Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják megnevelni a kutyáikat? Hogy tehetik ezt?

Figyelt kérdés

A kiskutyám csak játszani akart, farok csóválva, majd alázatosan közeledett egy staffi szuka felé, játszani akart.

Gondoltam hagyom, hiszen ott volt mellette a gazdája is aki nem figyelmeztetett, hogy a kutyája egy agresszív rohadt féreg.

Éppen nagyban mesélte a parkban a többieknek, hogy ő mekkora kiképző és szájba rúgással mutatja meg a kutyájának hol a helye és mutatta a kezét ami hogy fáj mert a kutyájának olyan kemény a feje (ez az előzmény)

hangosan nagyképűen mondta ezt a másik 2 stafford tulajdonosának akikkel körben álltak, és azon röhögtek, hogy milyen kemény a magát kiképzőnek nevező f*szi.

Közben az én kis kutyám (aki egy csupaszív, beagle) mindenki szereti, sosem volt agresszív nem kezdeményezett soha verekedést, és nem is keveredett verekedésbe.

Szal odament és játékra hívta az egyik kutyát. (történetesen a kérkedő emberét)

az egy pillanat alatt nekirontott és elkapta a torkát.

Rázta,cincálta szegényt. Rohantam oda, kiabál nekem az ember, hogy fogjam a kutyámat. Fogtam, de nem mertem húzni mert leszakadt volna a füle. (már azt is harapta az a sz*rrágó dög) közben keservesen sírt.

a végeredmény, egy halál rémült kutya, a fülében a porc belül felhasítva kívül a bőre szó szerint átlyukasztva.

Az ember mondta h miért nem fogtam hamarabb a kutyámat, nézzem meg a kezén sérülés lett... na pont leszartam. Vittem a kutyámat onnan el. Tudom, h rossz döntés volt, mert a nevüket sem tudtam, és be kellett volna rajta vasalni a holnapi állatorvosi számlát, ha lesz. Most betadinoztam a kicsim fülét, nem tűnik nagyon komolynak, de ok nélkül kapta és lógatja a fülét :( gondolom fáj neki.

már kisírtam magam, remélem reggelig nem lesz semmi, ha mégis megyünk az ügyeletre.



2013. márc. 11. 22:52
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
40%
hu kedves kérdező, amiket irkálsz az már csak fingfestés. Próbálod ugy szépiteni, hogy te gyere ki jól ebből az egészből. nem fogsz, hibás vagy lásd be. nem szégyen ez. az ember mindig tanul valamit.
2013. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mentegetem magam, de a tények pontos tudatában kéne ítélkezni épp ezért írtam le mindent pontról pontra. Kár ide kérdést írni, a sok önjelölt professzor (tisztelet a kivételnek) majd megmondja, hogy mindenki hülye csak ők nem.

Miért b*zd ha látod, h a kutyád normális, és igen futólag rákérdezel, hogy mehet-e oda, odaengeded, megtépik a kutyádat, aki rendesen közeledett, és akkor még köszönd is meg szinte a másik kutyának meg a gazdájának, hogy ez történt.

Én annyiban vagyok hibás, hogy 100%osan nem bizonyosodtam meg arról, hogy a másik kutya agresszív-e. Viszont mivel még a büdös életben nem volt ilyenben részem, így nem voltak előítéleteim.

2013. márc. 12. 22:34
 53/59 A kérdező kommentje:
És a kérdésre kéne válaszolni, vagy ha csak fölényeskedni tudtok ti szuper kutyatartók, akkor ink. máshol.
2013. márc. 12. 22:35
 54/59 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján peched volt neked és a kutyádnak is. Hiszen a staff gazdája engedélyével eresztetted oda a kutyádat. Sajnos, vannak felelőtlen gazdák, akik vagy nem ismerik teljesen a kutyájukat, vagy élvezik, ah az övék leharcol egy másikat.

Annyit tudsz tenni a következőkben, hogy kissé fenntartással leszel idegen kutyák és kutyások felé.

2013. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

Igen, jó tanulópénz volt, nagyon meg kell válogatni kivel haverkodunk. Viszont a tegnapi sokk elmúlt nyomtalanul (:

nem akartam túlmisztifikálni ezt az egészet :D valójában lehet a kérdést sem kellett volna kiírni, mert ebből is csak a vitatkozás lett.

2013. márc. 12. 23:41
 56/59 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon furcsának tartom, hogy azok, akik egy kutya behívhatóságát nagyon fontos dolognak tartják, teljesen természetesnek veszik, hogy egy kutya, aki a gazdája mellett áll, megtámad egy másik kutyát. A kutyának soha nem szabadna ilyen döntést hoznia, a gazda kifejezett engedélye nélkül soha nem szabadna támadni. Ez szerintem ugyanolyan, ha nem nagyobb engedetlenség a gazdával szemben, mint hogy egy kutya hanyadik hívásra behívható.
2013. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
75%

Egy rosszul szocializált kutya még lehet tökéletesen behívható..

Nem abban vagy hibás hogy 100% nem bizonyosodtál meg róla hanem abban hogy egyáltalán nem...


Amúgy hozzátenném hogy nincs is kérdésed csak sírni jöttél fel kb. Hogy neked milyen aranyos cukker beagled van. És a gonosz amstaff meg a gazdája hü milyen csunyák voltak voltak vele. Engem az háborít fel csak az egészben hogy te azt hiszed hogy te vagy a sértett. Mikor a jelen esetben több hibát követtél el mint az amstaffos srác.


Ez olyan mint ha neki mennék egy álló tanknak. És még én lennék felháborodva hogy ott állt és az én kocsim összetört a tankon meg nincs egy karcolás se.. persze tudom a tankon nem volt szájkosár.. de csak egy tank...

2013. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
39%
Diesel, a példádnál maradva, tank csak ritka és különleges esetben vesz részt a forgalomban, kizárólag képzett katona vezetheti útvonalengedéllyel... Ha érted, mire gondolok.
2013. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
34%

Kedves utolsó!

Szerintem a tank (a példánál maradva) jelen esetben ugyanolyan gépjármű,mint bármelyik másik.Ugyanazok az engedélyek szükségesek hozzá,mint egy Smart-hoz :)) Ha érted...

2013. márc. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!