatokat.

2013. márc. 1. 10:27
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Írok egy példát:Van itt szembe velünk egy Moszkvai Őrkutya,kan.Olyan 6O kg lehet.Erős,domináns.A gazdája egy olyan 45 körüli nő,kb.1,68 magas s vagy 55 kiló.Ez a hölgy sétáltatja a kutyát,pórázon.Nem messze tőlünk van egy kisebb erdő,sétáló,rét,patakok,oda szoktuk vinni a kutyákat.Na ez a hölgy sem engedi,hogy a kutyája az odáig vezető úton jelölgessen,szaglásszon.Mikor a réthez ér,elengedi.Ott végzi a dolgát,szabadra van hagyva,úgy sétálnak.És visszahívható,mert volt alkalom,hogy én is mentem az én domináns nagytestű kutyámmal.Meglátták egymást a kutyák,kezdtek morogni.Leültette maga mellé,én az enyémet lábhoz parancsoltam és úgy haladtunk el egymás mellett.De úgy az enyém,mint az övé séta közben nem is próbál már jelölni.Tudja,hogy nem szabad,nem szeretem ha rángat menet közben egy ekkora kutya.Ugyanezt az okot mondta a hölgy is nekem.
2013. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%

Mert könnyen kezelhető kutyáid vannak.

Mit nem értesz ezen?

Nekem is könnyen kezelhető kutyám van, 0 dominanciával, kenyérre lehet kenni. Vannak hiányosságok, de azt első kutyás gazdiként én szúrtam el.

Nálunk is ágyban alszik a kutya, de igenis valahol ez nem engedhető meg és kell a kutyának a vasszigor!

Egyébként hozzáteszem, h pl. ha haladunk vhova, én sem engedem a szaglászást, mert hajlamos rá, h kihúz mellőlem egy szag után, én pedig repülnék utána, ha hagynám. Muszáj tudatosítanom benne, h én mondom meg mikor szaglászhat, különben ott lobognék a póráz végén.

2013. márc. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
Te akkor szerencsés vagy. Ennyi. Másoknak, más kutyáknak viszont kellenek a szabályok. te is korlátozva vagy, neked is meg mondják mit csinálhatsz, és mit nem. A kutyának a gazdája "mondja meg" hogy mit lehet és mit nem. Ez ennyire egyszerű. Vannak akik lazább szabályok között tartanak kutyát, mert olyan fajta, vannak viszont akiknek kellenek a kő kemény szabályok. Ez van. Ezen nem kell kiakadni. Azért mert szabályozva van a kutya, attól még nincs sz@r élete. Egyébként igen, a gazdi a főnök. Imádom a kutyám, de elég sz@ar helyzetben lennénk, ha ő lenne a főnök.
2013. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
85%

a falra mászok az ágyas példáktól! én írtam hogy kizárt hogy a kutyám szablyain lazítsak, de (és megpróbálom érthetően leírni:


szokott az ágyon aludni AMIKOR ÉN FELHÍVOM tehát engedéllyel, engedély nélkül semmiképp nem mehet fel! miért? mert akkor az történt amit a kutya akar.


szokott útközben szimatolni pórázon de AMIKOR ÉN ENGEDEM! miért? mert akkor az történt amit a kutya akar.


borzalmasan buta lehetsz ha egy képről máris azt hiszed hogy a kutyák úgy születtek hogy azonnal a kanapéra mentek és nem volt ebből gond. bármibe lefogadnám hogy az általad említett fotón nem fiatal kutyák vannak hanem idősebbek akik tökéletesen tisztában vannak a játékszabályokkal így engedélyezve van nekik ez a kiváltságos helyzet. meg lehet nézni a különbséget aközött hogy a kutya magától jár az ágyra vagy engedéllyel.

a menhelyi kutyákkal pedig kérlek ne gyere, mert attól hogy te tudsz velük menni két kört és neked szegények nagyon örülnek az még nem feltétlen jelenti azt hogy a hétköznapi életben ne nőnének a fejedre. hatalmas különbség van aközött is hogy egy kutya látványosan pancsert csinál belőled vagy olyan cukin és édesen érvényesíti az akaratát hogy te azt észre sem veszed. és amit már többen leírtak, vannak kutyák amelyeknek nem szükséges, de vannak amelyeknek kell a kemény kéz. menhelyen dolgozol, vagy tevékenykedsz azért ezt mostanra már bizonyosan te is észrevetted. attól pedig hogy egy kutya laza pórázon sétál fegyelmezetten valaki mellett korántsem jelenti azt hogy ne lenne benne kemény munka és hogy ellenkező esetben is a kutya ugyanolyan jól viselkedne.

2013. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:
Amúgy idegen kutyáról is megállapítható nagyon könnyen, hogy mikor boldog és mikor szomorú vagy fél. Teljesen más a testtartása, az arca, a szeme, mozgása. Ezt még a kutyasuliban is pontozzák a vizsgán, a kiállításon is, csak látjátok, hogy egy veletek szembe sétáló kutya boldog vagy sem, nem?
2013. márc. 1. 10:50
 18/72 A kérdező kommentje:
16-os: neked az emberekkel való kommunikációval is bajod van, nem csak az állatokkal... Ha így lebutázol valakit egy öntelt ember lehetsz.
2013. márc. 1. 10:52
 19/72 anonim ***** válasza:
73%

ne haragudj de igenis butaság volt az amit leírtál hogy de hát az xy-nak is a kutyái fent vannak a kanapén, ágyon akárhol. feltöltök neked egy (többet is akár) képet ahol a kutya lazán sziesztázik az ágyban. és azon kívül hogy ott van rá lesz írva a homlokunkra hogy ez a kutya kemény szigro szerint él? nem! egy kép alapján ítélkezni akár öntelt vagyok akár nem butaság. odaállok egy sportkocsi mellé lefotóztatom magam és máris gazdag vagyok mindenki szemében...


testbeszéd: ha a kutyának lelóg a farka miközben mi sétálunk pórázon szerinted az mit jelent?

2013. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:
Hát, ha ismernéd a világ egyik leghíresebb kutyatrénerét (Ian Dunbar, Sirius puppy training), akkor tudnád, hogy pozitív megerősítéssel, lehetőleg testi kontakt és póráz nélkül dolgozik. Azaz nincsenek megfélemlítve a kutyái. Testbeszéd: a "lógó farok" kb fajtafüggő elsősorban. És nem csak farokból ítélünk ;) hanem még minimum fül, szem és testtartásból. De úgy vélem, lógó faroknál a nyugodt, semleges testtartásra próbálsz utalni.
2013. márc. 1. 11:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!