Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák csak 100% korlátozással?

Kutyák csak 100% korlátozással?

Figyelt kérdés
Aláírom, vannak komolyan problémás, agresszív-domináns kutyák. De a kutyák nagy része nem ilyen. Teljesen normális kapcsolatot lehet kialakítani velük mindenféle szuper korlátozó dolog nélkül is. Egy normális kutyát meg lehet tanítani a behívásra, normális sétára, alap parancsokra mindenféle kötődési tréning meg "nem pisilhet séta közben" meg mindenféle kiképzőtábori szabály nélkül. Egyesek mégis úgy nevelik a kutyát, hogy a kutyának egy darab szabad döntése sem lehet. Miért jó ez nekik? Ha el lehet érni normális viselkedést ilyen durván korlátozó szabályok nélkül is egy kutyánál, miért érzik jobban magukat attól, hogy minden másodpercben azt bizonygatják a kutyának, hogy a gazdi a főnök? Komolyan néha az jön le a válaszokból, hogy ha nem így neveled a kutyádat, akkor tuti, hogy idegbeteg lesz és a fejedre nő. Pedig ez a kutyák többségére nem igaz.
2013. márc. 1. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog: nekem sokkal nagyobb bajnak tartom azt, aki nem dícséri a kutyát. Na olyat én is ismerek, ahol az látszik, hogy a kutyának már gyönyörűen meg vannak a tiltások, de most ott tart, hogy azt tudja, hogy mit nem szabad. Na ez engem is idegesít.

Ismerek egy domináns kant, akit már mindenről letiltottak, és látom, hogy annyi hiányzik a jó viselkedéséhez, hogy legalább néha rádícsérjenek valamiért, de nem.

Szóval szerintem a dícséret hiánya sokkal nagyobb baj, mint a tiltás. Mert az oké, hogy letiltom a kutyát a kocsirapisilésről, visszahívom lábhoz, és aztán a lábnál követésért meg megdícsérem, de az amikor a kutya egy merő feszültségben él, mert csak a tiltás megy a gazdinak, na az tényleg elszomorító.

2013. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 A kérdező kommentje:

Vannak nagyon érdekes és elgondolkodtató válaszok, köszönöm!

Egyébként nem csak engedelmes kutyákkal találkoztam, de én azt tapasztalom, hogy következetes, se dícsérő és támogató magatartással sokkal többet érek el. És nem kis kutyáim vannak, a sajátjaim 20-25 kg-osak, a menhelyen meg főleg a németjuhászokkal foglalkozom, de van egy kedvenc harapós spánielem is. Aki már sok embert megharapott, én meg a kenneljében a földön ücsörögve szoktam fésülgetni a gubancos szőrét. Szóval láttam már harapós kutyát, sőt olyat is, aki nagy fegyelmet igényel, de kevesebbet, mint kezelhetőt. És az is igaz, hogy én otthon nem szeretnék ilyen katonás fegyelemben élni. Most féltetéce a kutya-dolgot, engem zavarna a saját létezésemben, ha folyton mindent mindig nekem kellene korrigálni. Valaki írta korábban, hogy párszor meglágyult a szíve és akkor a kutya elromlott. De akkor az azt is jelenti, hogy ő, mint gazdi alakítja a saját viselkedését a kutyájához. Szerintem ilyenkor pont ugyanaz a helyzet, mint az elkényeztetett kutyáknál: a kutya viselkedése változtatja meg a gazdáét. Az én kutyám sz én személyiségemhez, az én életvitelemhez alkalmazkodjon, és ne nekem kelljen a kutya miatt megváltoztatni a személyiségemet..

2013. márc. 1. 16:10
 53/72 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nyilván a kutya alkalmazkodjon leginkább, de ha van egy domináns kan kutyád, attól ő még nem lesz lágy, mert te az vagy! Igencsak a fejedre nő és átveszi az irányítást!


Múltkor volt itt egy kérdés, hogy miért beszélik, beszéljük le a kérdezőket egy adott fajtáról. Azért, mert ha nincs tapasztalatod, abszolút kezdő kutyás vagy és nem vagy hajlandó szigorúnak lenni, mikor arra van szükség, akkor ne válassz domináns fajtájú kutyát! Ennyi!


Írt valaki előttem valami olyasmit, hogy az emberek többsége nem tud kutyát nevelni, és mégis vesz egyet. Én erre csak azt tudom mondani, hogy hiába vagyok én felkészülve fejben egy kutyára, hiába olvasok 1000 könyvet, lehet, hogy a kutyámat akkor se fogom tudni megnevelni, mert a tapasztalás teljesen más! Ezért is fontos, hogy egy teljesen kezdő ne vegyen rögtön közép-ázsiait, rottit, mert nagy valószínűséggel megszívja... persze aki igazán utánajár a fajtának és elkötelezi magát, az kezdő kutyásként is képes megnevelni egy ilyen domináns kutyát... De ez 100ból 1.

2013. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
78%

jézusom! én írtam azt hogy a kutya mindgyárt nem viselkedett mert nem kapta meg azt a szigort ami szükséges volt. pitbull kutyám van amit ha esetleg nem tudnál pontosan úgy tenyésztettek hogy legyen erős és a viadalok miatt hogy gondolkodni tudjon. szintén leírtam azt is hogy a párom nem adja neki meg ezt a szigort, csak a kedveskedés, meg a pozitív mindenség, semmi de semmi szigor, vagy szabály ahogyan azt te gondolnád hogy nem kell. mégis azt gondolod hogy engem irányít a kutya? mirt irányít ha mindig az van amit én mondok? azért mert a domináns erős fajtájú kutyám körberöhögi az olyan tutyimutyi cuki hozzáállást amiről az a véleményed az a hatékony? úgy húzza a páromat hogy röhej nézni. és bár cuki a kutya de tojik magasról hogy a többiek akik cukiskodnak vele, mert hát olyan édin tudja csóválni a farkincáját, hogy ki mit parancsol vagy vár el a kutyától. senki az ég világon nem tud a kutyára hatni csak én. utcai sétán igenis megkövetelem hogy figyeljem rám, és nincsen összetörve a kutya de már ne is haragudj én nem élvezném azt a szintű cibálást nő létemre a 47 kilómmal amit a páromnak lerendez! arról meg nem is beszélve hogy még ígyis megtorpannak az emberek mikor meglátnak minket, mit gondolsz mennyire éreznék magukat jól ha azt látnák hogy a kutya arra megy amerre akar és nekem nincsen semmilyen hatalmam felette? tökéletesen jól látható az is hogy kire néz fel a kutya (gondolhatod hogy nem gyepáltam 47kilós nő létemre), a páromat ide oda cibálja amint én átveszem a pórázt szabályosan a kutya lenyugszik, a póráz laza minden. érdekes ha annyira csak kedvességgel lehet elérni hogy egy kutya felnézzen rád és minden esetben irányíthatod akkor a párom és mindenki más miért szerepel le olyan csúnyán a kutyával míg én egyet szólok neki mindgyárt rend van. szó szerint a kutya ég és föld az én kezeim között és az övében. mit nem tudsz azon megérteni hogy a domináns kutya nem fog felnézni arra aki gyenge! amint megérzi már foglalja is el a helyet mert nem vagy alkalmas rá! és ez nem azt jelenti hogy a kutya irányít, vagyis ha hagyod igen, de ha észbekapsz és vissza minden a régi kerékvágásba azt azért hagyja a kutya mert alkalmasnak érez arra hogy te őt irányítsad. iszonyú nehéz de ugyanakkor szerintem minden domináns irányítható kutya gazdája büszke lehet magára hogy ilyen kemény helyzetben is helyt tudott állni. komolyan mondom ez amit te itt ecsetelgetsz már röhej. az én kutyám úgy röhögne téged körbe amennyire csak lehet. megnézném hogyan tiltanád le pl. egy macskáról. és légyszives ne keverd már össze azzal hogy egy szerencsétlen kutya a menhelyen tiszta antiszoc aztán hirtelen megjelensz te és a kutya rájön hogy létezik szeretet. én tényleg, komolyan mondom, megnézném mi a fenét tudnál kezdeni egy valódi domináns kutyával. mint már írtam, mondjuk az enyémet a kezedbe nyomnám! úgy repülnél utánna mint a győzelmi zászló az utcán nekem elhiheted.


de egyépként mostmár nagyon kiváncsivá tettl mert jössz itten 20 kilós kutyákkal meg cuki rotikkal. komolyan mondom megnézném egy videón a mindennapjaidat, mert egész biztos vagyok hogy a kutyák irányítják az életedet és nem te az övéket(írtad hogy nem zavar ha játékba hívnak ez máris mindent elárul) . ezt meg akárhogyan is nézem egyetlen szakember sem díjazná neked, hogy grat, te vagy a vezére a kutyusnak 100%osan az irányításod alatt áll!


és tudod itt a gyik-on ha egy kicsit is jobban megkuksiznád, egyértelműen látni lehet hogy a legtöbb gazdi azt se tudja mi fán terem a kutya vagy úgy neveli a kutyát mint te azaz csak pozitív stb. utánna meg ha kamaszodik a kutya és kifordul önmagából, a cuki már nem is olyan cuki jönnek ide sírni. illetve van még az amikor jól értelmezhető hogy már kölyökként esetleg túl sokat megenged magának a kutya ilyen pl. amikor a gazdit támadja, morogja mert félti az életét stbstb.


de millió évig lehetne ide neked pötyögni egyszerűen nem vagy képes felfogni a lényeget. EGY DOMINÁNS KUTYÁNAK NEM KELL TUTYIMUTYI CUKI GAZDI. sőt valójában egyiknek se!

2013. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
100%
elírtam * félti az ételét!
2013. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egyik cukifej kolleganőmnek az én kutyám is rendszerint hátatfordít a kutyám és otthagyja, ha simogatni akarja...

A másik meg, hogy a menhelyen a kutya nem a normális állapotát mutatja.

Én ideiglenesezem, megfordult már nálam már néhány mentett kutya és az a tapasztalatom, hogy még az első egy hónapban is viszonylag meg van szeppenve úgy, hogy ugye nálam lakásban él velem, meg a kutyámmal együtt, stabil falkában. Kb. egy hónap után jönnek elő a turpiszságok. Elsőre ha pici határozottságot mutatsz, akkor úgy tűnik, hogy könnyen kezelhető kutya, de egy hónap alatt kiismer annyira, hogy meglássa a kiskapukat és elkezdje próbálgatni, hogy mit lehet és mit nem.


Abban mondjuk egyetértek veled, hogy én is sokkal több kezelhető kutyát látok, mint kezelhetetlent, vagy nehezen kezelhetőt. Meg rengeteg totál inkompetens gazdit.

2013. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
100%
és tudod mit. én el is hiszem hogy több a domináns kutya mint az emlyik cuuki és nem kell annyira fegyelmezni. elsősorban azt már leírták hogy a természetben is szelektálódnak. sőt meg lehet nézni egy szukát akinek mondjuk van egy kiskölyke aki nem fér oda hozzá hogy ehessen mert a többiek erősebbek/dominánsabbak voltak nála. nem fogja a szuka arrébb lökdösni a kölyköket hogy a kis tutyimutyi ehessen. sőt vannak szukák akik már nem is vesznek tudomást az ilyen kölyökről aki a természetben nem képes megállni a saját lábán. tudom hogy ez gonoszul hangzik de így van. és mit tesz az ember általában a legdominánsabb kölyköt válassza, mert az a legéletrevalóbb. milyen cuki is az amikor a kiskölyök olyan kis hebrencs nemde? amikor az összes tesóját lebírkózza és te azt hiszed hogy játszik miközben már kölyökként a falkán belüli rangsort döntik el így. az anya is alaposan odakap vagy morog a kölykének ha az rosszat csinál. sőt ha ugy vesszük nem ad jutalomfalatot azért mert jól viselkedett és így tovább. elég csak a természetben megnézni ezt , egy anyakutya nem gyúr a pozitív megerősítésre hogy jól viselkedjen a kölyke.
2013. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 A kérdező kommentje:
Szerintem az ember azért csinált kutyát a farkasból, mert valamennyire megszelidítette! Igen, régen valamennyire keménynek kellett lenni a kutyának is, amíg együtt vadásztak meg a kutya valamilyen szinten védte a gazdáját. De ez már a múlt! Civilizált emberként élünk, nincs nagy medve vagy farkas, aki ránk rontson, a kutya viszont sok-sok ember között kell hogy éljen. Ezért baromira nem kell agresszívnek, dominánsnak lenni, ez a szememben hátrány. És azokat az embereket, akik ezt tutyimutyiságnak tartják, én meg egoista komplexusos embereknek tartom. Erősítitek a sztereotipiát, hogy akinek domináns kutya kell, az maga is egy agresszív személyiség. Ahelyett, hogy csírájában elfolytanátok a kutyátok agresszióját, próbáltok együtt élni vele. Persze, 47 kilós nőnek pitbull kell, mert az a kemény kutya, ráadásul még domináns is. Mégis miért választottad? Látod, erre ment ki az egész kérdés, hogy milyen személyiségű az az ember, nő, akinek a szíve csücske az agyonfegyelmezett domináns pitbull kutyája. Persze, ha már ilyen a kutyád, kezeld, de mi a fenének kellett ilyet választani? Na ez a nagy kérdés... És itt van a véleménybeli különbség közöttünk. Normális, családos ember maximum lelkiismeretből bevállalja, hogy megtartja a domináns pitbullt, ha már rosszul választott, de semmiképpen nem élvezi a helyzetet.
2013. márc. 1. 17:43
 59/72 anonim ***** válasza:
100%

te jó ég, te tényleg ilyen érthetetlen vagy én vagyok már olyan régóta külföldön hogy nem írok érthetően magyarul?


először is: az hogy domináns egy kutya nem jelenti azt hogy agresszív. az agresszív nem normális, a dominancia egy természetes jelenség ha úgy tetszik. de ezt amúgy is leírták már neked hosszasan úgy látszik hiába.


másodszor: ez téged minősít hogy pusztán a fajta miatt máris beskatulyáztál engem miközben semmit nem tudsz rólam. lassan a 28. életévemet taposom tehát gondolhatod hogy nem menőzésből van ilyen kutyám. külföldön élek a párommal és annak terjedelmes családjával akik görögök tehát nem vagyunk kleorbőrű nemzetség sem mielőtt erre is beskatulyáznál.


harmadszor: ez a kutya nem agresszív, teljesen szocializált kutyáról beszélünk aki mindenkivel,barátságos. egy nagy lakásban éljük vele mindennapjainkat anélkül hogy bárkinek félnie kellene tőle.


negyedszer: attól mert tekintettel vagyok a környezetemre (pl. fegyelmezetten sétál a kutya) vagy elvárom hogy ne a kutya irányítsa a mindennapjaimat még nem lesz "agyonfegyelmezett" a kutya. ezzel úgy gondolom nem egy kutyatréner, kutyapszihológus, stb stb vitatkozna veled. azonfelül mert én kézbe tudom őt tartani és te meg úgy látszik nem mert azonnal felháborodtál és leszóltál úgy gondolom magadat minősítetted.


ötödször: lassan tíz kerek éve hogy én ezért a fajtáért és a staffikért különös vonzalmat érzek. az szép külső még nem minden sokkal inkább volt nekem szempont hogy ezeket a fajtákat sokkal jobban lehet dögönyözni mert pl a testfelépítésük miatt meg sem érzik ha pl. egy gyerek cinbálná őket. gyönyörűek és mindamellett nagyon jó állóképességűek, kitartók és "strapabírók". iszonyú sokat lehet belőlük kihozni. rendőrők, katonák elismert kutyái voltak nem hiába mert nem csak az eszük jó de mint már írtam nagyon "terhelhetők". sőt nem egyet találsz terápiás kutyaként is. és ne feledjük azt sem hogy ezeket a kutyákat tartják a gyerekek dadusának is. bocs hogy beleszerettem a fajtába, nem tudtam hogy csak menőzésből lehet őket akarni.


hatodszor: elnézést kérek tőled azért mert én megkövetelem és meg is tudom követelni a kutyámtól a 100%ot. és azért is bocsáss meg kérlek mert szerencsére sikeresen helyt is tudok állni ebben. nem tudtam hogy az hogy tudok bánni (hála a kutya/gazdi oktatásnak) egy dominanciára hajlamos kutyával az szégyelni való. és tudod itt mutatkozik meg hogy te milyen ember vagy ugyanis szerinted az a normális ha a kutyák nem dominánsak és főleg "te jó ég hogy nem szégyellem magam" egy dominanciára hajlamos kutya sőt pitbull már nem is érdemel meg egy családot egy életet ugyanis jól olvashatóan én nem vagyok normális. a dominancia nem azt jelenti hogy megesz téged a kutya hanem azt hogyha nem vagy alkalmas a vezetői szerepre akkor ő azt átveszi aminek az első jele az hogy nem hallgat rád a kutya mert nem gondolja hogy te képes vagy őt vezetni. de itt megintcsak téged minősít az is hogy jól láthatóan tipikusan kiakadtál miután megtudtad a kutya fajtáját, sok pit és staffi FELELŐSSÉGTELJES gazdi egész biztos jó alaposan elküldene téged melegebb éghajlatra ezért.

2013. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%

Ne azon akadj fenn hogy egy nőnek pitbullja van. A dominancia természetes dolog. Lehet domináns egy kis yorki is, ahogyan egy pitbull. Csak méretbeli különbségek vannak.

A kutyának kell a pozitív és a negatív megerősítés is. Egy kérdés, ha már ennyire a pozitívumok mellett vagy: pozitív megerősítéssel hogy éred el például, hogy a kutya az utcán ne szedjen fel semmit, ha egyedül van ne kezdje el lebontani a házat/lakást?!

2013. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!