Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet menhelyről kutyát hozni?

Jó ötlet menhelyről kutyát hozni?

Figyelt kérdés
menhelyről hozok kutyát, 8-10 hónaposat. nincs azoknak valami lelki bajok? szocializáció? autóktól félés? meg hasonlók? szép egészséges, engedelmes, okos kutyát szeretnék. amivel nincs sok gond, 1 éves kor után ki lehet alakítani az gazdi kutya közti kapcsolatot? lehet tanítgatni 1 év után is? nem agresszívak a menhelyi kutyák? mik a feltételei az örökbefogadásnak?
2013. márc. 3. 11:26
 1/2 Valletta ***** válasza:
100%
Nincs lelki bajuk, szocializálni viszont ugyan úgy kell őket, mintha tenyésztőtől hoznád, egyik sem születik úgy. Az engedelmesség rajtad múlik. 10 éves kutyát is ugyan úgy lehet tanítani, nevelni. Nem agresszívak. Az örökbefogadás feltételei az adott alapítványtól függenek, általában ivartalanítás, megállapodtok majd arról, hogy kinti vagy benti lesz-e a kutya, jó gazda gondosságával el kell látni, a kutyát családtagnak adják, másnak át nem adhatod, stb. Kapsz majd egy szerződést, még aláírás előtt olvasd el.
2013. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg összetört kutyust vettem magamhoz több mint 1 hónapja. Félős volt de nem adtam fel. Bántották fejbe verték...felrepedt egy picit a fejénél. Autózást elég jól bírta sose volt kocsikáztatva. Még is nagyon szépen elfeküdt és várta, hogy hova érkezünk. :) Menhelyen csak is egészséges kutyust adnak tehát ha beteg azt ki kezelik. Nagyon hálás kutyusok. És nagyon tudnak örülni ha kimész játszani velük. :)


Én 2 éveset fogadtam örökbe. Nem bántam meg. :)

Ez a hála amit kapok.a sok puszi a bújás nagyon jó érzés. :)


Gazdi kutya közötti kapcsolat: Nálunk 3 nap alatt kialakult és nagyon ragaszkodik hozzám. A férfiaktól még fél..ugatja őket de nem bánt senkit.


1 év után is tudod ugyan úgy tanítgatni. Sokat kell velük foglalkozni, hogy kialakuljon a bizalom ( ha olyan volt régen a sorsa..)


Agresszív kutyát rehabra viszik és ha nem gyógyítható akkor azt támogatni lehet. Agresszív kutyát nem adnak örökbe. Ha pl. rottweiler vagy egyéb harci kutyus van azt csak erős kezű embereknek adják nem ölebnek..pl.



Örökbe fogadási papírra beírják a neved személyi ig. számod címed ahol laksz e-mail címed és telefonszámod majd kitöltik a kutya adatait.


Pl még ezek szerepelnek az örökbefogadási szerződésen:


Nem kötheted meg, amelyik címet megadtad ott kell tartanod a kutyát netán ha költözöl megmondod nekik, hogy elköltöztél x címre javítsák. Az örökbefogadott kutyát másnak nem ajándékozhatod el. Ha nem bírsz vele a menhely vissza veszi tehát ne más menhelynek add át.Ha elhalálozik a kutya azt a menhely felé orvosi papirral igazolni kell.


Nagyjából ennyi. :)


Én ezektől nem riadtam vissza hisz nézegettem interneten örökbefogadási papírokat, hogy azért tudjam mi van.



Hidd el ennél hálásabb kutyusod nem lesz. :)

Más egy menhelyi kutyus mint egy kölyökkutya amit magadhoz vettél. A menhelyi kutyusok nagyon hálásak és nagyon szépen kimutatják. Engem mikor meglát a menhelyi kutyusom ugrál örömébe madarat lehet vele fogatni. :)



Nem fogod megbánni. :)


Annyi még, hogy a legtöbb menhely kiviszi házhoz a kutyust felmérik a terepet, hogy megfelelő-e az udvar kerítés. Utána írjátok meg a szerződést és már tiéd is a kutyus.


Van olyan menhely amelyik ki jár látogatóba, hogy hogy van a kutya. Én neten keresztül tartom a kapcsolatot szinte minden héten küldök nekik képet. De ők nem kijárósak.


Sok sikert a kutyusodhoz. :)

2013. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!