Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkockáztassak egy kuvasz...

Megkockáztassak egy kuvasz kölyköt? Érdekel a véleményetek.

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Kiskorom óta szeretnék kuvaszt, teljesen lenyűgöz a fajta. Egy kis tapasztalatom van is vele, mert egy ismerősöm kuvasz kanját gyakorlatilag én neveltem fel, én tanítottam meg mindenre, és a mai napig jobban hallgat rám, mint a gazdájára. Szeretem az olyan kutyákat, akiket nem lehet kenyérre kenni. Most van egy 7 éves Jack Russell szukám, ő sem könnyű eset alapvetően, de teljes köztünk az összhang.


Most összeköltöztem a kedvesemmel egy kertes házba, 2000 négyzetméteres nagy kerttel. Kerítésünk még nincs, de tervbe van véve, hogy idén megcsináljuk.


Most újult erővel foglalkoztat a gondolat, hogy lehet, hogy beszerzek egy kuvasz kölyköt (szukát). Időm lenne vele foglalkozni, mert olyan a munkám, hogy javarészt itthon dolgozom. Anyagi akadálya sem lenne. A kedvesem felől oroszlánt is hozhatok a házhoz - ő nem egy nagy kutyás, nem ebben nőtt fel, de szereti a kutyákat és szerintem ösztönösen jó érzéke van hozzájuk.


Ami kicsit aggaszt: féltem Jack Russellemet. Elég domináns a kicsike (más kutyákkal), meg nem kevéssé pimasz, és nem tudom, egy harminckilós kuvasz mennyire tolerálná... Na meg nem kis felelősség ez, lássuk be. Stabilnak érzem az életemet, de buktatók mindig lehetnek.


Ismerem az összes rémhistóriát a kuvaszokról. És ismertem olyan 60 kilós kuvasz kant is, akinek egy vékonyka, csendes kis nő volt a gazdája, és úgy sétáltatta laza pórázon, mint az álom. Szóval nincsenek előítéleteim.


Elég határozott, állhatatos tudok lenni, és (sajnos vagy szerencsére?) van bennem némi bizonyítási vágy, hogy megmutassam a világnak, hogy a kuvaszt lehet normális kutyaként is kezelni.



2013. márc. 24. 11:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
2013. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

az vagyok aki a videót linkelte. nekem az nem tetszik benne, hogy egy idegen a saját területén belül félemlítette meg a cane-t.


ráadásul, ha megnézed, külföldi kutyás műsorokban hetekkel később visszamennek leellenőrizni, hogyan viselkedik a kuyta, ha van esetleg még probléma, megoldják azt is. Itt - ha jól nézem- a csávó nem látogat vissza.

Ez olyan még pluszban olyan nekem, mintha vennél egy laptopot garancia nélkül.


Kíváncsi vagyok más hozzászólók meglátására is egyébként!

2013. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Hm, úgy emlékszem (most nem néztem végig, lehet, h rosszul rémlik) hogy az évad utolsó epizódjában végiglátogatják a műsorban szereplő kutyákat megnézni, hogy mi van velük. De valóban, talán még az epizódon belül kellett volna. Ezt lehet a költségvetésre, a rendezésre, meg még egy tucat dologra fogni. Nem mentegetni akarom őket, de ezt én nem feltétlenül a módszer hibájaként rónám fel, inkább a műsoréként.


Az, hogy a saját területén dominálta le a kutyát... hááát, nem tudom. Én nem nevezném megfélemlítésnek. (Utána a kutya boldogan szaladt hozzá, mikor visszavett a domináns gesztusokból és odahívta.) Csak meghátrálásra bírta.

És egyetlen kutya sem lehet (nem kéne legyen...) annyira domináns még a saját területén belül sem!, hogy egy megfelelő fellépésű embernek ne rendelje alá magát. És ha otthon behódol, akkor már az utcán, idegen helyen is be fog. Azzal nem mennénk sokra, ha a kutya gyönyörűen sétálna veled az utcán, de nem tudnád a helyére küldeni, ha vendég jön.


Egyébként ez, hogy valaki a fellépésével így tud hatni egy kutyára, nem modern dolog. Százegy ilyen régi történet szól betyárokról, szegénylegényekről, pásztorokról, akik egy pillantásukkal "megbabonázták" a támadó komondorokat.

2013. márc. 30. 12:59
 34/40 anonim ***** válasza:

Háát kérdező, nem tudom... nem tudom, hogy a saját területen való ledominálás után mennyire lesz magabiztos házörző ez az eb! Nekem ez a gondom...


'És egyetlen kutya sem lehet (nem kéne legyen...) annyira domináns még a saját területén belül sem!, hogy egy megfelelő fellépésű embernek ne rendelje alá magát. '


- szerintem egy jó kuvasz meg pont arról szól, hogy nem rendeli magát alá senki másnak semmilyen körülmények között, csak a gazdinak. :)


Egyébként ajánlom, hogy olvass netboard-os és indexes fórumot a kuvaszokról! Nagyon jók!

2013. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Ja értem, mire gondolsz.

Szerintem egy "igazán magabiztos házőrzőnek" a mai társadalomban nincs létjogosultsága. Az emberek nem véletlenül nem tartanak ilyen nagytestű pásztorkutyákat - kuvaszt, komondort, KÁJ-t, stb. Elfogadhatatlan, hogy bárkit súlyosan megsebesítsen.

Ha egy kutya komoly veszélyt jelentene, egyrészt a gazdának gyűlne meg a baja a hatósággal, másrészt a betörők lelőnék a kutyát, mielőtt bejönnek a területre.

Ami azt illeti, szerintem ma a kutyának nem igazán van fizikailag házőrzés-funkciója. Ha egy kuvasz sétál az udvaron, akkor a pitiánerek talán meggondolják, hogy bemenjenek-e, de ha tényleg be akarnak menni, akkor nincs az a kutya, ami megállítsa őket. Megmérgezik, lefújják spray-vel, akármi.

Ismerősöm azon siránkozott, hogy a kaukázusi kanja "asszisztált a betörésnél", nem csinált semmit, mikor kipakolták a tanyájukat. Nem tudom, mennyivel örült volna jobban, ha a kutya azt teszi, amire kitenyésztették, és reggel egy véres hullát talál. (Lehet, hogy ugatott a kutya, de tanyáról van szó, senki nem hallotta. A támadásig meg szerencsére nem ment el.)

2013. márc. 30. 16:52
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha kuvaszt szeretnél akkor ajánlom a Györgyudvari kennelt, nagyon jó kutyái vannak, Erdélybe is helyezett ki kutyákat birkanyájakhoz ugyanis az az elve hogy a kuvaszt élesben is ki kéne próbálni, hogy nagyragadozós környezetben( medve, farkas) is megállják a helyüket. A telefonszámát megtalálod "A Kutya" folyóíratban a kuvasz hirdetések között. Itt egy cikk amit érdemes elolvasnod: [link]
2013. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok, örömel látom, hogy belinkeltétek a blogomat, bár hogy mi nektek a tanulság belőle, azt nem tudom. Két mentett, erősen sérült lelkű kutya mellé került a kuvasz.

A kuvaszon semmi nem múlt, fantasztikus idegrendszerű, a szukákkal birkatürelmű kan volt mindig is. Ma már óriási a szerelem köztük, de hangsúlyozom, sosem a kuvasszal volt a probléma.


Hajrá kuvaszok! :))

2013. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

még pár dolog...


nem kell kierőszakolni a "dominanciádat". mindig következetesnek kell lenni a kölyökkel, arany szabály: amit megtanul,akit megismer 6 hónapos koráig, az elkíséri az életében.

Én is vittem tüköroviba, tanfolyamra már nem, mert olyan szinten futószalagos volt és ez nekem nem tetszik. nem is hiszem, hogy azok az elképzelések kuvasznak valók.


én 56 kg vagyok,a kanom 10 hónaposan ennyi, 76 cm marmagas, de egy tündér. sétálunk laza pórázon, kezembe adja a csontját.. :D



még egy gondolat..... gyakran látni vézna,nyomi kuvaszokat. egyértelműen látszik,hogy jó genetika mellé megfelelő felnevelés is kell. Nem szabad spórolni a tápon, a húson. A kuvasz költséges fajta, hihetetlen rohamú súlygyarapodással. nekünk csak a kuvasz havonta megeszik 15 kg tápot és minden nap csirkét, lehet számolni,mennyi az annyi.... :)

2013. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Szerintem egy "igazán magabiztos házőrzőnek" a mai társadalomban nincs létjogosultsága. Az emberek nem véletlenül nem tartanak ilyen nagytestű pásztorkutyákat - kuvaszt, komondort, KÁJ-t, stb. Elfogadhatatlan, hogy bárkit súlyosan megsebesítsen.



Olvass még utána a fajtának..... a kuvasz jellemzően nem szétmarcangol,hanem szó szerint ledönti a lábáról az ügyfelet és ideális esetben fog rajta, vagy csak fekszik rajta,míg meg nem jön a főnök. Majd ha mész tükörsuliba, neked is elmondják,hogy kuvasszal nem vállalnak ÖV képzést. ők azért,mert nem értenek hozzá, a kuvaszos pedig azért nem viszi ÖV-re,mert nincs rá szüksége. erre születni kell.

2013. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaidat!


A táplálással nem lesz gond, Acanát fog kapni, legalábbis úgy tervezem (ha megeszi...), meg különféle kiegészítőket.


Hát az ÖV végülis egy szimpla formagyakorlat, kb. annyi köze van a valósághoz, mint a birkózásnak az utcai önvédelemhez. :)

2013. aug. 1. 08:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!