Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya leszoktatása a...

Kölyökkutya leszoktatása a harapdálásról. Hogyan kell helyesen? Jól csinálom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sokszor volt ez a kérdés, de nem tudom melyik megoldást alkalmazzam. A szájbefogás tűnik a legjobb módszernek, de nem tudom jól csinálom-e? Kicsit le is nyomom a földre, mikor befogom a száját, de félek, hogy valami baja esik. Közbe iszonyatosan morog és vergődik. Majd ha elengedem tüsszög egy kicsit. Ez normális, vagy nem jól csinálom? Utána odébbmegy egy kicsit, majd folytatja a rosszalkodást. Csináljam tovább így, vagy válasszak másik módszert? Nem lesz ettől agresszív? Nem akarom, hogy megromoljon a kutya-gazdi kapcsolat vagy, hogy ne bízzon bennem.

2013. márc. 20. 16:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindkettőt csinálja, max pár másodpercig. Nem hiszem, hogy ez a jó módszer, pont a morgás miatt. Pl. nálam vagy azt hitte, hogy játék vagy a játékát féltette, ha el akartam kérni a játékát és kinyitottam a száját, hogy kivegyem, akkor morgott. Ilyenkor megszidtam. Viszont amikor odaadta morgás nélkül, akkor megdicsértem és visszaadtam neki a játékát, hogy mutassam, hogy mutassam, hogy megbízhat bennem. Erre már nincs morgás. Kapdosni engem már nem kapdos, csak édesanyámat, ő alkalmazza nála ezt a szájbefogós módszert, én inkább csak rászólok, vagy beteszek egy plüssöt a szájába.
2013. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szájbefogásnál egyből le is kell venni a kutyát és eltolni egy nem kíséretében. Így nincs ideje morogni, meg vergődni.Persze, a kitartóak újra támadnak, azonnal. Azt már meg is lehet akadályozni egy kézmozdulattal.
2013. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

12. válaszoló, hogy érted azt, hogy ,,egyből le is kell venni a kutyát" ? Bocsi ezt nem értem.

2013. márc. 20. 23:31
 14/14 anonim válasza:
'válasz küldője! Ez badarság.Persze, kell rágcsaálni.De játékot, nem a kezünk lábunk stb. csivi kölyköm van aki harap. 3hónapos múlt, én is rajta vagyok :) :(
2016. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!