Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkockáztassak egy kuvasz...

Megkockáztassak egy kuvasz kölyköt? Érdekel a véleményetek.

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Kiskorom óta szeretnék kuvaszt, teljesen lenyűgöz a fajta. Egy kis tapasztalatom van is vele, mert egy ismerősöm kuvasz kanját gyakorlatilag én neveltem fel, én tanítottam meg mindenre, és a mai napig jobban hallgat rám, mint a gazdájára. Szeretem az olyan kutyákat, akiket nem lehet kenyérre kenni. Most van egy 7 éves Jack Russell szukám, ő sem könnyű eset alapvetően, de teljes köztünk az összhang.


Most összeköltöztem a kedvesemmel egy kertes házba, 2000 négyzetméteres nagy kerttel. Kerítésünk még nincs, de tervbe van véve, hogy idén megcsináljuk.


Most újult erővel foglalkoztat a gondolat, hogy lehet, hogy beszerzek egy kuvasz kölyköt (szukát). Időm lenne vele foglalkozni, mert olyan a munkám, hogy javarészt itthon dolgozom. Anyagi akadálya sem lenne. A kedvesem felől oroszlánt is hozhatok a házhoz - ő nem egy nagy kutyás, nem ebben nőtt fel, de szereti a kutyákat és szerintem ösztönösen jó érzéke van hozzájuk.


Ami kicsit aggaszt: féltem Jack Russellemet. Elég domináns a kicsike (más kutyákkal), meg nem kevéssé pimasz, és nem tudom, egy harminckilós kuvasz mennyire tolerálná... Na meg nem kis felelősség ez, lássuk be. Stabilnak érzem az életemet, de buktatók mindig lehetnek.


Ismerem az összes rémhistóriát a kuvaszokról. És ismertem olyan 60 kilós kuvasz kant is, akinek egy vékonyka, csendes kis nő volt a gazdája, és úgy sétáltatta laza pórázon, mint az álom. Szóval nincsenek előítéleteim.


Elég határozott, állhatatos tudok lenni, és (sajnos vagy szerencsére?) van bennem némi bizonyítási vágy, hogy megmutassam a világnak, hogy a kuvaszt lehet normális kutyaként is kezelni.



2013. márc. 24. 11:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

A tükörsulival kapcsolatban...

http://www.youtube.com/watch?v=cywBfF1Oy4g

ezt a videót nézd meg, utána dönts! nekem nem tetszik a módszer egyáltalán

2013. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Láttam már a videót.

Kifejtenéd, hogy miért nem tetszik a tükör módszer, ha megkérlek? Komolyan érdekel a véleményed.

2013. márc. 29. 09:30
 23/40 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.
2013. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
64%
En ennel a videonal dontottem el, hogy el kell mennem egy tukorsuliba. Nem hittem el,hogy a pali ilyen szinten kontrollalni tud egy total agressziv kutyat mindenfele segedeszkoz nelkul. Addig Cesar Millan volt az isten, mert porazon jol meg tudja rangatni a kutyat:)
2013. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
46%
Nálam meg senki sem isten, sem Cesar Millan sem ő..... A felét láttam a videónak, de őszintén szólva semmi eget rengetően különlegeset nem láttam benne. A gazdik több tipikus hibát elkövettek. Például a póráz kezelésük volt nagyon rossz. Arra például minden normális suliban felhívják az ember figyelmét, hogy ha két kutyát egymáshoz enged az ember, soha ne feszüljön a póráz, mert ez eleve biztatásnak számít a kutya részére. A kutya sem vadállat, csak nem szocializálták. Az, hogy kitér az ember elől természetes, csak nagyon elmebeteg kutyák mennek neki az embernek szemtől szembe. Én is találkoztam már össze este sötét utcán egy pitt keverékkel, aki rögtön nekem támadt, de mivel szembe fordultam vele ő sem mert megtámadni, mindig megpróbált a hátamba kerülni. Kérdező, és kuvasszal abba a kutyasuliba mennék a helyedben, ahol Pischoff Ferenc tanít. Szerintem kuvaszhoz ő ért igazán.
2013. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy én látom, a fent linkelt cane corsós videó lényege nem az volt, hogy az ember saját testével védi a másik kutyát a támadástól, merthogy a legtöbb kutya úgysem támad emberre, hanem pont az, hogy fizikai korlátozás nélkül, pusztán a fellépéssel le lehet tiltani az agressziót, mert kifejezed vele a kétségtelen dominanciádat.

Namármost ez a fizikai erő(szak)mentesség pl. nekem kimondottan optimális lenne, mert az 50 kilómmal nem fogok tudni leállni birkózni egy kifejlett kuvasszal.

Az tény, hogy a videóban a gazdák egy csomó mindent rosszul csináltak (erről szól a műsor:) ) csakhogy akinek nincs némi háttértudása a kutyákról, vagy mondjuk a "régi iskolák" szerint tanult, annak természetes, hogy egy támadó kutyát megpróbál elrángatni a póráznál fogva a másik kutyától, szöges nyakörvvel, ha másképp nem megy.


Ami engem a tükörmódszerben érdekelne, az az alapelv. Vannak jó dolgai Cesar Milannak, Korom Gábornak, Victoria Stilwellnek, Jan Fennellnek, Turid Rugaasnak, Emily Larlham-nak stb., és nem hiszem, hogy a különböző iskolákat ne lehetne keverni. A lecsupaszított alapelvek végülis mindegyikben hasonlóak. Én egy csomó dolgot úgy csináltam, mint a fent nevezettek némelyike, mielőtt még bárhol olvastam/láttam volna, hogy ezt így kell.

És ha a tükör módszer csupán annyit megtanít, hogy ne kezdjek stresszelni egy kényes helyzetben, mert átragad a kutyámra, akkor én hasznosnak mondanám. Ha Cesar Millan révén rájövök, hogy a kutyát mozgatni kell, különben idegbeteg lesz, akkor hasznos. Ha Jan Fennell miatt nem hagyom, ha a nyakamba ugorjon, mikor hazaérek, akkor hasznos... stb.


Úgy tudom, Pischoff Ferenc is klikkerezik a kuvaszaival (tudom, ez nem azonos a tükörmódszerrel, de annyira nem is idegen tőle, ami az alapelveket illeti). Szívesen tanulnék Tőle, de a távolság miatt félek, bajos lenne...

2013. márc. 29. 10:46
 27/40 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2013. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Győr-Moson-Sopron megye.
2013. márc. 29. 11:10
 29/40 anonim ***** válasza:
Akkor nem a győrújbaráti Alfa-kutyasulira gondoltál?
2013. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
A győrújfalui tükörsulira. Nem is tudtam, hogy Győrújbaráton van Alfa suli (igazából erről az iskoláról nem tudok sokat). Mindjárt utánaolvasok... Kösz.
2013. márc. 29. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!