Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják megnevelni a kutyáikat? Hogy tehetik ezt?

Figyelt kérdés

A kiskutyám csak játszani akart, farok csóválva, majd alázatosan közeledett egy staffi szuka felé, játszani akart.

Gondoltam hagyom, hiszen ott volt mellette a gazdája is aki nem figyelmeztetett, hogy a kutyája egy agresszív rohadt féreg.

Éppen nagyban mesélte a parkban a többieknek, hogy ő mekkora kiképző és szájba rúgással mutatja meg a kutyájának hol a helye és mutatta a kezét ami hogy fáj mert a kutyájának olyan kemény a feje (ez az előzmény)

hangosan nagyképűen mondta ezt a másik 2 stafford tulajdonosának akikkel körben álltak, és azon röhögtek, hogy milyen kemény a magát kiképzőnek nevező f*szi.

Közben az én kis kutyám (aki egy csupaszív, beagle) mindenki szereti, sosem volt agresszív nem kezdeményezett soha verekedést, és nem is keveredett verekedésbe.

Szal odament és játékra hívta az egyik kutyát. (történetesen a kérkedő emberét)

az egy pillanat alatt nekirontott és elkapta a torkát.

Rázta,cincálta szegényt. Rohantam oda, kiabál nekem az ember, hogy fogjam a kutyámat. Fogtam, de nem mertem húzni mert leszakadt volna a füle. (már azt is harapta az a sz*rrágó dög) közben keservesen sírt.

a végeredmény, egy halál rémült kutya, a fülében a porc belül felhasítva kívül a bőre szó szerint átlyukasztva.

Az ember mondta h miért nem fogtam hamarabb a kutyámat, nézzem meg a kezén sérülés lett... na pont leszartam. Vittem a kutyámat onnan el. Tudom, h rossz döntés volt, mert a nevüket sem tudtam, és be kellett volna rajta vasalni a holnapi állatorvosi számlát, ha lesz. Most betadinoztam a kicsim fülét, nem tűnik nagyon komolynak, de ok nélkül kapta és lógatja a fülét :( gondolom fáj neki.

már kisírtam magam, remélem reggelig nem lesz semmi, ha mégis megyünk az ügyeletre.



2013. márc. 11. 22:52
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
55%
Állatorvoshoz elvitted már???
2013. márc. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen alapszabály, hogy kérdezés nélkül nem megyünk oda idegen kutyához... Ha nem ismered, úgy meg pláne nem.
2013. márc. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a saffi gazda hibája. Nyilván, ha agresszív kutyám van nem viszem mások közé, de mások ostobasága miatt szenved most a kutyád, amiben benne van jócskán a te figyelmetlenséged is. Ha nem ismered, nem engeded oda. Az az első hogy megkérdezed. Ennyire egyszerű. Nekem kistestű kutyám van, általában nagyobb kutyákkal játszik, de ha olyan jön oda vagy akar, akkor az az leső hogy megkérdezem hogy mi a helyzet, pórázra veszem az enyémet is, és először úgy engedem oda. Ez a minimum. Remélhetőleg tanultál belőle, és máskor jobban oda figyelsz majd, hova engeded és hova nem.

A kutyát pedig vidd állatorvoshoz, és próbáld lelkileg rendbe hozni ezek után, de nem biztos hogy könnyű lesz.

2013. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
73%

Én inkább úgy tudom elképzelni ezt az egészet hogy ha akartad volna se tudtad volna már visszahívni az uu de cuki beagle-det...


Kiverhetted volna a balhét, teljesen jogtalanul. Kutyát közterületen elengedni tilos.. És a tiéd el volt engedve, ha jól gondolom akkor a staff pórázon volt. Ez az egész sokkal inkább a te hibád mint a másiké.

2013. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
91%

Megtörtént, ezen változtatni nem lehet már. Tanultál az esetből, h mindig megkérdezzük a gazdit, h összeszagolhatnak-e?


Most a legfontosabb az, h maradandó lelki sérülések nélkül ússza meg a kutyusod! Erre nagyon figyelj. Ha agresszív lenne v túlságosan félénk, keressetek fel egy jó kutyasulit (pl. tükörsuli), ahol a terápiás csoportban segíthetnek nektek. Ne várjátok meg, amíg elmélyül a dolog, barátnőm hugának pitje van, 4 hónapos volt a kutyus, amikor megtámadta egy másik. Agresszív lett, későn kezdtek el foglalkozni a dologgal, de már ők is szépen haladnak!

2013. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
85%
Ha lennvagyunk parkba meglátom hogy jön eyg kutya mindig megállítom az enyémet ha ismerős és amugy imádják egymást a kutyáink ha nem. ez jo nekem is mert adott esetben ha rossz napja van vagy idegen kutya akkor először a gazdival beszélek aztán a kutyával meg a kutya is megszokja h amig nem mondom h mehet addig ülve marad mellettem. az én goldim pl olyan h ha nem figyelek elmenne amugy bárhova játszani ezért ha parkba vagyok mindig figyelem ki jön kutyámon meg látom ha indulna és ha akkor még rászolok nem emgy oda hozzá csak ha engedem. így a kutya is nevelődik és remélhetőleg nem lesz soha ilyen gond. de pl barátnőmék kutyája a kis padlocirkálokat nagyon nem szereti ők egyszerűen megfogják ha bárki közeledik lassan odaengedik és ha láthatóan nem bírják egymást ők mennek el hiszen az ő kutyájuk csinálná a fesztivált. szerintem ez így lenne normális. bár alapvetően ugy gondolom h egy kis idecsípek odacsípek belefér kutyk között is ugymond durvább játék amig lerendezik az erőviszonyokat. olyan már volt hogy nyüszített egyet a kutyám mindeki rohant volna oda mondom nemkell elrendezik egy nyikkantás volt és megtanulta h azzal a kutyával nem jo packázni. ezért tartom fontosnak h kiskora ota vigyük a kutyát többi kutya közé nehogy olyan legyen h odaengedem a másik kutya jelzi h hagya békén az enyém meg menne ujra játszani
2013. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
49%
Hát én már se kutyában se gazdában nem bízok. Az ilyen harapós kutyákat alapból szájkosárral kellene sétáltatni, a törvény is kimondja, hogy veszélyes kutyára közterületen szájkosár kell... És ez a kutya veszélyes. Mivel a törvényt nem tudod betartatni, ezért neked kell elkerülni őket nagy ívben, a kutyád és a saját épséged érdekében.
2013. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy park közepén egy kutya pórázon van akkor az nem véletlen.Egyszer mentem oda 2 gazdihoz, mindkettő staffija pórázon volt és 2 méterről beszélgettek egymással, már gyanús volt de mondom megpróbálom hátha tudunk ismerkedni, de az én kutyámat is pórázon vittem oda és mielőtt odaértem megkérdeztem tőlük, hogy lehet-e esetleg ismerkedni.Mivel mindkettő kan volt az enyém szuka így azt mondták, hogy próbáljuk meg, hát az egyik elkapta a nyakát mielőtt még megszagolta volna, de mivel az enyém nagyobb volt tőlük, így meg se rezzent, nem történt baj. Bocsánatot kértek, elköszöntünk és mi mentünk tovább. De semmiképpen nem engedtem volna oda póráz nélkül és kérdés nélkül! Így is csak azért próbálkoztam be, mert láttam az erőviszonyokat és tudtam, hogyha esetleg agresszívan reagálnak akkor sem lesz bajunk belőle. Kis kutyával ezt kétszer is meg kell gondolni...
2013. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Kérdező! Az amstaff pórázon volt???

Mert ha igen, egyértelműen Te voltál a hibás. Pórázos kutyához maximum kérdezés után szabad csak odaengedni a kutyát!!! Ez örök szabály...így kerülhetőek el a hasonló esetek.


Ha póráz nélkül volt az amstaff, akkor a gazdája a hibás...


Azért szerintem ezt az "idegen kutyákhoz kérdezés nélkül ne engedjük a kutyánkat" közhely nem túl életszerű. Amikor a Duna parton sétálunk és szemben jönnek idegen kutyák póráz nélkül, nem szoktunk kérdezősködni sose...jó, mi normális kutyások nem engedjük, hogy 100 méterről lerohanják egymást, de 10-20 méterről már mehetnek :) Ha a szembejövő gazdi pórázra veszi vagy megfogja a kutyát, akkor persze én sem engedem oda. Ilyenkor vagy megyünk tovább, vagy megbeszéljük, hogy össze lehet-e őket engedni.


Azt, hogy a kutyákat először pórázon engedjék össze és ha minden oké, akkor mehetnek szabadon is játszani, nagyon nem tanácsolom. Ugyanis a gazdik többsége ilyenkor ezerrel, 6 kézzel kapaszkodik a FESZÜLŐ pórázzal. És PONT akkor húznak/rántanak bele, mikor feszült a helyzet, ezzel összeugrasztva a két kutyát. Ez hiba.Vagy maradjanak pórázon és ne érjenek össze a kutyák, vagy engedjék el őket szabadon ismerkedni. Hány ilyen eset volt már, hogy kutyám ismerkedett szabadon egy pórázos v. póráz nélküli másik kannal. Dominánsan pózoltak, jelölgettek, szimatolták egymást a nagy könyv szerint, a másik gazdi beparázott és rántott egyet a pórázon, vagy elkapta a kutya nyakörvét, aki abban a pillanatban ugrott az enyémnek. Jó esetben nem lett bunyó...

2013. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%
Még annyit, hogy ne babusgasd feleslegesen a kutyát. Ha nem lett súlyos seb, akkor betadine, ha súlyosabb, akkor doki. Ugyanúgy neveld és bánj vele, mint eddig. Vidd kutyák közé, hogy szokja őket. Ha fél, akkor ne simogasd, nyugtatgasd, inkább sétáljatok a másik kutyással kicsit, a kutyák meg ismerkedjenek. Az is jó ötlet, ha a másik kutyát leültetitek/fektetitek, és odahívjátok a fenekéhez a beagle-t, hogy szagolja meg...tapasztalat, hogy ha a másik kutya normális és nevelt, akkor pár perc után már a félős kutya is kezdeményezi a kontaktot :)
2013. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!