Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Figyelt kérdés
Ha az a fajta ami nekem tetszik FCI által el nem ismert fajta, de még az anyaországban sem ismerik el, tehát törzskönyvet sem kaphat, ennek ellenére már több mint 100 éve "tenyésztik" és én vennék ilyen kutyákat és elkezdeném "tenyészteni" akkor én is szaporító lennék,mert törzskönyv nélküli kutyákat csinálok? Na most ez a "tenyésztés" az annyi lenne csak, hogy vennék egy szukát meg egy kant és majd 2 év múlva lenne egy közös almuk.Azt a két kutyát akkor is megvenném, ha a későbbiekben nem kezdenék velük semmit, csak hobby célra lenne. Akkor már lehetne egyszer közös alom, legalább az emberek itt is megismernék ezt a fajtát, mert valami iszonyat gyönyörű és nem azért, de szerintem nem csinálnék vele olyan rosszat ha legalább annak a 10 embernek akinek ilyen kutyája lenne annak tágítanám az ismeretét. Szerintem az sem normális, hogy szinte az összes ember le van ragadva 10 fajtánál és annyi.
2013. márc. 1. 10:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy melyik alomnak van értelme... Annak, amelyik felelős tenyésztői munka eredménye, fajtától függetlenül. Én mudikkal foglalkozom és nagyon sok olyat láttam, hogy mentsük meg a mudit alapon lehoznak ilyen szaporított hobbialmokat, amik aztán sok esetben nem ütik meg a mércét, de kellett, mert jaj, kihal a fajta. Hát így már nem hal ki, csak baromira felhigul, ami ugyanaz a szememben.
2013. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyv honnan tudod, hogy nem testvérek vagy rokonok kerülnek össze? Mi garantálja a későbbiekben azt, hogy nyomonkövethetők lesznek az egyedek?
2013. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy fajta, hanem egy mix, ahogy a Bandog is az. Nincs neki standardja, ezerféleképpen nézhet ki.


Ha mindezt egy tőlünk kulturáltabb országban akarnád csinálni, nekem egy szavam nem lenne, mert szerintem a tudatosan lehozott keverék almoknak is lehet létjogosultsága (nyilván aki óriás uszkár - labrador keveréket tenyészt antiallergén segítőkutyának arra sem mondja épeszű ember, hogy szaporító) csak magyarországon nem tartom jó ötletnek. Bőven van elég gazdátlan kockafejű keverék kutya itt is, és nem tudnád biztosítani, hogy jó kezekben legyenen a kicsik...

2013. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Azért amerikába járkálni kiállításra nem drága mulatság lenne, hanem megfizethetetlen. Ha egy évben csak 3 kiállításra megyek akkor utazással,szállással stb.-vel simán 1 milliónál járok és szerintem azért az már kicsit túlzás, főleg ha csak egyetlen almot akarok.
2013. márc. 1. 11:58
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól utánanézhettél a fajtának, ha én fél perc alatt kiderítettem, h létezik nekik tk, az ARF-től.
2013. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Van standard [link]

és van egy szervezet ahol regisztrálva vannak a kutyák és így nyomon lehet követni, hogy ki kinek az őse. A bandog-hoz nem hasonlítanám,mert ott van vagy 9 fajta amit keverni lehet vagy szokták vagy amire rámondják, hogy bandog és annak a 9-nek a végtelen számú kombinációja. Viszont ennél csak 2 fajtát lehet keverni és azok kölykeit egy másik alom kölykeivel aminek a szülei ugyanilyen fajta kombinációból jöttek létre még lehet keverni, de azt az almot ami a két kevertből lett már az eredeti 2 fajtából kell pároztatni,mert különben elvesznek azok a tulajdoságok ami miatt keverve lett a két fajta, viszont a bandog-nál teljesen mindegy, hogy ki milyen felmenőkkel rendelkezik, ott addig kevergethetik őket amíg akarják.

2013. márc. 1. 12:14
 17/32 A kérdező kommentje:
Little Red! Te meg jól elolvastad amit írtam, van fajta gondozó szervezet de én azzal a papírral nem érek semmit nem érek Magyarországon, se Európában. Az a kennel amit én kinéztem például nincs regisztrálva az ARF-nél viszont az MBR-nél igen. Itt Európa közepén mit sem érek egyik szervezet papírjaival sem és nyilván nem fogok amerikába repülni negyedévente versenyekre.
2013. márc. 1. 12:28
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező Amerikába repülni, de akkor tenyészteni sem. Ilyen egyszerű. Egyébként lehet, hogy Európában is van valami szervezet, ami foglalkozik a fajtával, akkor náluk lehet minősítéseket szerezni. De legalább a tenyészszemlére kötelező lenne elvinni! Ja, és pl. a pit bull sem elimsert fajta, de a magyar tenyésztők azért kiváltják az amerikai törzskönyvet.

De ez még merőben elméleti kérdés, mert még nincs meg a kutya sem és kizárt, hogy ilyen célra kutyát adjon egy normális tenyésztő.

2013. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki ezt megcsinálná előttem én nagyon örülnék neki, hogy itt helyben meg tudom venni ezt a fajtát és ki lehetne hagyni a hercehurcát. Egyébként lehet ivartalanítási kötelezettséggel is eladni kölyköt,nem kellene, hogy ivarosak maradjanak, de legalább rajtam kívül még vagy 10 ember örülhetne nekik és ennyi. Szerintem ez nem olyan nagy bűn mint például ahogy az utolsó is írta, hogy rendes tenyésztő ilyen célokra nem adna el Nekem kölyköt.
2013. márc. 1. 12:56
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító lennél. Babázni akarsz, nem pedig a 'fajta' érdekeit tartod szem előtt. Egy tenyésztőnek célja van egy párosítás megtervezésénél, nem pedig ad hoc alapon pakol össze két kutyát. Egy tenyésztőnek meg se fordul a fejében, hogy a fajtagondozó (magyar v külföldi) szervezetet kihagyva cselekedjen, mint ahogy azt Te tervezed.

Nem így kéne hozzákezdeni a fajta magyarországi pályafutásához...

2013. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!