Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkockáztassak egy kuvasz...

Megkockáztassak egy kuvasz kölyköt? Érdekel a véleményetek.

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Kiskorom óta szeretnék kuvaszt, teljesen lenyűgöz a fajta. Egy kis tapasztalatom van is vele, mert egy ismerősöm kuvasz kanját gyakorlatilag én neveltem fel, én tanítottam meg mindenre, és a mai napig jobban hallgat rám, mint a gazdájára. Szeretem az olyan kutyákat, akiket nem lehet kenyérre kenni. Most van egy 7 éves Jack Russell szukám, ő sem könnyű eset alapvetően, de teljes köztünk az összhang.


Most összeköltöztem a kedvesemmel egy kertes házba, 2000 négyzetméteres nagy kerttel. Kerítésünk még nincs, de tervbe van véve, hogy idén megcsináljuk.


Most újult erővel foglalkoztat a gondolat, hogy lehet, hogy beszerzek egy kuvasz kölyköt (szukát). Időm lenne vele foglalkozni, mert olyan a munkám, hogy javarészt itthon dolgozom. Anyagi akadálya sem lenne. A kedvesem felől oroszlánt is hozhatok a házhoz - ő nem egy nagy kutyás, nem ebben nőtt fel, de szereti a kutyákat és szerintem ösztönösen jó érzéke van hozzájuk.


Ami kicsit aggaszt: féltem Jack Russellemet. Elég domináns a kicsike (más kutyákkal), meg nem kevéssé pimasz, és nem tudom, egy harminckilós kuvasz mennyire tolerálná... Na meg nem kis felelősség ez, lássuk be. Stabilnak érzem az életemet, de buktatók mindig lehetnek.


Ismerem az összes rémhistóriát a kuvaszokról. És ismertem olyan 60 kilós kuvasz kant is, akinek egy vékonyka, csendes kis nő volt a gazdája, és úgy sétáltatta laza pórázon, mint az álom. Szóval nincsenek előítéleteim.


Elég határozott, állhatatos tudok lenni, és (sajnos vagy szerencsére?) van bennem némi bizonyítási vágy, hogy megmutassam a világnak, hogy a kuvaszt lehet normális kutyaként is kezelni.



2013. márc. 24. 11:02
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Még mindig vannak fenntartásaim...

Egy nagy testű, viszonylag egygazdás kutya beszerzése olyan, mint egy hosszútávú hitel. Oké, hogy én vesződöm vele, de ha engem valami ér, van-e jogom a szeretteim nyakába varrni? Ha engem elüt egy kamion, vagy mondjuk a párommal mégsem úgy alakulnak a dolgaink, megtehetem-e a szüleimmel, hogy nekik kell kerülgetniük a kuvaszomat? Az mégsem egy zsebkutya... Szóval nem magam miatt aggódom.

Vagy eltúlzom a dolgot? Elvégre ezzel a gőzzel végrendeletet írhatnék, ahányszor átkelek az úton... szóval nemtom.

2013. márc. 26. 08:35
 12/40 anonim ***** válasza:

Ez rossz hozzáállás, hogy történik veled valami. Ennyi erővel mindenki felelőtlen, aki kutyát tart, mert mi lesz ha történik velük valami. Vagy menjünk tovább, ne legyen senkinek sem gyereke, mert ha meghalnak, akkor nagy gond a rokonságnak?

Amúgy ha valami bajod lesz és senki sem akarja a kutyát, akkor ha tényleg jó helyről veszed, akkor a tenyésztő úgyis visszaveszi. Sokszor alá is kell írnod papírokat, hogy a tenyésztőnek elővásárlási joga van, tehát a tudta nélkül tovább sem adhatod sehova.

2013. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor az ember sose szerezzen be kutyát, mert mindig történhet vele bármi, a párjával szétmehetnek, a szülei meghalhatnak, gazdi meg elmegyógyintézetbe kerülhet:D Szóval oké, hogy felelősségteljesen állsz a dologhoz, de ez azért kicsit túlzás szerintem. Nekem komondorokkal van tapasztalatom, a szüleimével testközelből, és igaz ők kicsit kevésbé 'agyasak', mint a kuvaszok, de hasonló kategória. Az én kiskutyám is domináns, próbálkozott Bundival is, mire Bundi egyet rámordult, utána tudta a kutyám a helyét:D Semmilyen agressziót nem mutatott soha sem felém, sem a kutyáim felé, pedig csak 3 hónapra költöztünk oda. Szóval szerintem simán bevállalhatsz egy kuvaszt.
2013. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Oké, nem vagyok paranoiás, sem beteges halálvágy nem gyötör, csak ezt a lehetőséget is figyelembe akartam venni.

Köszönöm, hogy lehülyéztetek, akkor maradok a statisztikailag valószínűbb érveknél, amikor döntést hozok. :)

2013. márc. 26. 10:50
 15/40 anonim ***** válasza:
Fölösleges arra gondolnod hogy mi lesz HA... ilyen alapon akkor az emberek ki sem mennének az utcára mert mi lesz ha... ezen ne gondolkodj. Megérteném ha egy 70éves nénike gondolkodna ezen, hogy mi lesz a kutyájával ha vele történik valami.. de gondolom te még nem jársz ebben a cipőben :) Ha pedig nagyon zavar ez a dolog, akkor válassz más fajta kutyát egy kisebbet, amit könnyebben magaddal tudsz vinni akárhová, vagy esetleg történne valami ( bár ilyen ne is legen), akkor a rokonok jobban el tudnák vállalni. Ez úgy is a Te döntésed, rajtad fog múlni a dolog. Én a helyedben nem filóznék ilyenen. :)
2013. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

A leírtak alapján bátran bevállalhatod! Végre egy felelős, tudatos kutyagazda, gratulálok! :)

De tényleg túlzásba vitted az elmélkedést :D ne haragudj, de mindenre ténylen nem lehet felkészülni...


Ha jól értem, a terriered ivtalan szuka? Tuti, hogy az első időkben ő lesz a vezér a két kutya közül, ezt éreztetned is kell, először ő kapjon kaját, játékot, pórázt, stb-stb, aztán a kölyök. Hagyd, hogy kifejezze nemtetszését, de ha feleslegesen terrorizálja a kölyköt, akkor keményen rá kell szólni Aztán tutira veszem, hogy a kuvasz lenne a vezér a későbbiekben...ekkor már a terriert kell hátrébb sorolnod tudatosan, tehát a kuvasz kapjon előbb enni, stb-stb...


Itt egy blog, amiben két keverékhez került egy kuvasz. Tanulságos lehet :)

[link]


Sok sikert és bátorságot :)

Ha minden kötél szakad, még kutyasuliba is mehettek

2013. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a márciusi kutya újságban (az a szám, ahol a dogok vannak a címlapon) pont erről a fajtáról írt egy cikket egy kuvasz tenyésztő. Névvel elérhetőséggel és buzdítással, hogy bárkivel szívesen felveszi a kapcsolatot kuvasz ügyben.


Érdemes ezt is elolvasnod, bár úgy látom, hogy szépen utánajártál a dolgoknak, azért soha nem árt több háttéranyag.

2013. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon felelősségteljesen és előrelátóan gondolkodsz.bárcsak minden kutyát fontolgató ember ilyen lenne,a fajtát is jól ismered.a kuvasz tényleg nem egyszerű kutya,de te se vagy kezdő.ennél több rákészülés nem hiszem hogy kell egy kutyára,főleg ha ez minden vágyad.az hogy szukával vagy kannal egyszerűbb megosztja az embereket.nekem 4 kutyám van.2 szuka és két kan.a szukák ivartalanítottak és az egyik kan is.2 németjuhász 1 orosz agár és egy border collie. én csak azt tudom mondani hogy többet szuka nem kell.folyton velük van a baj,hisztisek,nyafkák,folyton versengenek egymással,kekeckednek más kutyákkal és természetesen a falkavezér (utánam) is a németjuhász szuka.míg a kanok vidámak,játékosak,folyton hízelegnek a gazdi kedvéért.szóval én fiúpárti vagyok :) bár ez persze attól is függ hogy kinek milyen a természete,lehet h csak én fogtam ki két hisztis csajt.
2013. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokért.

Szilvi & Argosz, köszönöm a blog linkjét, nagyon tanulságos!


Ha kutyasuliba nem is, de kutyaoviban mindenképpen szeretnék vele menni, már csak azért is, mert máshol nem tudnám más kutyákkal összeengedni. Bár van a közelben egy tükörsuli, az erősen csigázza a fantáziámat...


#17. válaszoló, köszönöm az újság ajánlását, meg fogom venni.


#18. válaszoló: hát nekem meg a kanokkal vannak rosszabb tapasztalataim. :) Nem szeretem, hogy folyton versengenem kell a hormonjaikkal a figyelemért...

A mi szukáink sose verekedtek (bár elég jámbor fajták voltak, beagle, uszkár meg hasonlók), egy-egy apró, labda feletti összevicsorgást leszámítva. És figyelmesebbek, kezelhetőbbek, empatikusabbak, mint a kanok.



Tegnap megkérdeztem a páromat, mit szólna, ha vennék egy kuvaszt. Az egyetlen kérdése az volt: "Mikor?" "Kerítéscsinálás után." "Akkor vegyél."

:)

2013. márc. 27. 10:05
 20/40 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szupi, vágjatok bele! :)
2013. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!