Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem minősül állat kínzásnak...

Nem minősül állat kínzásnak levágni egy pitbull fülét? Mert szerintem beteges dolog akármilyen állatnak levágni a fülét.

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas kutya tartásban, de szerintem ez akkor is kegyetlenség.

#kutya #állatkínzás #fül levágás
2013. márc. 10. 21:27
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
62%

kedves Valletta:

Nálam a csonkolás és a kupírozás mást jelent! Sajnálom, hogy TE nem érted a kettő közötti különbséget. Nem feltétlenül esztétikai beavatkozás a kupírozás én több esetben EGÉSZSÉGÜGYI BEAVATKOZÁS-hoz sorolnám :-)

2013. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
62%
ja és még valami kedves Valletta, menj el egy állatorvosi rendelőbe és nézd meg hány % -ban visznek be gyulladt fülű kutyák. Itt a lakótelepen minden második lógó fülű kutyának gyulladt a füle, ha nem hiszed menj csak el a FeliCaVet -rendelőbe és ez csak egy, többet is tudnék írni de felesleges...
2013. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
24%
Én azt nem értem, hogy jönnek itt emberek azzal, hogy jajj a dobi, meg a vizsla, meg az xy ha bevágja, odacsapja a farkát, fülét... Akkor mi van? A német juhász farkát is vágjuk le? Meg az összes többi kutya fülét, farkát, akiket nem úgy tenyésztettek ki? Mert akkor ezek szerint így kellene, hiszen ők is odacsaphatják bármihez! Ha a bullterriereket ki tudták úgy tenyészteni, hogy álljon a fülük, akkor a dobikat miért nem? Ha az lett volna az eredeti cél, hogy álló fülül legyen, akkor úgy lettek volna kitenyésztve...
2013. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
31%

22es!


Én nem egy olyan álló fülű kutyáról tudok, akiknek a szél, a huzat hazavágta a fülüket!

2013. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
68%
Tett ezirányu kisérleteket Dobermann Úr, de sajnos előbb meghalt, mint ez megvalósult volna. Ráadásul igen szűk hallójáratu fajta, igy teljesen indokolt a fül kupirozása.
2013. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
75%
Márpedig a magyar vizsláknál nagyon sokszor szükséges a farok vágás. Alapvetően szoba kutyák, viszont ott nagyon is könnyen sérülhet a farkuk. Nem egy vizslát láttam már, amelyiknek több helyen eltört a farka, mert olyan erősen csapta hozzá a falhoz, bútorokhoz. Egy német juhász közel sem csóvál olyan erőteljesen, mint egy vizsla! És hidd el, sokkal jobb egy kutyának, ha 6-7 naposan egy gyors mozdulattal lecsípik a farkát, mintha felnőtt korban hosszú órákig tartó műtéttel kellene eltávolítani azt, vagy épp heteken, hónapokon át kellene kötözni.
2013. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
19%
Azért egy vizslának nem vágják le teljesen a farkát, tehát lényegében a 3/4-es farkat is simán hozzácsaphatja bármihez. Egyébként meg ne mondd már az, hogy a vizsla csóvál a leginkább, mert ez nem így van. Más kutya is hozzávághatja valamihez a farkát, ami miatt sérülhet, szóval ez így nem téma..
2013. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
67%

Tudod, általános iskolai fizika. Egy 40 cm-es botot könnyebb eltörni, mint egy ugyan olyan vastag 10 cm-eset. Ez igaz a kutyák farkára is.

És nem tudom, mégis hol olvastál olyat, hogy a vizsla csóvál a legjobban. :) Csak azt írtam, hogy erőteljesebben csóvál, mint az általad példaként felhozott nj.

2013. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
75%

nagyon ritka de nekem a Német juhászom farkából lett levágva kb. 5 cm mert annyira csóválta mindig amikor hazaértünk, hogy állandóan szétverte és csak fröcskölt a vér az előszobában. Hiába kötözgettük az lett a vége, hogy le kellett vágni azt a kis részt! Tudom ez csak egy véletlen azóta is van Német juhászunk és neki semmi gond :-)

A vágott fület és farkat anno nem véletlenül kezdték el kupírozni.... Sok vadász kutyának is sokkal jobb a vágott farok minthogy beleakad , felakad sőt van úgy ,hogy elriasztja a vadat mert éppen a farka ér hozzá az ághoz! A Dobermann füle ha már itt tartunk sokkal érzékenyebb mint más lógó fülű kutyának sőt vékonyabb is és sérülékenyebb.

2013. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Valletta ***** válasza:
31%

"Nálam a csonkolás és a kupírozás mást jelent!"

Hogy nálad mit jelent, a senkit nem érdekel. A kupírozás csonkítás, ha nem tudod, hogy mit jelent ez a szó emberek millióinak, nézz utána a szótárban. Egészségügyileg meg akkor indokolt, ha az orvos azt mondja, nem pedig ha Te úgy gondolod. Majd ha állatorvos leszel, meg fogod tudni ítélni az ilyen bonyolult fogalmakat.

2013. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!