Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van a kutya ivartalanítás...

Hogy van a kutya ivartalanítás után? Kábult? Fáj neki? Rosszul van? Hogy készüljek arra az időre? 20. -án megyünk a szuka kiskölykömmel ivartalanításra.

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 22:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Egyébként bágyadt lesz, az én kutyámbak legalább egy nap volt, amig teljesen éber és játékos lett újra. Enyém is bepisilt első éjjel. Érdemes orvosi kutyaruhát beszerezni a tölcsér helyett sokkal jobb, tényleg megéri megvenni.
2013. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

Akkor lenne felelőtlen a kérdező, ha nem ivartalaníttatná a kutyáját.

Az az igazság, hogy nagyon megoszlanak a vélemények még az állatorvosok között is. Sokan azt mondják, hogy biztonságosabb még az első tüzelés előtt ivartalaníttatni a kutyát, mert így gyakorlatilag 0% az esély arra, hogy bármilyen ivarszervi megbetegedés történjen. Más állatorvosok szerint meg épp, hogy legalább az első tüzelést meg kell várni pont azért, mert a hormonokra nagy szüksége van a kutyának a fejlődéshez. De akármelyik eset is lesz, a kutyának semmilyen komoly vagy maradandó károsodása nem lesz.

Mind a kettőnek van előnye és hátránya is.

Kérdező, kérdezd meg az állatorvosodat és akár hívj fel egy másik dokit is, akiben még megbízol és a véleményük alapján dönts.

2013. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
Mi sem azt irtuk, hogy azért felelőtlen, mert ivartalanit, hanem akkor ha ilyen fiatalon. 2 éves kor után ugyanugy nem fog nála kialakulni semmi, mivel az egész méh, a petefészkek el lesznek távolitva. De ha ezt a kort nem várja meg, jobb eséllyel lesznek a csontjai vékonyabbak, ezáltal gyengébbek, okozhat szőrproblémát is. Ezeknek azért érdemes utánanézni, mielőtt belevág.
2013. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

13asnak igaza van. Meg kell várni az ivarérettséget legalább. Ha nem teszi, sem fizikailag, sem szellemileg nem fejlődik ki a kutya rendesen. Egyébként meg én még egy orvostól sem hallottam azt, hogy ezt javasolják, mármint szuka kutyánál az ilyen korai ivartalanítást. Inkább kanoknál szokták javasolni, de én azzal sem értek egyet...


Egyébként meg a felelős állattartás nem az ivartalanításnál kezdődik, szóval ezen lehetne vitatkozni....

2013. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Megint csak a vita.

Aztán ha fél év múlva írna a kérdező, h vemhesült az 1 éves kutyám, akkor leordítaná mindenki a fejét és ő lenne a felelőtlen, amiért nem ivartalaníttatta, hiszen első tüzelés előtt is megcsinálják a dokik, nemde?


Kérdező, az én kanom (bullmasztiff) 6,5 hónaposan lett ivartalaníttatva, du. 1 óra magasságában volt a műtét, este 8-9 fele ment ki belőle teljesen az altató, onnantól semmi baja nem volt :)

2013. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%

Tudod mit kérdező? Azt csinálsz, amit akarsz! Ha neked ennyire nem fontos a kutyád!


Szandika drága! A felelős állattartás nem az ivartalanítást jelenti. Nekem nincs ivartalanítva a kutyám, 7 éves és lám lám, egyszer sem fedezték be...

2013. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

1. Mivel nem ismerjük egymást, ne drágázz le légyszíves!

2. Az ivartalanítás ugyanúgy részét képezi a felelős állattartásnak, ugyanis nem csak a szaporulatot lehet vele megelőzni, hanem betegségeket is.

Az pedig, hogy ezt ki-mikor csináltatja meg, az már részletkérdés ebből a szempontból.

A mai világban, amikor tele vannak a menhelyek, nem az ivartalanítás ellen kellene kampányolni úgy gondolom!

2013. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
ha azért vemhesült a kiskutya, mert a gazdája slendrián, arról mi nem tehetünk. Az egészségügyi vonatkozásait irtuk le. Ha valaki rendesen foglalkozik a kutyával, meg tudja oldani, hogy abban a pár napban vigyáz rá. Nálam sem volt még besikerült alom, pedig csak 5 ivaros szukám van, és 2 kanom is.
2013. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Persze, de balesetek is mindenhol lehetnek a gazdi önhibáján kívül is. Ismerek olyan tenyésztőt, aki az adott időre nem tervezett almot, el is zárta a szukát, csak hogy amikor nem volt otthon, a gyerekei mellett véletlenül kisurrant az ajtón...


Az pedig, h mikor ideális az ivartalanítás.. Előttem is írták, h még az orvosoknak sincs erről egységes véleménye. Én anno utánaolvastam, letettem a voksom az ivarérés előtti ivartalanításnál, elmentem egy dokihoz, ő közölte, h nem ajánlja, csak ivarérés után, majd elmentem még egyhez, aki mondta, h 6 hónapos kort várjuk meg és utána megcsinálja bármikor, de pl. egy pesti rendelőben akár 3-4 hónaposan is ivartalanítják a kiskutyákat, Amerikában pedig még korábban.

2013. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Alexandra: De akkor az altatás ellen sem kellene igaz?
2013. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!