Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e egy csehszlovák...

Lehet-e egy csehszlovák farkaskutyája annak, akinek volt már kutyája?

Figyelt kérdés
15 éven át volt a nagymamámnak egy korcskutyája. Elaltatták, ezért megakarom őt lepni egy csehszlovák farkaskutyával, vagy saarloosi-val. Mit ajánlotok?

2013. márc. 14. 15:52
1 2
 11/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%

Ingyen csehszlovák farkas kölyök??? Ki van zárva...tenyésztő tuti nem ad!

Szaporítva meg még tudtommal szerencsére nincs...tehát kaptok ingyen egy cuki keverék kölyköt, amivel viszont semmi gond nincs :)

2013. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
van egy olyan megérzésem, hogy minden vágyad ez a (2) kutyafajta és kapóra jön, hogy nagyinak épp kéne egy kutyus és ezért rátukmálnál egy ilyen "vadállatot". ezt most csak nagyi szempontból írom így persze :) biztos jól tud bánni a nagyi a kutyákkal, de ez ide NEM elég és te erről direkt nem veszel tudomást, mert önző vagy.
2013. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Képzeld a német juhászokat mondják farkas kutyának -.-(legalább ennyit tudnál)A többi kutyánál mint pl:ír farkas, csehszlovák farkaskutya ezeknél mind kimondják/ leírják a teljes nevüket, és mielőtt kötözködnél onnan tudom, h német juhászom van és van ismerősöm akinek csehszlovák farkaskutyája van és ami azt mondja az ismerősöm h farkas kutya, egyértelműen az enyémről beszél és nem a sajátjáról
2013. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
és ismétlem, nem vagyok önző és kérdeztem tőle azt is, hogy németjuhász-e, mondta nem, farkaskutya! Én csakis rá gondolok, nem magamra, ez a baj, a jószívemmel ki szoktak tolni, szal egoista akarnék lenni
2013. márc. 14. 18:30
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

De mond már meg őszintén, minek tetted fel ezt a kérdést ? A válaszokból egyértelműen kiderült hogy senki sem javasolja ezt a kutyát a nagymamádnak, hiába volt "korcs kutyája" 15 évig (mellesleg megjegyezném hogy keveréknek szokás nevezni, nem pedig korcsnak). Hidd el hogy nem fogsz ebben az elképzelésedben megerősítést szerezni itt (és más kutyás fórumon sem az tuti), szóval vagy megfogadod a többség tanácsát vagy nem.

Ilyen alapon ha a nagymamád mérget szeretne inni, te adnál neki mert mondjuk 20 éve iszik pálinkát ? Csak mert kb hasonló veszélybe kerülne a kutya mellett a nagymamád. Ha jót akarsz neki akkor keresel egy erre a fajtára hasonlító barátságos, és könnyen kezelhető kutyát menhelyen és azzal leped meg a nagyit.

2013. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem.

Nekem van. Kutyasuliban oktatok,versenyzek, lassan 30 éve tartok kutyát, de néha rajtam is kifog.

A családban rajtam kívül senkire nem hallgat. Építettünk miatta plusz kerítést, villanypásztort. Hetente 6 nap van valamilyen 1-2-3 órás edzésünk vele, ami nem fizikailag hanem agyilag fárasztja le. Nemhogy egy nagymamának, de egy átlagos kutyatartónak sem ajánlom.

2013. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
13%

Sose fogom megérteni, miért így válaszolnak egyesek, teljesen egyetértek a kérdezővel abban, hogy ha csak leugatni és oltogatni akarsz mást, akkor inkább ne írj semmit! Ennek az oldalnak baromira nem ez a célja!

Lehet normálisan is válaszolni, és megmondani a véleményt, hogy ez nem való a nagyinak.

Azt meg hogy a farkaskutyával mire gondolt csak jobban tudja mit ti! Azért mert a köznyelvben elterjedt hogy a német juhászt farkaskutyának hívják, még nem biztos, hogy mindenki a német juhászra gondol aki farkaskutyát említ...

Az meg hogy élő állatot nem adunk ajándékba egy baromság, miért ne lehet adni, ha ismered az illetőt, tudod milyen kutyát szeretne és tudja biztosítani a feltételeket...

2013. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nagyinak csehszlovák farkas: a szukámat egyszer felvittem a nagymamámhoz. Kint mosogattam, a konyhában, amikor sivitás meg jajveszékelés volt: a farkas nem kapott az uzsonnából, konkrétan a sonkás zsemlyéböl, amit meglehetösen zokon vett, ezért felült a kanapéra, és megpróbálta elcsenni. Nagymamám egy összehajtott újsággal püfölte, a farkas meg rajta ugált, oda-vissza, mert csak egyre a szendvicsre pályázott. Na ennyire akarj a mamának csehfarkast.....
2013. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
már nem akarok :)
2013. dec. 5. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!