Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem minősül állat kínzásnak...

Nem minősül állat kínzásnak levágni egy pitbull fülét? Mert szerintem beteges dolog akármilyen állatnak levágni a fülét.

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas kutya tartásban, de szerintem ez akkor is kegyetlenség.

#kutya #állatkínzás #fül levágás
2013. márc. 10. 21:27
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:56

A vadászkutyákat az ember alakította ki úgy, hogy az orr használat legyen az elsődleges. A farkas is vadászik. Csakhogy egyformán használja minden érzékszervét. A vadászkutyáknak egy a dolga, szagról megtalálni a vadat.Amikor a kutya szagol lehajtott fejjel, a fül előre bicsaklik és a szagokat sokkal jobban az orr elé tereli. Lásd bloodhound,basset hound, stb.

2013. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
81%

amit ti csonkitásnak neveztek, azt kupirozásnak hivják. De jó legyen csonkitás, de akkor az ivartalanitás is az, ráadásul sokkal kegyetlenebb, fájdalmasabb. És a kupirozással ellentétben igen sok mellékhatása van a kutyára nézve.

Nekem dobermannom van, nem is egy, vágott füllel. és amig meg tudom oldani, addig mindig is vágottak lesznek, mert ez a fajta jellege, igy szerettem bele, igy néz ki. Aminek hosszú füle és farka van, az nem dobermann. Aki azt állitja, hogy egy kinzás, az nem látta még magát a műtétet, és azzal sincs tisztában, hogy a kiskutya a beavatkozás után 3 órával már játszik, rohangál, mintha semmi nem történt volna vele. Ugyhogy ez a kegyetlenségtől igen messze áll.

2013. márc. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 MrHard ***** válasza:
71%
Egyet kell, hogy értsek az előttem szólóval! Nekem Staffiaim voltak! Az első kutyusomnak levágattam a fülét, a másodiknak nem... Meg is bántam, mert vágott füllel sokkal szebb a fejformája az ilyen kutyáknak! Nem akkora kínzás ez, mint amennyire mostanában beállítják és nagyon sok fajtánál elég birkán néz ki, ha meghagyják az eredeti fülformát! Az én kutyusom konkréten nem is foglalkozott azzal, hogy levágták a fülét, még "tölcsér" sem kellett neki, hogy ne piszkálja!
2013. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
77%

Csak egy érdekesség a lógó füllel kapcsolatban. Talán vagy 50 évvel ezelőtt az oroszok egy kísérlet keretén belül rókálat tenyésztettek úgy, hogy mindig az emberrel szemben legkevésbé tartózkodó egyedeket párosították.


A kísérlet meglepetése volt, hogy már 3-4 generáció után lógó fülű, foltos bundájú példányok jelentek meg.:)


Szóval a lógó fül nem biztos, hogy tudatos tenyésztési szempont volt az elején, lehet, hogy csak spontán megjelent, és később vált azzá bizonyos fajták esetében.

2013. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
81%

Én csak annyit kérdeznék, hogy melyik a nagyobb fájdalom, és kínzás az állat számára: Amikor pár hónapos korában levágnak a füléből ( amikor még nincsenek hatalmas erek, és puha a porc, és ezáltal sokkal könnyebb varrni, egy jóval kissebb sebet ), vagy amikor beakad, netán összemegy az utcán egy olyan kutyával amely leszaggatja a fülével együtt a fél fejéről a bőrt?


Ez nem provokáció, csak ezen gondolkozzatok el egy kicsit. Én anno mikor asszisztáltam, a rendelőbe hoztak egy balesetes stafit. A tulaj saját udvarán a két saját kutyája ( anya és lánya ) összementek valamin. Az anya kutyának a füle vágva volt, még picinek, a lányának meg nem. Így történt az hogy a lógó fülbe belecsimpaszkodott, és lerántotta a bőrt is a fejéről. Jó nagy műtét volt, mert nem csak a fülét kellett csonkolni a felnőtt kutyának, hanem valahogy összerakni a fején a bőrt. Ráadásul sokkal nehezebb már egy kemény porcot varrni, amiből ömlik a vér mert már akkora erek vannak.....


A vadászkutyákra kitérve, sose értettem, hogy miért csak a farkát vágják? ( most olvastam feljebb pár sorral ) Mert, nem egy vizslát hoztak amelynek a fülében vérömleny keletkezett. Elég volt, hogy örömében odacsapta valamihez a fülét a kutya, és a fülben lévő két porc között rögtön bevérzett. Az ilyen jellegű bevérzés sem egy egyszerű játék, mert ezt le kell csapolni, és a sebet állandóan meg kell nyitni és kinyomkodni.

Bocsi, hogy kicsit hosszú lett, de sokan ezt nem tudják, mert nem láttak ilyesmit, és csak az jön le mindenkinek a vágott fülű kutyáról, hogy mert a gazda frenkizni akar.

2013. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
79%
A lógó fül nagyon problémás tud lenni. Az én vizslámnak főleg nyáron sokszor kell szellőztetni a fülét, mert könnyen begyullad és ezzel nem arra céloztam, hogy le kellene vágni, mert szegény nagyon hülyén nézne ki,de pl egy dobermannak is hasonló füle van kupirozatlanul és ugyan úgy be gyullad, ha nincs szellőztetve. Szerintem ez nem állat kínzás
2013. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
Mindenben egyetértek a #12-es válaszadóval, kivéve abban, hogy ha nincs levágva mondjuk egy dobermann füle és farka, akkor az nem dobermann. Mégis, akkor mi? Attól még nem változik a jelleme, mert nincs levágva és attól sem, ha le van :) Nekem tetszenek vágatlanul és vágva is. Az pedig, hogy lógó fülnél gyakori a fülgyulladás, cáfolom. Sem a vágott, sem a vágatlan kutyámnak nem volt semmi baja a fülével!
2013. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
55%

hiába írjátok le az igazságot de jönnek mindjárt az állatvédők és húúúúúúúúúú de állatkínzók vagyunk. Az nem állatkínzás ha kutya a menhelyen egy ketrecbe éli le az életét , áh dehogy arra csak a mellüket verik, hogy "megmentettük".

Akik úgy ellenzik , láttatok már dobit vagy vizslát szétvert farokkal? Mert én igen és baromi nem szép látvány, hogy úgy csóválja neki mindennek , hogy spriccel szanaszét a vér....

Fülvágás után amikor felkel ugyan úgy játszik, még egy ivartalanítás vagy egy más műtéti beavatkozás után igencsak rosszul néznek ki az állatok!!!

2013. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 Valletta ***** válasza:
24%

Az ivartalanítás mióta esztétikai célú beavatkozás? Mióta nem csonkolás a kupirozás? Nem értitek ezt a szót, vagy mi?

Lógó fülű kutyák milliói élik le az életüket úgy, hogy semmi baja nem esik a lógó fülüknek.

2013. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
31%
Basset houndjaim voltak. Amiknek elég nagy fülük van. Soha nem kellet orvoshoz menni a fülükkel. Pedig rengeteget jártunk velük erdőbe, Duna partra.
2013. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!