Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék pozitívabban...

Hogy tudnék pozitívabban állni a dologhoz? Van ehhez, , jogom"?

Figyelt kérdés
Kiskutyusaink születtek, és éppen áruljuk őket. Sajnos vannak olyan érdeklődők, akiknek kapásból nemet mondanék... pl van olyan, aki tök látszik, hogy csak szaporítani akarja őket, mert csak egy fiú és egy lány érdekli. Ha a fiút addigra elvinnék, akkor a szuka már nem is érdekli. Megtehetem, hogy nemet mondjak és ítélkezzek másokról? Vagy csak én reagálom túl, és túl aggódós vagyok? Az a baj, hogy annyira szeretem őket, hogy a legjobbat szeretném nekik.
2013. márc. 8. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szíved joga dönteni, kit találsz a megfelelőnek egy kiskutyára.
2013. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy igy szelektálsz!!! Mondjuk az is nagy hozzáértő, aki alomtestvéreket akar párositani.
2013. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk többek között ezért sem lettek kiskutyáink. Nem bírnám ki, ha nem tudnám 100%-ig, hogy jó helyre kerülnek. Az a minimum, hogy normális embernek próbálod adni őket.
2013. márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy jogod van hozzá de el is várható, hogy csak olyannak adj kutyát, akiről feltételezed, hogy komoly, megbízható és állatszerető gazdája lesz. Teljesen normális, hogy félted őket és a legjobbat akarod nekik. És mivel a kiskutyák sajnos nem választhatják meg a sorsukat, ezért rajtad is múlik, milyen életük lesz később. Én azt javaslom, hogy hallgass a megérzéseidre és akikkel kapcsolatban kétségeid vannak, azoknak mondj nemet. Akár később telefonon, ha személyesen nem megy.
2013. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon helyes, hogy megválogatod!!
2013. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De hogy tudnám neki(k) elmondani, hogy ne sértsem meg a személyiségi jogait? Vagy nyíltan mondja. meg neki, hogy szerintem nem alkalmas rá?
2013. márc. 8. 22:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki nem szimpi, elmondod, hogy már vannak más jelentkezők.
2013. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van jogod! Én pl úgy fogadtam örökbe a kutyámat, hogy aláírtam egy 'szerződést', amiben az örökbeadó bizonyos feltételeket szabott. Amúgy teljesen alap dolgok voltak benne, csak olyan amit normális ember betart és amivel egyet ért ezért nem is volt ellenvetésem. Amúgy ő pont azért csinálta ezt az egészet, hogy kiszűrje a komolytalan érdeklődőket. Nyílván sose jött el megnézni a kutya körülményeit, de a mai napig küldök neki fotókat néhány havonta :-)
2013. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Egy fokkal jobban érzem magam, megnyugtattatok. Meg fogom mondani nekik, ha valaki nem tetszik. Nem tudnék szembenézni a lelkiismeretemmel, ha nem tenném .. köszi
2013. márc. 8. 22:13
 10/23 sippara ***** válasza:
80%

Nyilván jogod van megszűrni az érdeklődőket. Jó ötlet akár szerződésbe is foglalni, hogy milyen tartási körülményeket szánsz a picúroknak, esetleg kilátásba helyezni egy vagy több későbbi látogatást - ezzel a komolytalan érdeklődők nagyon nagy részét ki lehet szűrni - én személy szerint az ivartalanítási kötelezettséget is beleírnám.


DE - előrebocsájtom, nem kötekedni akarok -, ilyet is írtál "aki tök látszik, hogy csak szaporítani akarja őket", és nem bírom ki, hogy meg ne kérdezzem, te mivel is vagy jobb náluk (kivéve persze, ha előre tervezett alom, bejegyzett kennelnévvel, konkrét tenyésztési célokkal, stb. - ebben az esetben viszont valószínűleg előjegyzéseid lettek volna a kölykökre)?

2013. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!