Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha bringához tilos kutyát...

Ha bringához tilos kutyát kötni és úgy futtatni, akkor egyáltalán nem lehet bringával futtatni? Többi lent

Figyelt kérdés

és rollerral?

Erre sehol nem találtam szabályozást.


Egy biztos, balesetveszélyes bringához és rollerhez is kötni kutyát.

(Mellesleg akkor a bikejöring illegális???)


Nekem nagy segítség, ha futtathatom őket, mert így 5 óra helyett 2 óra alatt megvan a napi futtatás. Ami nem mindegy.

Belém köthetnek, ha a jól nevelt, normális kutyám póráz nélkül fut mellettem vagy előttem (de akkor is a kontrollom alatt tudom tartani)?


2013. márc. 8. 00:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mennyi lehet gyalog az a 3 percnyi út bringával? tíz perc? tizenöt? bírd ki gyalog. egyik kezedben a kerékpár, másikban a póráz, én meg tudom tenni minden egyes bikejöring edzés előtt, méghozzá egyszerre két kutyával. majd mikor kiértünk a határba elengedem őket egy pisi-kaki körre, majd rákötöm a bringára és uccu neki.

az autósoknak nem kell toleránsnak lenniük, mivel a műutat nekik készítették, nem a kutyádnak. bármikor történhet baleset, és elég egyszer megtörténnie.

ha ennyiből nem tudtál okosodni, akkor az sajnálatos, mindenesetre remélem, hogy kicsit óvatosabbak lesztek a jövőben.

2013. márc. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én 8-15km-t bringázok a kutyával olyan 25-35km/óra sebesség között. 3 percnek nincs értelme.
2013. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem az autósokat zavarom, hanem pár gyalogos elmebeteget.

De valójában nem csinálunk semmit, csak bele kell kötniük valakibe... viszont a törvény nem egyértelműen fogalmaz ebben az esetben.


És nem 3 percet bringázom velük, annyi idő, amíg kiérek a földútra. (Ahol még mindig nem vagyok 200 k.rva méterre a lakott területtől...)



ááá mindegy, kár volt itt megkérdeznem.

2013. márc. 10. 17:45
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem a KRESZ ide vonatkozo passzusa eleg egyertelmu: tilos kerekparral allatot vezetni. kutyat, kecsket, vadszgorenyt, barmit. csak ugy szabad, ha tolod a bringat (mert akkor gyalogos vagy).


es nem azert tilos, mert allatkinzas, vagy mert osszetorheted magad, hanem mert a forgalomra nezve veszelyes. barmikor megtamadhat egy masik kutya, kirohanhat eled egy macska, stb, a kutya pedig elrant, ezzel pedig balesetet okozol (es valszeg el is szenvedsz egyet).


a megoldas is roppant egyszeru: tolod a kerekpart, mig ki nem ersz foldutra, vagy legalabb olyan teruletre, ahol nincs jarmuforgalom (de legjobb a foldut).

2013. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!