Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevált fegyelmező módszerek?

Bevált fegyelmező módszerek?

Figyelt kérdés

Eddig működött a nem, de az előbb nem tudtam leállítani vele, ahogy rágott egy zsepit, amikor el akartam venni, akkor meg elkezdte húzni. :( Kicsit idegesebb voltam a kelleténél. Milyen olyan jó technika, hang stb van, ami kizökkenti? Megragadtam végül a grabancát, de visszament csócsálni. Szégyellem, de végül elzártam egy kicsit, és 2 perc múlva engedtem csak ki. Ahány okos könyvet olvasok, mindegyik vetít valamit, de konkrét tanácsot egyik sem ad, hogy mi csináljak, ha olyat rág, amit nagyon nem kéne. Általában használ a nem, de volt már, hogy cserbenhagyott.

Másfél hónapos, kan.



2013. márc. 24. 20:40
1 2 3
 11/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A "nem" szót úgy tanulja meg, ha vmi kellemetlen éri a hangjel után, tehát pl grabancon fogás, éles nem tetsző hang, stb. Tehát milliószor kell eljátszani, hogy "nem", és ha nem hagyja abba a tiltott dolgot, akkor fizikailag kell onnan eltávolítani: ellököd, odébb rakod, elveszed azt, ami nála van.


Viszont ez csak akkor működik, ha tetten éred. És itt a bibi, ugyanis gondolom ha nem vagy otthon, akkor is a pelenkára csinál. De hiába fegyelmezed le, mikor otthon van, persze abbahagyja a rágást...de ha egyedül van otthon, lesz lehetősége továbbra is pelenkát rágni...így nem tiszta a kutya fejében a dolog, hiszen egyedül bünti nélkül is rághatja

2013. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem, egyébként szobakennelben van, abban nincs kutyapelenka, szóval ott nem tudja rágni:) Napi csak pár órát van benne, maradék időben felügyelettel egész nap kint, szóval néha folyamatosan fegyelmezni kell...(pl. cipők)

De köszi, ez megnyugtató, hogy egyszerűen még csak tanulnia kell, nem én csinálok valamit rosszul. Nektek bevált valamilyen hang? Túl erős lenne neki pl a kereplő?

2013. márc. 24. 21:51
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne kerepelj, és a kavicsos üveget is felejtsd el egy másfél hónapos kutyánál, mert elég egyetlen egyszer egy túl erős ingert adni neki ahhoz, hogy tönkreverd úgy az idegrendszerét, hogy azt utána hónapok alatt lehet csak helyrehozni.

Inkább nézz magadba, mert valamit biztosan nem jól csinálsz, ha egy ilyen pici kutyát nem tudsz megfegyelmezni eszköz nélkül.

A nemet kísérje feszült testtartás, összevont szemöldök, feszes arckfijezés, esetleg morgás, ha morgásra nem reagál, akkor egy hirtelen rámozdulós rákiáltás. Egy kölyöknek ennyinek bőven elégnek kell lennie, még a grabancrángatás is túlzás.

2013. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy folyamatosan fegyelmezni kell. Bár ez nem fegyelmezés, hanem az emberekkel való együttélés szabályainak megtanulása, ami egy folyamat.nem tudom, van-e kapcsolatod kisgyerekkel. Náluk is bizony ezerszer el kell mondani, hogy nem szabad.Aztán beérik a kis agyuk és akkor már csak ritkán próbálkoznak :)))
2013. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Másfél hónaposan mégis mit keres nálad? Még bőven az alomban lenne a helye! Mégis mit vársz így?
2013. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"Inkább nézz magadba, mert valamit biztosan nem jól csinálsz, ha egy ilyen pici kutyát nem tudsz megfegyelmezni eszköz nélkül. " A kavicsos palack mint hirtelen hang is eszköz, és ezt nem én találtam ki... nem tudom, hogy mit nem csinálok jól, épp ezért kérek segítséget. Következetes igyekszem lenni, ha valami nincs megengedve, nincs megengedve. Nem hiszem, hogy túl vagy alul büntetném, és általában veszi a lapot. Kivéve ha nagyon pörög vagy valamire nagyon rákapott.

Szóval kijelentheted, hogy én csinálok valamit rosszul, de sajnos ettől nem fogom jobban csinálni, ha így van.

2013. márc. 24. 22:35
 17/26 A kérdező kommentje:
Bocsi én nem tudok számolni, nem tudom miért írtam másfél hónapot, 10 hetes, vagyis két és fél hónapos:)
2013. márc. 24. 22:37
 18/26 A kérdező kommentje:
És másfél hete van nálunk, szerintem ez így jött;) Mea culpa.
2013. márc. 24. 22:37
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ne parázz rá a témára. Nagyon kicsi még, sokszor el kell neki mondani a dolgokat, nem megy egyik napról a másikra. Ebben a korban valóban fontos a tiltószó bevezetése, de semmiféle palack vagy csörgő tárgy nem szükséges. Itt alapozod meg, hogy a puszta hangod elég ahhoz, hogy abbahagyja az adott cselekvést. Ne rontsd ezt el mindenféle fölösleges eszözzel. Elégnek kell lennie a testtartásodnak, a hangodnak, ha tovább folytatja, akkor egy fizikai behatásnak. A lényeg, hogy érd el, amit akarsz, de ne terheld túl a kiskutyát, egy kisgyereknek sem egy alkalom elmagyarázni, hogy pl. ne szaladjon át az úton. Nehéz megtalálni az egyensúlyt, de biztos menni fog:)
2013. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Már előre félek, hogy mi lesz itt, ha gyerekem lesz. :) Egyszer sem fogok tudni nyugodtan aludni. Így is kb minden szabadidőmet kutyás fórumokon, videókkal stb töltöm.

2013. márc. 24. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!