Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevált fegyelmező módszerek?

Bevált fegyelmező módszerek?

Figyelt kérdés

Eddig működött a nem, de az előbb nem tudtam leállítani vele, ahogy rágott egy zsepit, amikor el akartam venni, akkor meg elkezdte húzni. :( Kicsit idegesebb voltam a kelleténél. Milyen olyan jó technika, hang stb van, ami kizökkenti? Megragadtam végül a grabancát, de visszament csócsálni. Szégyellem, de végül elzártam egy kicsit, és 2 perc múlva engedtem csak ki. Ahány okos könyvet olvasok, mindegyik vetít valamit, de konkrét tanácsot egyik sem ad, hogy mi csináljak, ha olyat rág, amit nagyon nem kéne. Általában használ a nem, de volt már, hogy cserbenhagyott.

Másfél hónapos, kan.



2013. márc. 24. 20:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Túlzásba viszed, és ezt saját példámból mondom neked. Mikor hozzámkerült az első kutyám, naponta tettem fel itt kérdést, hogy mit rontok el, miért nem jön oda hozzám, miért nem hallgat rám, miért falja fel a kaját a tiltásom ellenére. Mindenáron jólnevelt kutyát akartam, lehetőleg azonnal, de maximum 2 nap alatt:D Mindent próbáltam alkalmazni, elbújtam előle, csalogattam, görcsösen kerestem az alkalmat, hogy megneveljem, ami akkorban nekem a büntetést volt (persze utólag nézve az lepkefing volt, nem büntetés). Aztán másik kutyámmal elmentem egy kutyasuliba, és sikerült egy normálisabb szemléletet magamévá tenni. Átgondoltam, hogy miért néz a kutya hülyének? Megpróbáltam kívülről szemlélni magam, és be kellett ismernem, tényleg szánalmas látványt nyújtok, ahogy azon rettegek, hogy mi van, ha nem jön oda a kutyám, és egy merő idegroncsra bizony én sem hallgatnék:D

Ha görcsölsz, a kutya megérzi, teljesen leveszi, hogy mit érzel, a legapróbb rezdülésedet is értelmezi. Csak képzeld magad a helyébe: te kire hallgatnál inkább? Egy nyugodt, kiegyensúlyozott, magabiztos vezetőre, aki nem lesz ideges, ha valami nem sikerül elsőre, de eléri, hogy végül összejöjjön. Vagy egy idegroncsra, aki folyton azon retteg, hogy mikor csinálsz rosszat, mi van ha elsőre nem tudja tőled elvenni a zsepit, szóval szépen ki tudod akasztani:D

Szerintem sokan itt rontják el, hogy mindenféle módszert próbálnak alkalmazni, mindenféle fórumokat bújnak, de hol marad az ösztön? Hol marad az hogy valami saját elképzelésed szerint zsigerből csinálj? Mert a kutya azt is megérzi, hogy azért dobálod felé a palackot, mert xy ezt írta egy fórumon, és valójában te is hülyeségnek tartod, tehát te magad sem veszed komolyan a dolgot. Ha ösztönből, érzésből csinálod, sokkal hatásosabb tudsz lenni. Esetleg látogassatok el egy kutyaoviba, ott sok mindenre rá tudnak világítani.

2013. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszi:) Tényleg.

Megyünk kutyaoviba, csak még egy oltás hiányzik.

2013. márc. 24. 23:38
 23/26 anonim ***** válasza:

21 -es :)gratulálok !!!!!!!!!!!!!!!!

ez jóóóó!

javaslom másold ki ezt az írásodat ,és linkeld be minden hasonló kérdésnél!!

tömören leírtad a lényeget,első kézből-saját tapasztalatból!!érthetően,emészthetően !

remélem olvasok még tőled:)

ügyes !

2013. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Köszönöm, tényleg csak a saját tapasztalataimat írtam, de ezt az utat mindenkinek magának kell végigjárni. Amíg nem akarod igazán megnevelni a kutyát, és nincs meg a megfelelő hozzáértésed, addig sajnos az internetes cikkek, írások vajmi keveset segítenek. (Szintén saját tapasztalat.)
2013. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kispalikee: ez tényleg nagyon ott van :))) Klassz :D


Egyébként a kezdőknek az is nehéz, hogy a millió, egymásnak ellentmondó infó közül kiválasszák/összegyúrják a nekik hatékony tanácsokat...sőt, ez a legnehezebb része szerintem...

2013. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Igen, ezért is szeretem nagyon a tükörsulit, mert ott nem az van, hogy egy az egyben megmondják a választ a problémádra, hanem magad találod ki, vagy más gazdikkal dobjátok össze, így sokkal kreatívabb a dolog.
2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!