Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék pozitívabban...

Hogy tudnék pozitívabban állni a dologhoz? Van ehhez, , jogom"?

Figyelt kérdés
Kiskutyusaink születtek, és éppen áruljuk őket. Sajnos vannak olyan érdeklődők, akiknek kapásból nemet mondanék... pl van olyan, aki tök látszik, hogy csak szaporítani akarja őket, mert csak egy fiú és egy lány érdekli. Ha a fiút addigra elvinnék, akkor a szuka már nem is érdekli. Megtehetem, hogy nemet mondjak és ítélkezzek másokról? Vagy csak én reagálom túl, és túl aggódós vagyok? Az a baj, hogy annyira szeretem őket, hogy a legjobbat szeretném nekik.
2013. márc. 8. 21:50
1 2 3
 11/23 Valletta ***** válasza:
Először is el kell, hogy beszélgess velük, hová viszi a kutyát, kinti-benti lesz-e, másik állat van-e, családtagnak kell-e vagy másra, stb, stb. Ezt még menhelyes kutyáknál is le kell játszani. A beszélgetés végén nyugodtan mondhatod neki, hogy elég sok jelentkező van, vissza fogod hívni. Én biztos, hogy csak szerződéssel és ivartalanítási kötelezettséggel adnék ki kölyköt (mert gondolom nem törzskönyves kutyákról van szó, hiszen azokért olyan árat kérnél, amit egy testvéreket felvásárló szaporító nem fizetne meg).
2013. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Velünk 3 órán át beszélgetett a tenyésztő és még hónapokig leveleztünk, mire kaptunk egy kiskutyát. Azóta is tartjuk a kapcsolatot és látom, hogy sok érdeklődőnek nem ad kutyát.
2013. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is, aki nagyon gáz annak nem biztos ,hogy oda kell

adni a kicsit.De ugyanakkor amikor valaki fizetni akar azt nem szabad visszautasítani nehogy a nyakadon maradjon.

Próbálj meg tárgyilagos maradni és ne feltétlenül érzelmi alapon dönts.Volt egy ismerősom aki hasonlóképpen vélekedett (drágán is adta őket)utána évekig 7 angol szetterrel élt egy panelban.

Szerintem a te felelősséged addig tart ameddig elviszik tőled a kölyköket.Ezt követően nem tudsz beleavatkozni a sorsukba.

2013. márc. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Na azért a végére csak le lettél szaporitózva!!!!:)


Már bocs, de mitől lenne előjegyzése az összes kölyökre, ha mondjuk tenyésztő???? A tenyésztő piacot elégit ki??????

2013. márc. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Valetta válaszával egyetértek: "...A beszélgetés végén nyugodtan mondhatod neki, hogy elég sok jelentkező van, vissza fogod hívni..."

Ezt a módszert gyakran használják máskor is. Ha pl. valaki a lakását adja ki albérletbe, akkor is válogat, és ugyanúgy ránézésre és első megérzésre dönti el, hogy kit enged be majd a házába. És ha valaki nem szimpi, akkor vissza sem hívják. És ott sem mehet senki panaszra azzal, hogy neki személyiségi jogai vannak bla-bla. A tulajdonos válogathat, ehhez neked is jogod van.

2013. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) semmivel nem vagyok különb nála, és a kutya nem törzskönyves, hanem ebből következtetve fajtajellegű. Viszont véleményen szerint minden kutyát megillet az a jog, hogy anyuka lehessen legalább egyszer az életben, függetlenül attól, hogy van e papírja vagy nincs, feltéve ha a kutya gazdái el tudják látni az esetlegesen megmaradó kutyákat, hogy ne a menhelyeken élők létszámát gyarapítsák. Akkor van baj szerintem, ha ez a ,,szaporítás" semmi mást nem szolgál, csak a pénzkeresési lehetőséget és minden adandó alkalommalpároztatják a kutyák nem törődve a kockázatokkal és kihasználják a kutyát.

De erről sokan mást gondolnak, én ezt, de ettől fügfetlenül megértem és elfogadom a mások véleményét is. Szeretni kell az állatokat és ez a legfontosabb.

De légyszives térjünk vissza az eredeti témához.

köszi mégegyszer a válaszokat, megfogadom a tanácsokat :)

2013. márc. 9. 09:11
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"minden kutyát megillet az a jog, hogy anyuka lehessen legalább egyszer az életben"

Tipikusan emiatt lesz mindig 10 tonna kóbor kutya, soha az életben nem fog csökkenni a számuk.

2013. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A szaporítással minden esetben baj van, akárhogy is magyarázod. Egyetlen esetben nincs baj az elletéssel, ha ez az adott kutyafajta érdekét szolgálja, tehát a minőség javítását. Ezt meg már tenyésztésnek hívják és ezt nem lehet úgy csinálni, ahogy te szeretnéd.
2013. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Te is egy undorító, mocskos szaporító vagy csak. Minden kutyát megillet a jog? Milyen jog? Hogy leterheled a szervezetét annyira, hogy akár 2-3 évvel rövidebb élete legyen? Tényleg ennyire utálod a kutyádat? Megillet a jog arra, hogy egy rakat keverék, beteges, ideggyenge kölyköt gyártson? És a kölykökkel mi lesz? Ha láncra kerülnek, viadalokra, menhelyre, utcára? Hogy majd életük végéig ellessék őket addig, míg totál legyengülve el nem pusztulnak? Minden kölyökért felelsz! Mindegyik a te felelősséged, a te hibád lesz, ha valamelyik nem megfelelő helyre kerül! A te fajtád a legrosszabb! Miattad és a hozzád hasonlóak miatt vannak tele a menhelyek, miattad is ölnek meg minden nap annyi kutyát a gyepiken! Felelőtlen vagy és ostoba! Mégis milyen jogon tartasz kutyát? Hogy tönkre tehesd?
2013. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%
Állítólag a kutya megbolondul, ha legalább egyszer nem fial, és nincs ivartalanítva. Na ez egy jó kis állatorvosi marketingfogás, hogy vagy fialtasd (el kell vinni dokihoz) vagy ivartalanítsd (el kell vinni dokihoz). A kutyák NEM bolondulnak meg, ha nem fialnak!!!!!!!!!!
2013. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!