Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutya...

Menhelyről hozott kutya tanítása: mikortól és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már sokat olvastam a témában, de azért nem árt, ha konkrétan is informálódom.

Menhelyről szeretnénk örökbefogadni kutyát (anyagi korlátaink miatt sajnos csak egyet tudunk biztonságban bevállalni). Már választottunk egyet, úgy néz ki, hogy neki is szimpatikusak vagyunk (már ami a pár alkalomból leszűrhető). A kérdésem az volna, hogy a tanítását/nevelését már a menhelyről való eljövetel után közvetlenül kezdjük el vagy hagyjunk neki pár napot a beilleszkedésre? Ti ezt hogyan csináltátok? 1-2 éves kutya, egyedüli lesz nálunk, 2 cica mellé érkezik kertes házba. A tágabb családunkban volt/van kutya, de ez a sajátunk lesz.



2013. márc. 3. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a legbiztosabb, hogyha már megérkezésekor felállítjátok a szabályokat. Ha például nem akarjátok, hogy felugráljon a bútorra vagy bemenjen a hálószobába, akkor ezeket érdemes az első pillanattól kezdve tiltani. Így sokkal könnyebben beilleszkedik majd a kutya, nem fog összezavarodni, hogy akkor most mi az amit megtehet, mi az amit nem.

Nagyon fontos, hogy az első pár héten rutinszerűen csináljatok mindent, mindig ugyanabban az időpontban menjetek sétálni, mindig ugyanakkor kapjon enni, hogy könnyebben megszokjon nálatok. Utána persze nem kell így csinálni.

Különböző engedelmességi gyakorlatokat is nyugodtan el lehet kezdeni az első perctől tanítani neki jutalomfalattal.

2013. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
első pár napban hagyjátok hadd szokja a helyet,persze ha van szoba vagy kert rész ahová nem szeretnétek,hogy bemenjen akkor azt már első nap is lehet benne tudatosítani..de konkrétan egyből tanítani szerintem nem szükséges,amikor látjátok,hogy jól érzi magát és beilleszkedett akkor lehet már:)
2013. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

már az első naptól le kell fektetni a szabályokat mi az amit szabad mi az amit nem. ha már az elején tisztázva van hogy hova nem mehet mit nem csinálhat, akkor később se fog összezavarodni.: pl az én kutyám is menhelyes mikor elöször voltunk anyuéknál pórázon odavezetem a nagyszoba ajtóhoz és mikor be akart lépni mondtam neki hogy nem. így megjegyezte hogy oda semmikép se szabad bemenni akkor se ha bent vagyunk. ha játszok vele és beesik a játék véletlenül a szobába akkor is megáll a küszöbnél és néz rám.


a cicák szempontjábol mindenképp fontos a szabályok letétele.

2013. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a napokban fogok egy menhelyi kutyust hozni (igaz csak ideiglenesbe), és én bizony nagyon gonosz és kegyetlen gazdi leszek. Első pár napban nulla jópofi, semmi tanítás, simi, csak szabályok (persze ezt nehogy egy félős kutyánál alkalmazd!). Küszöbszabály, kajaszabály, privát területek kijelölése, saját kutyáimmal való viszony beállítása. Majd ha leesik a kicsi fejében a dolog, onnantól lehet tanítás, kedveskedés. De nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon fontos a bemutatkozás, és ha eleve egy erős és határozott vezetőként mutatkozol be, onnantól kezdve már sokkal könnyebb lesz a jövőben.
2013. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Mint írtam, a családtagjaink körében van kutya, de sajnos onnan nem volna jó a tapasztalatszerzés, max annyiban, hogy mit és hogyan NE csináljunk.

A kutya előéletéről nincsenek információim. Elsősorban kinti kutya lesz.

2013. márc. 3. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit szeretnék mondani, hogy nagyon szép dolog, hogy menhelyrol fogadtok orokbe es raadasul felnott kutyust!! tobb ilyen ember kellene a földön!!!!
2013. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó! :) Csak azt sajnálom, hogy többet nem tehetek értük.:( Ha mindenki, aki szereti az állatokat és van lehetősége, lennének hozzá megfelelő körülményei, hazavinne egyet, mindenki csak egyet, már nem lenne ilyen elszomorító a helyzet.
2013. márc. 6. 10:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben találtam a kutyusról képet. Ő az: [link]
2013. márc. 6. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!