Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli séta? (lent)

Póráz nélküli séta? (lent)

Figyelt kérdés
Közterületen pórázzal kell sétáltatni a kutyát. Száj kosár nem kötelező, ugye. De ha parkban el van engedve/el vannak engedve a kutyák akkor ezért büntethetnek? Mert konkrétan közterületen vagy póráz nélkül.
2013. márc. 7. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, h büntethetnek.
2013. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
a park is kozterulet.
2013. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mostanában így is jobban megnézem hol engedem el, aztán ha valaki nagyon gyanúsan jön arra, rögtön rakom is vissza a pórázt.
2013. márc. 7. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed :)

Én is bevállalom, mivel nincs a városunkban kutyafuttató, mezőre pedig nem minden nap tudok vele elautókázni...

2013. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem yorkie-m van, mindig póráz nélkül setaltatom az utcankban. O 20 perc setalol mar elfárad, jo nagyokat szokott utána aludni.:) a lakókat nem zavarja, autók ritkán járnak erre. Kiskutyam szerencsére nem fut el, csak amikor tüzel, mondjuk olyankor porazzal sétáltunk.:D
2013. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sajnos a felelős kutyatartás azzal jár, hogy kockáztatnunk kell...:(

Nálunk vannak futtatók, de azok a pár négyzetméteres karámok cart sem érnek. Kutyám 5-10 perc alatt körbeszimatol, ismerkedik a kutyákkal és beáll a kapuba, hogy ez uncsi, mehetnénk tovább :D

2013. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi szerencsére egy folyópart mellett lakunk egy kisvárosban, de ha Pesten laknék, akkor sem hordanám azokba a futtatónak nevezett ketrecekbe a kutyáimat. A huskym egész nap fel-le szaladgálhatna benne, akkor sem fáradna el:D Én úgy vagyok vele, hogy ha valamit tiltanak, akkor kínáljanak cserébe egy elfogadható alternatívát. Egy 3x3-as ketrec nem az. A helyedben úgy csinálnám, hogy rajtahagyom a pórázt kicsit a nyakörvére feltekerve, aztán ha jön a közteres, beadod a dumát, hogy kicsúszott a kezedből. Valószínűleg nem fogja bevenni, de egy próbát megér:D Amúgy a másik kutyámmal városban is rendszeresen póráz nélkül sétálok, konkrétan nem emlékszem, mikor volt rajta utoljára póráz:D Szerintem ha jönne egy közteres, megpróbálnám beadni, hogy épp elhagytam a pórázt.
2013. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig pórázzal sétáltatok, a kutyám kissé kötözködős - van benne egy kis husky. Elég egy rosszindulatú morgás, és a szelídnek, fegyelmezettnek ismert kutyából vad utcai harcos lesz. Utálom a kutyaviadalt.

Volt, hogy a kutyám rámordult egy másikra, az meg lerántotta gazdáját a bicikliről, és egymásnak estek. Volt kutyaszétválasztás, égés, sűrű bocsánatkérés.

Más alkalommal fölemeltem a fiatalurat, mikor kezdődött a balhé. A másik kutya az én lábamba harapott - ha a a rivális nem elérhető, jó lesz a gazdája is. Szóval utálom a kutyaviadalt.

2013. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!