Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem minősül állat kínzásnak...

Nem minősül állat kínzásnak levágni egy pitbull fülét? Mert szerintem beteges dolog akármilyen állatnak levágni a fülét.

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas kutya tartásban, de szerintem ez akkor is kegyetlenség.

#kutya #állatkínzás #fül levágás
2013. márc. 10. 21:27
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
0%

Akik azt mondják,hogy a lógó fülű kutya fülgyulladást kap,beszéljék már meg a bullterrierjeimmel,hogy nekik álló fülű kutyaként nem szabadna ilyesmit kapniuk :).

Sok kellemetlenségtől megkímélnétek őket.

2013. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
63%

kedves Valletta,


Te pont ne akarj engem kioktatni mely szavak mit jelentenek. Tisztában vagyok vele , de nálam mást jelent a kupírozás és a csonkolás is!

30 éves kutyás tapasztalattal nem hiszem, hogy pont veled fogok vitatkozni, kevés vagy te hozzá. Csak, hogy megnyugtassalak akár lehetnék állatorvos is , több műtéten voltam jelen mint ahány éves vagy ezzel a hozzáállással!

Nagyon sajnálom, hogy a Magyar kutyázás ott tart ahol és remélem , hogy mihamarabb ezen változtatni fognak!

2013. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
akkor az ellen miért tiltakozol, ha az ivartalnitást is csonkitásnak nevezzük???? kicsit nagyobb darabot kapnak ki a kutyából???????
2013. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az Állatorvosom azt mondja amit én mondok , tehát ha kupíroztatni akarok akkor fogok is :-) sőt még papírom is lesz róla....
2013. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 Valletta ***** válasza:
0%
Elég szomorú, hogy 30 év alatt ennyi nem ragadt rád. Én nem dicsekednék vele.
2013. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 MrHard ***** válasza:
68%
Akinek úgy tetszik a kutyája, hogy kupíroztatva van, az nyugodtan tegye meg + megkíméli magát a korábban említett kellemetlenségektől (farok-vérzés, fül-gyulladás stb.)! Az egyik korábbi válaszoló írta, hogy akkor a Német Juhásznak miért nem vágják a farkát, hiszen az is odaverheti úgy, hogy vérezzen. Oda is veri! Azonban azt nem szabad elfelejteni, hogy egy Német Juhász farka sokkal erősebb, vaskosabb és vastagabb bunda és bőr is fedi, mint mondjuk egy Vizsláét vagy egy Dobermannét! Az egyik ismerősöm vizslája folyamatosan szétszaggatja a fülét, amikor kirándulni mennek az erdőbe! A Vizslának és a Dobinak is annyira sérülékeny a bőre, hogy akkor is szakad, amikor mondjuk egy Staffinak éppen hogy lejön a szőr a bőréről!
2013. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
68%
Addig, amíg nem jött ki törvény a "csonkítások" tiltására, nem is volt vita belőle, lehet-e, nem lehet-e? Mint minden törvényt, emberek alkotnak. Eleinte a farok kurtítását is tiltotta az alaptörvény. Aztán csiribi-csiribá....újra lehet.Egy törvény olyan sokféle képen alakulhat, ahogy éppen az erősebben nyomuló csoport el tudja érni az ő szempontjai szerinti szabályozást.
2013. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert állatorvos asszisztense vagy/voltál még nem kell magadat állatorvosnak is gondolni... A mi orvosunk asszisztense is folyton okoskodik...
2013. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
53%
nem vagyok állatorvosi asszisztens és nem is voltam soha :-)))
2013. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
némelyik állatorvosról annyit, hogy 30 év kutyázás után simán lehet nekik ujat tanitani:)))
2013. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!