Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van a kutya ivartalanítás...

Hogy van a kutya ivartalanítás után? Kábult? Fáj neki? Rosszul van? Hogy készüljek arra az időre? 20. -án megyünk a szuka kiskölykömmel ivartalanításra.

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 22:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
93%
Az amerikaiak alapból hülyék... erről csak ennyit... azért van annyi nyomi kutyájuk... az amerikai vonalú kutyák mind elcseszettek... nézd csak meg a rottijaikat...
2013. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Mármint milyen értelemben gondolod, h az altatás ellen sem kellene?
2013. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Igen, valahol úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kellene annyira tiltakozni ellene, hiszen sok olyan kutyát életben tartanak, akik számára szenvedés az élet, vagy csak úgy elvannak, mert épp menni se tudnak és hasonlók... Csak az ivartalanítás nem fogja megszüntetni a problémát. Alapvetően az emberek hozzáállását kellene megváltoztatni... Mert úgyis csak az ivartalanít általában, aki foglalkozik a kutyájával, aki meg nem, annak nagy valószínűséggel lesz több alma...

Szóval én nem nagyon látom ennek az értelmét...

Tény, hogy sok gyepis, menhelyes kutya megmenekül és gazdához kerül, de nagyon sok nem és nagyon sokan halnak meg az utcákon, illetve emberek keze által...

2013. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én sem feltétlen értek egyet azzal, h ne altassanak.

Főként a balesetes kutyáknál, akiknek aztán 3 lábbal, fél szemmel tényleg nagy esélye van gazdihoz kerülni :/


Viszont az ivartalanítás ettől függetlenül hasznos dolog. Ok, a szaporítók a büdös életbe nem fogják ivartalaníttatni a kutyájukat, hiszen mindig lesznek, akik megveszik tőlük sajnos a kölyköket, h megérje nekik. A tenyésztőknél nem fenyeget ez a veszély. Akiket meg kell győzni ilyen téren, azok az egyszeri almos gazdik, mondván egyszer elletni kell a kutyát v éppen akik nem figyelnek eléggé a kutyájukra v téves infójuk van az ivartalanításról stb. Már így is csökkenne a menhelyen élő kutyusok száma.

2013. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen... csökkenne talán...


Én sem azt mondtam, hogy nem hasznos az ivartalanítás, de úgy gondolom, hogy alapvetően az nem old meg semmit.

Viszont fontos lenne megvárni az ivarérettséget, hogy teljesen kifejlődjön a kutya, akár kan, akár szuka! Egy tüzelést szerintem be lehet vállalni, lehet vigyázni a kutyára szerintem, főleg, ha nincs otthon egy ivaros kan mellette... Ez az én véleményem (meg még sokaké), de mindenki azt csinál, amit akar... Sajnos a legtöbb túl korán ivartalanított kutya megsínyli a dolgot... Plusz azért ez nem egy kis műtét, főleg szukáknál és borzasztóan zavar, hogy úgy beszélnek róla az emberek, "állatvédők", mintha egy egyszerű oltás lenne... Nem beszélve arról, hogy vannak szukák, akik az ivartalanítás után is tüzelnek...

2013. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nekem sok ismerősöm ivarérés előtt ivartalaníttatta a szuka kutyáját, pl. mostanában már a Noé is adott ki úgy kölyök/növendék kutyát, hogy 5-6 hónapos korban ivartalaníttatták és ezt követően ment gazdihoz. Minél fiatalabb a kutya, annál kevésbé viseli meg, annál gyorsabban regenerálódik.

Tény, h a szukáknál hasi műtét, azért lényegesen nagyobb, mint a kanoknál, de akikről nekem tudomásom van, nekik másnapra semmi bajuk nem volt, annyira játszott volna, h a gazdi nem győzte letiltani, nehogy gond legyen a varratokkal.


Én nem bántam meg, h ivarérés előtt ivartalaníttattam a kanomat, egyenlőre annyit tapasztalok, ami az ivarérés előtti ivartalanítás számlájára írható, h magasabb lett az átlagnál.


Most hétvégén is lesz egy nagyon jó kezdeményezés (erről csak azért tudok, mert barátnőm is megy nekik segíteni), egy Fejér megyei faluba jönnek mobil műtős autóval osztrák állatorvosok nagyon olcsón ivartalanítani, rengetegen jelentkeztek rá szerencsére :)

2013. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezen lehet vitatkozni napestig. Én így gondolom, te meg úgy... Nem az én kutyám, de ettől még zavar, hogy ilyeneket engedélyeznek...


Pont nemrég kaptam a tenyésztőtől, akitől az egyik kutyám van, egy cikket a korai ivartalanítás árnyoldalairól... Engem meggyőzött, na nem mintha annyira szükségem lett volna győzködésre...

2013. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
osztom a véleményed kedves utolsó, sajnos nagyon sok árnyoldala van, ami a kutya fejlődésére nézve, igencsak rossz. Itt Magyaroszágon inkább az emberek szemléletét kéne megváltoztatni. De amig ez nincs meg, addig szélmalom harc minden.
2013. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!