Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják megnevelni a kutyáikat? Hogy tehetik ezt?

Figyelt kérdés

A kiskutyám csak játszani akart, farok csóválva, majd alázatosan közeledett egy staffi szuka felé, játszani akart.

Gondoltam hagyom, hiszen ott volt mellette a gazdája is aki nem figyelmeztetett, hogy a kutyája egy agresszív rohadt féreg.

Éppen nagyban mesélte a parkban a többieknek, hogy ő mekkora kiképző és szájba rúgással mutatja meg a kutyájának hol a helye és mutatta a kezét ami hogy fáj mert a kutyájának olyan kemény a feje (ez az előzmény)

hangosan nagyképűen mondta ezt a másik 2 stafford tulajdonosának akikkel körben álltak, és azon röhögtek, hogy milyen kemény a magát kiképzőnek nevező f*szi.

Közben az én kis kutyám (aki egy csupaszív, beagle) mindenki szereti, sosem volt agresszív nem kezdeményezett soha verekedést, és nem is keveredett verekedésbe.

Szal odament és játékra hívta az egyik kutyát. (történetesen a kérkedő emberét)

az egy pillanat alatt nekirontott és elkapta a torkát.

Rázta,cincálta szegényt. Rohantam oda, kiabál nekem az ember, hogy fogjam a kutyámat. Fogtam, de nem mertem húzni mert leszakadt volna a füle. (már azt is harapta az a sz*rrágó dög) közben keservesen sírt.

a végeredmény, egy halál rémült kutya, a fülében a porc belül felhasítva kívül a bőre szó szerint átlyukasztva.

Az ember mondta h miért nem fogtam hamarabb a kutyámat, nézzem meg a kezén sérülés lett... na pont leszartam. Vittem a kutyámat onnan el. Tudom, h rossz döntés volt, mert a nevüket sem tudtam, és be kellett volna rajta vasalni a holnapi állatorvosi számlát, ha lesz. Most betadinoztam a kicsim fülét, nem tűnik nagyon komolynak, de ok nélkül kapta és lógatja a fülét :( gondolom fáj neki.

már kisírtam magam, remélem reggelig nem lesz semmi, ha mégis megyünk az ügyeletre.



2013. márc. 11. 22:52
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
94%
Szilvi: szerintem az egyetlen eset amikor nem lehet betartani ezt a szabályt, amikor egy kutya szabadon rohangál és nem lehet irányítani... Lehet, hogy nincs rajta póráz, de az nem azt jelenti rögtön, hogy lehet vele barátkozni. Egy jól nevelt kutyát póráz nélkül is távol lehet tartani a másiktól. Én pl nem fogom a jólnevelt kutyám pórázra venni kétlépésenként csak láb mellé hívom, de ettől még nem tolerálom ha mindenki ráengedi a kutyáját az enyémre csak mert azt biztos szabad.
2013. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
76%

Szilvi ha az amstaff póráz nélkül volt akkor is a kérdező a hibás mivel az ő kutyája rohant oda kérdés nélkül...


Egyébként az hogy a staff a beagle torkát kapta el elégé olyan mint ha a beagle ráugrott volna. Mivel nehezen kapja el a torkát felülről az amstaf..

2013. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%

Hát nem tudom...mikor jó időben tele a part és tíz méterenként jönnek akár a kutyások, legtöbbször szabadon, akkor összeszagolnak és megyünk tovább, ki-ki a maga irányában :) Ha egy kutya gázos, azért az látszik, akkor szoktunk szólni, hogy azonnal fogja meg. Kutyatámadás minket eddig kimondottan csak úgy ért, hogy vagy pórázról szabadult el a kutya, vagy kirontott kerítésen-kapun, illetve mikor km-erekről startolt rá az enyémre póráz nélkül. Tehát a tapasztalat, hogy normál esetben ebből nem szokott gond lenni. Ha a kutyája agresszív vkinek, az az eddigiek alapján pórázra veszi, vagy leülteti-fekteti az út szélén és akkor persze, hogy a normális kutyás nem engedi oda a sajátját.


Diesel, az igaz, hogy a torkát úgy kaphatta el, ha ráugrált a beagle...a kérdező válaszaira kíváncsi vagyok minden esetre :)


Egyébként egyszer a kutyám is kilyukasztott egy 4-5 hónapos beagle kölyköt, pedig nem szokott ilyet csinálni. Egy kutyafuttatóba jártunk a város másik felébe ismerős kutyákat rehabolni, szocializálni. Volt egy helyi csapat, jöttek be már a foglalkozásunk vége felé. Beagle ugrált a fáradt kutyámra. GAzdi szerint csak játszik...szerintem és a kutyám szerint meg egy neveletlen, pofátlan, már domináló beagle volt, aki nem értett morgásból, vicsorgásból, elfordulásból, lenyomásból, semmiből, gazdik hagyták a dolgot, mígnem a kutyám egyszer keményen lenyomta, s lám, megtanulta azonnal a gyerek a rendet, gazdi elhűlt :D 1 hét múlva kb. ismét ott voltak, mi bementünk, semmi gond nem volt. Aztán Argos már fáradt volt a labdázástól, beagle-t sikeresen elhívták a gazdik párszor, Argosnak is sikerült elmorognia, emlékezett a kölyök :D Aztán Argos befeküdt fáradtan a pad és a kerítés közti fél méternyi szűk helyre...szemem sarkából csak azt láttam, hogy a beagle ráugrik hátulról. Mire bármit szólhattam volna, Argos odakapott neki, és a szemfogával egy pici lyukat ejtett az oldalán...láttam, hogy semmi komoly, kis betadin és kész...erre a gazdi mindent mondott a vadállat, antiszoci kutyámról. Én meg mondtam, hogy örüljenek, hogy csak ennyi sérülés érte NEVELÉS közben, mert egy komolyabb, türelmetlenebb kutya sokkal durvábban is lereagálhatja, ha így pofátlankodik vele a beagle...nem tudom, mi lett a kutyával...1 éve nem jártunk arra :D :)

2013. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy a beagle "rá mancsozott" a pofájára,hátára,nyakára akárhová? Mert az aranyosnak és játékosnak tűnhet neked, de tiszteletlenség és egy dominánsabb kutya nem veszi jó néven. Vagy lehet, hogy a staffinak nem tetszett az, hogy csak úgy berobbant a semmiből a személyes szférájába...
2013. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
86%
Szilvi, azt felejted el, hogy nem mindenki ott sétál ahol te... Máshol nincs ennyi kutya, mégis odaengedik kérdezés nélkül és ez bunkóság, mert lehet, hogy a másik gazda nem akarja. És ezt már máshol is mondtam, hogy te túl könnyen veszed az ilyen támadásokat, mert a te kutyádnak sok baja nem eshet átlag szituációban. Vigyorogva beszélni hogy kit lyukasztott ki a kutyád... Szerintem a kérdező simán megelőzhette volna az egészet, de azért megértem a félelmét, amit úgy látszik te nem. Nem olyan vicces amikor a kutyád a lyukasztó másik oldalán van.
2013. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 Szilvi & Argos ***** válasza:
65%

Nem csak a parton sétálunk. Lakótelepeken, utcákban, MINDENHOL. Pórázos kutyához nem szoktam odaengedni, csak nagyon ritkán és megkérdem. Szabadon lévőkhöz felőlem mehet, ha a gazdin nem látok ellenállást-tiltakozást és FIGYELI a kutyát...ez fontos.

És én igenis féltem a kutyámat...mázli, hogy a nem hosszú szőre azért sűrű...és hogy fordulékony a kutya. Nem véletlen, hogy én zavarom el az idegen idióta kutyákat, nem bízom rá...És örültem neki fiatal korában, mikor NEVELTE más kutya. Mert oké, hogy megfogtam, lenyugtattam, mikor durva volt és később engedtem vissza. De egy ember nem tudja úgy megtanítani a kutyáját a kutyák nyelvére, mint egy másik kutya. Mikor a nagy kau kan lenyomta, mert a hátán ugrált, hálás voltam neki...az más kérdés, hogy barom kutyám ismét ment volna rá, akkor már én kaptam el a grabancát :D

Minden épeszű ember védi a kutyáját a sérülésektől, verekedésektől, még szép! Azért vagyok kíváncsi a kérdező válaszára, hogy az amstaff pórázon volt-e, illetve hogy hogyan játszott a beagle. Mert igenis nagyon sokan hagyják a beagle-nek, vizslának, boxernek, stb-nek kölyökként, hogy ugráljon-mancsoljon, mert csak játszik...aztán ha a felnőtt kutya megunja és neveli a kicsit, akkor ő a vadállat??? Hát nem...

Én is rászólok az enyémre, ha szukát/kölyköt lábbal érint...igaz, ilyenkor tényleg játékra hív, udvarol...de ezt nem szabad engedni...és ha ilyenkor a szuka odacsattog neki, azt sajnálom, hogy nem kap neki direkt oda!!

2013. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
94%
Előre leszögezem, sajnálom az esetet, és ami a kiskutyáddal történt, de vond le a tanulságokat. Alap, hogy pórázos kutyához nem engedünk oda kutyát. Ha pedig póráz nélkül volt, tanulj egy kicsit a kutyák testbeszédéről, nagyon hamar lehet látni, hogy akar-e haverkodni. Mikor a Városligetbe kimegyünk, én sem kérdezem meg minden gazditól, hogy odamehet-e a kutyám, mert akkor egész nap egy nagy kérdés lehetnék, annyi kutya van. De amikor látom, hogy sandán néz egy másik kutya az enyémre, akkor nem engedem oda. Sosem támadták még meg őt, olyan volt, hogy mikor kisebb volt, azt hitte, övé a világ, és dominált. Akkor megverte őt a másik kutya, de meg is érdemelte. Lehet, hogy a te kutyád is domináns jelzéseket ad, amit te cukinak tartasz, de balhé lehet belőle. Ismerd meg jobban a kutyákat, ezt tudom mondani.
2013. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

Helló HELLLÓÓ EMBEREK! Nem most látom micsoda választömeg született ide, végig sem volt még időm olvasni, leragadtam Diesel válaszánál.

1: ne degradáld a kutyámat, nem csak uuu de cuki hanem engedelmes is.

2: a staff nem volt pórázon azért ne nézd már hülyének az embert, hogy odaengedem egy pórázon lévő kutyához.

3: a gazdáitól csak felületesen kérdeztem, hogy nem baj, ha odamegy? Ők mondták, h "dehogy látod meg vannak nevelve ezek"

fél perc múlva meg már a szájában lógott a kutyám.

Ez kimaradt.

a többiek akik már a pórázas kutyán rugóznak nem is értem --- valaki leírja válaszban, és már készpénznek veszitek?

köszi...

2013. márc. 12. 19:58
 39/59 A kérdező kommentje:

Másrészt, orvosnál voltam, betadinozni kell és annyi, nincs semmi baja, azt mondta.

Én stresszeltem túl, kialudta szerencsére, reggelre semmi rossz kedv nem volt.

Igen az én hibám is volt mert nem válogattam meg, és csak felületesen odakiáltottam, h "nem baj ha odamegy" sz*r ügy igen, lehet megkövezni érte.

Jó tanulópénz. És ne gyertek már ezzel a közterülettel, mindenki a városligetben sétáltat.

póráz nélkül.

2013. márc. 12. 20:01
 40/59 anonim ***** válasza:
88%
Hát Szilvi ezt sosem értettem benned. Egyes dolgokban túl laza vagy, másokban meg túl görcsös... Nem érintheti lábbal? WTF? Levegőt venni szabad neki? Had viselkedjen szerencsétlen már kutyaként. Senki nem halt bele abba, hogy hozzértek. Ha nem viszi túlzásba, és a másikat nem zavarja, akkor mi a baj? Természetesen miután a gazda megkérdezte, hogy odaqengedheti. A nevelés meg csak addig nevelés, amíg a másik nem sérül meg. Semennyire. Különben sem az én kutyám dolga, hogy vadidegeneket neveljen. Ha valami nagyon nem tetszik, akkor inkább arébb megyek.
2013. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!