Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sajnálják le azt akinek...

Miért sajnálják le azt akinek nem 50 kilós darálógép kutyája van?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin, a tapasztalat szintje ahogy látom az alapján van kiosztva, hogy kinek van több és nagyobb valamint veszélyesebb kutyája, akinek kis-közepes békés természetű kutyája van , azt leoltják, ők nem is értenek a kutyákhoz, és el van könyvelve, hogy az ő kutyája nem is lehet jól nevelt, mert "csak cuki, és annyi" . Főleg a nagy nevek... hadd ne mutogassak ujjal.

Sajnos egyre többet olvasgatok itt, és sok kérdésnél látok ilyen válaszokat...



2013. márc. 17. 22:53
1 2 3 4
 1/33 sippara ***** válasza:
69%

Hehe... szerintem nem találsz itt gyakorin olyan válaszolót, pláne nem - ahogy te fogalmaztál - "nagy nevet", akinek veszélyes a kutyája :D

Nem azt szokták leszólni, akinek "kis közepes békés természetű" kutyája van, hanem aki sík hülye a témához, és mégis azt hiszi, ő sz@rta a spanyol viaszt. Ne mondd, hogy nem így van, itt vagyok napi 1-2 órát átlagban, az összes kutyás kérdést olvasom, LÁTOM.

A nagy átlag igenis arra enged következtetni, hogy a "kiskutyások" kutyái neveletlenek. Ezt látjuk az utcán, a futtatóban. Hogy "fifike" nem jön vissza, le se tojja a gazdit, üvölt, hörög a flexi végén, nekimegy a többi kutyának, hágja a nagyobbakat, néha a "gazdi" még meg is jegyzi, hogy "milyen aranyos, hogy ilyen kis Casanova".

2013. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Valletta ***** válasza:
80%

Ezt én is észrevettem, igaz, pont azoktól, akik semmilyen nevet nem vállalnak fel.


Csak úgy, mint az utcán, itt is megy a keménykedés a kemény kutyával, ami természetesen a világ legengedelmesebb, legjobb vérvonalú, mittudomén milyen vizsgás kutya, csak éppen az orvoshoz nem lehet elvinni szájkosár nélkül. És erre még büszkék is.

2013. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Tudnék nevesíteni azért, de nem szeretnék nagy vitát szítani, viszont épp ez az, hogy az általánosítás és a beskatulyázás, az nagyon megy, már ha pl meghallanak egy fajta nevet. (pl: vizsla-hiperaktív, staffi-aggresszív, beagle-szökős,behívhatatlan, stb stb..) Igen én is látok sok ilyet, mégsem ez az első reakcióm amikor válaszolok valakinek.

Közepes testű vadász kutyám van, mégsem hörög a flexi végén mert láb mellett jön és többnyire póráz nélkül. Nem megy neki senkinek.

Az bosszant fel, hogy sokan már-már irreális módon bele vannak betegedve ebbe a falkaverzérség dologba, holott sokszor, nem csak a keménység és ezek a kutya viselkedés mímelések lesznek a megoldás.

Igen aláírom, hogy a kutyát nem lehet csak kolbásszal nevelni sőt! De nem ez az ami jó kutyát csinál egy kutyából. Ha pl egy kutya véletlenül rosszul veszi a levegőt akkor "óóóó te nem vagy falkavezér, a kutyád sz*rik rád" :D

Engem spec. tisztel a kutyám, mégis sokszor velem alszik, és sosem nézem ki eszik előbb,ahogy éppen kényelmesebb úgy van.

Mindig jön ha hívom, nem ugat meg senkit.

Lehet kivétel vagyok, de pont ezért fura, hogy annyian általánosítanak.

2013. márc. 17. 23:33
 4/33 A kérdező kommentje:

Jaja, a második válaszolóval értek egyet.

Valamint az is durva, h ha egy kisebbet elkap egy nagyobb, rögtön az van, hogy a kicsi hibája, az meg sem fordul a fejében senkinek, hogy a nagytestű van akkora egoval felruházva, hogy azt hiszi bármit megtehet mert szinte megdicsérik érte, ha szétszed vagy megugat egy kutyát.

mondván: a kicsi volt a pofátlan, biztos ezt meg azt csinálta stb..

ez is csak egy példa, de itt ez megy.

név nélkül és névvel egyaránt.

2013. márc. 17. 23:37
 5/33 sippara ***** válasza:
86%

...és ez részedről nem általánosítás? nekem nagy(obb) kutyám van, és bevallom, régen bár, de történt olyan dolog, hogy kicsivel összekaptak, és ő volt a hibás. Bocsánatot kértem - miután a sajátomat rendre utasítottam. Ezzel szemben azóta legalább hat-hét alkalommal ugrott össze kisebbekkel: hágta a hátsó lábát; félig ráfeküdt a nyakára (!!!) és harapta; három tacsi "ment neki" csipkedve, hörögve; kicsi megszaglászta, amikor az enyém "visszaszagolt", a csivi a torkának ugrott... folytassam?


Elhiszem, hogy vannak normális kistestű kutyák, csak amikor tízből minimum kilenc idegroncs, lesznek fenntartásai az embernek.


Az pedig, hogy mennyire kell "rápörögni" a falkavezérségre, szerintem kutyafüggő - és épp ezért marhára nincs jogod (és senki másnak sincs) beleszólni abba, hogy ki hogyan neveli a kutyáját, AMÍG "jól működik". Lehet, hogy a te kutyád "elbírja", hogy ágyban alszik, néha ő eszik először, nem vagy vele annyira szigorú, de van, amelyik kutya ennyi "gyengeségre" máris dominanciával reagál. Csak míg egy nagyobb testű kutya ilyen helyzetben a fél karod kaphatja le, egy csivi maximum megcsócsálja a kisujjad - ami persze a gazdi szerint marha aranyos, így a probléma marad, sőt, fokozódik, és el is jutottunk az idegbeteg kiskutyáig, akit a gazdi nem is próbál nevelni, mert "olyan pici, hogy senkinek nem tud ártani/olyan aranyos, hogy így morog/nem is lehet megnevelni, túl okos". Nap, mint nap látok ilyeneket, és bármilyen kutyás ismerőssel beszélek, nagyjából ugyanezt hallom tőlük is.

Ettől függetlenül hidd el, pont a "nagykutyások" örülnének a legjobban egy normális "kiskutyás" közösségnek.

2013. márc. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

nem nem, ne érts félre, semmiképp nem általánosítok, csak egy példát hoztam fel.

a kutyám legjobb haverjai nagy testű kutyák, és remekül kijön velük. igen ez így van sok kistestű viselkedik így és a nagyokban is ugyanígy találunk engedetleneket, épp ezért ezzel a kérdéssel csak az volt a célom, hogy a válaszolók is kérdezzenek előbb mielőtt info nélkül lehordanak bárkit, csak mert kis vagy nagytestű a kutyája.

2013. márc. 18. 00:30
 7/33 A kérdező kommentje:
bár lehet sok embernél az olvasás és a szövegértés okoz gondot, mert ha valami nincs odaírva, gyakran olyan történetet kreálnak mielőtt a kérdező akár szóhoz jutna, hogy elindul a lavina, jönnek a kutyatudósok nagy arccal arrogánsan és osztják az észt, úgy, és arról ami oda se volt írva csak az egyik kitalálta. na ez az ami nem tetszik
2013. márc. 18. 00:32
 8/33 anonim ***** válasza:
72%

érdekes a felvetésed...egyébként én is észre vettem, hogy nagyon sokan általánosítanak ha kutyafajtákról van szó...pedig egy kutyát nem a fajta tesz jó vagy rossz kutyává, hanem a gazdi. egy beagle is ugyanúgy lehet behívható vagy épp szökős, mint egy németjuhász. minden csak és kizárólag a gazdán múlik. a fajta csak mellékes...


ezt a falkavezérséget én se értem. beteges amit sokan művelnek...nem az a lényeg, hogy ki eszik előbb vagy, hogy milyen technikával játszunk/sétálunk/neveljük a kutyát...az a lényeg, hogy az adott szituációt (legyen az jó vagy rossz éppen) olyan módon kezeljük le, hogy a kutya megértse, nem ő a főnök.


lehet, hogy mi minden "szabály"t betartunk a neveléssel, de ha egy adott helyzetet nem vagyunk képesek úgy lekezelni, hogy MI jöjjünk ki falkavezérként a végén és nem a kutya...hát akkor hiába minden fáradozás.


ellenkezője is igaz, lehet valaki ölebként neveli a kutyáját, de ha arról van szó, hogy falkavezérként kell fellépni, akkor képes falkavezérként fellépni és mégis öleb a kutyája viszont a kutya tudja, hogy ki irányít...


érdekes dolgok ezek valóban. és érthető a kérdésed is :)

2013. márc. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én egész egyszerűen a nagy testű kutyákat szeretem, de nem szeretem az ilyen "kemény" kutyákat, inkább a barátságosabb kinézetűeket. Sosem szólok le senkit, már csak azért sem, mert ritkán nézem a kutyás kérdéseket. Szerintem, ha mégis leszólják a kis kutyákat, annak az lehet az oka, hogy sokszor vesznek kisgyereknek kiskutyát, aki még nem elég felelősségteljes, és így neveletlen marad a kutya. Biztos én is rossz vagyok emiatt, de nekem a kis kutyákról ez a Paris Hilton életérzés jut eszembe, a kutyával pózolás, meg a kutya retikülbe tartása. NEM csinálja ezt minden kiskutyás gazdi, de tény, hogy ezek a kutyák a divat miatt vannak a gazdával, nem azért, mert foglalkoznak velük (a foglalkozás alatt nem fésülgetést értek most). Az is tény, és ez inkább fiúkra jellemző, hogy egy férfiasabb kutyával "keménykednek" egyesek.
2013. márc. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
** retikülbeN
2013. márc. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!