Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Figyelt kérdés
Ha az a fajta ami nekem tetszik FCI által el nem ismert fajta, de még az anyaországban sem ismerik el, tehát törzskönyvet sem kaphat, ennek ellenére már több mint 100 éve "tenyésztik" és én vennék ilyen kutyákat és elkezdeném "tenyészteni" akkor én is szaporító lennék,mert törzskönyv nélküli kutyákat csinálok? Na most ez a "tenyésztés" az annyi lenne csak, hogy vennék egy szukát meg egy kant és majd 2 év múlva lenne egy közös almuk.Azt a két kutyát akkor is megvenném, ha a későbbiekben nem kezdenék velük semmit, csak hobby célra lenne. Akkor már lehetne egyszer közös alom, legalább az emberek itt is megismernék ezt a fajtát, mert valami iszonyat gyönyörű és nem azért, de szerintem nem csinálnék vele olyan rosszat ha legalább annak a 10 embernek akinek ilyen kutyája lenne annak tágítanám az ismeretét. Szerintem az sem normális, hogy szinte az összes ember le van ragadva 10 fajtánál és annyi.
2013. márc. 1. 10:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy ronda keverék kutya.
2013. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél egy felnőtt, minősített szukát. Bár nem vagyok 100%-ig meggyőződve arról, hogy így sokkal olcsóbb mulatság lesz. Persze továbbra is meggyőződésem, hogy nincs épeszű tenyésztő, aki eladna neked kutyát. Csak az a gáz, hogy ha most te ezzel odaállsz egy tenyésztőhöz aki természetesen elhajt, akkor ezzel a magyarokat járattad le és ha egy normális magyar szeretne venni, akkor nehezebb dolga lesz az előítélet miatt.
2013. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzáteszem, hogy NEM IGAZ, hogy az amerikai szervezet törzskönyve itt semmit sem ér. Mert az FCI ugyan nem fogadja el, de mivel az FCI magát a fajtát sem fogadja el, ezért nem számít a véleményük a kérdésben. De a fajta tenyésztői körében igenis számít! Ők nézni fogják az amerikai törzskönyvet! Meg a tk-nak egyébként sem az a lényege, hogy minél több szervezet elimserje, hanem, hogy hitelesen nyomon lehessen velük követni a kutya származását. Ez a nyomon követés egy el nem ismert, új fajta esetén lehet egy excel táblázat is akár, míg egy régi, elismert fajta esetén FCI (vagy KC vagy AKC) regisztráció. Mindkettő ugyanannyit ér, amíg hitelesen vezetik.
2013. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
22-es!Mit gondolsz, hogy vennék kutyát?Azt mondanám,hogy majd egyszer lehet akarok tőlük kiskutyát? Nem, mert ez a dolog még nem biztos, nekem ígyis úgyis jó lesz,csak gondoltam mások is örüljenek.Leírtam szinte az összes válaszomban, hogy nem akarok úgy tenyészteni, hogy van vagy 5 kutyám és 20 év múlva is még ezt csinálom. Egy talán ,lehetséges egyetlen alomról volt szó majd a valamikori jövőben. Lehet, hogy megveszem a kutyákat és akkor már egyáltalán nem fog érdekelni ez. De ha mégis fog, hát ki szól bele?
2013. márc. 1. 14:34
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő szerződést írat majd veled, amiben ki lesz kötve, hogy milyen feltételekkel lehet tenyészteni. Megkérdezi, hogy milyen célra lesz a kutya. Ha azt mondod, hogy hobbira, akkor olyan minőségű kutyát ad, ivartalanítási kötelezettséggel, vagy akár rögtön ivartalanítva. Ha azt mondod, hogy tenyészteni akarsz, akkor olyat ad. A kutyavásárlás jó tenyésztőtől nem úgy működik, hogy bemész, előadod az igényeidet és már viheted is a kutyát, hanem hosszas beszélgetések előzik meg, hogy megbizonyosodjon a tenyésztő, jó helyre kerül.
2013. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Egy újabb felesleges kutyafajta, amit két másik régi fajtából hoztak létre.


Már így is annyi fajta van, hogy hihetetlen, de vannak emberek, akik pénzt akarnak csinálni és létrehoznak új és új fajtákat teljesen feleslegesen. Ez leginkább az oroszokra, néhány közel-keleti népre és az amerikaiakra jellemző. Így jött létre pl. az OFT, az XXL pitbull, a boz, az ocitániai juhászkutya és még lehetne sorolni. Vagy hogy magyar példát említsek, a fekete komondor nevű keverék.


Ennyi erővel aztán bármit bármivel össze lehetne keverni, majd ha megvan az X számú egyed hasonló külső jegyekkel felvértezve, kinevezni új fajtának. Némelyek még kitalálnak hozzá történeteket is, hogy hú, ez aztán egy rohadt régi, elfeledett fajta, csak egy kis nevenincs faluban ő maga rátalált és megmentette a kihalástól. A fekete komondornál pl. ez volt a nagy mese, amíg ki nem derült, hogy OFT-t kevert össze komondorral.

2013. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Előző, az OFT meg a moszkvai őrkutya nem azért van, mert jó dolgukban nem tudtak mit kezdeni magukkal az oroszok, hanem mert a II. VH alatt nagyon lecsökkent a szolgálati kutya állomány, csaknem teljesen kihalt. Nem pénzkeresési célból, hanem katonai célokra hozták létre őket, csak sokkal később került civilek kezébe a fajta.
2013. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ez igaz és legalább valóban tervszerűen csinálták (gondolom egy 5 éves terv részeként). :-) És szakemberek, ami fontos!
2013. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mit gondolsz a többi fajta, hogyan alakult ki és ha már van 400 fajta akkor ne legyen több? Miért ne lehetne? Mindenki olyat választ ami neki tetszik.
2013. márc. 1. 14:53
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez is igaz, a létező fajták ~30%-a az utóbbi 300, ~50%-a az utóbbi 150 évben jött létre. Van közöttünk néhány mellékvágány, ami már önmagában, emberi segítség nélkül képtelen a szaporodásra. Vannak olyanok, amik már csak bohócnak jók.

Szerencsére van közöttük sok olyan, amelyik kutyának nevezhető.

Mondjuk én személy szerint a csak küllemre tenyésztett egyedeket selejtnek tartom. A "tenyésztőknek" figyelembe kellene venniük a biológiát, genetikát és nem csak szőrre, szögellésre, stb-re tenyészteni az ebeket, hanem elsősorban idegrendszerre.

2013. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!